10. Uluslararası Yönetim Bilişim Sistemleri Konferansı Yeditepe Üniversitesi'nde

PAYLAŞ
10. Uluslararası Yönetim Bilişim Sistemleri Konferansı Yeditepe Üniversitesi'nde
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Siber güvenlikten metaverse ’e “Dijital Çağda Sürdürülebilirlik”, Yeditepe Üniversitesi ’nde asıllaştırılacak “10. Beynelmilel İdare Bilişim Sistemleri Konferansı”nda ele alınacak

“10. Beynelmilel İdare Bilişim Sistemleri Konferansı”, 18-20 Ekim 2023 tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi ’nde asıllaştırılacak. Konferans Danışma Heyeti ’nun kararıyla ev sahipliği yapmaya hak kazanan Yeditepe Üniversitesi, yurt içi ve yurt dışından çok rakamda bilişim duayenini yerleşkesinde ağırlayacak.

Yüksekokulda ve sektörde, bu alanda reelleşen aktüel çalışmaların paylaşılması, yurt içi ve yurt dışı network ’şan kuvvetlendirilerek yeni iş birliklerinin kurulması emeliyle reelleştirilen konferansın ana teması, “Dijital Çağda Sürdürülebilirlik” olarak belirlendi. 

Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl ile Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. B. Tevfik Akgün ’şan onursal başkanlığını yaptığı konferansta, Organizasyon Komisyonu Başkanlığı Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bvefatı Başkanı Dr. Öğr. Azası Çağla Özen ’e ait.  

Suni Zihin, Büyük Bilgi, Blockzincir

Türkiye ’nin bilişim alanının duayenlerinin Danışma Heyeti ’nu oluşturduğu konferansa, İsviçre, İngiltere, Hollanda başta olmak üzere çok rakamda ülkeden katılım bilave ediliyor. Katılmak isteyenler için bildiri çağrısının yapıldığı konferansta dijital çağın uygulamaları tüm istikametleriyle ele alınacak. Konferansta konuşulacak mevzu başlıklardan bazıları ise şöyle:

“Metaverse Esasları: Blok-zincir, Kripto Paralar ve NFT ’ler”, “Siber Güvenlik ve Bulut Bilişim”, “Bilgi Bşehrimi, Büyük Bilgi, Bilgi Analitiği ve Bilgi Yönetişimi”, “Nesnelerin İnterneti, Dijital İkizler ve Uygulamaları”, “Dijital Mutasyon ve Sanayi 5.0”, “Suni Zihin ve Uygulamaları”, “Cemiyet 5.0 ve E-uyarlama” ve “Reyin Geliştirme, Oyunlaştırma, Sanal ve Artırılmış Reellik.” 

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı