5 Maddede Akıllı Güvenlik Gözetimi Sabit Diskleri, CCTV İçin Neden Gerekli

PAYLAŞ
5 Maddede Akıllı Güvenlik Gözetimi Sabit Diskleri, CCTV İçin Neden Gerekli
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

En son teknoloji ve yenilikçi çözümler, uslu video CCTV sanayisinin gelişmesini desteklemeye devam ediyor. Yayınlanan bir raporun gösterdiğine göre güvenlik himayeyi pazarının 2022 ’de 48,7 milyar dolardan 2027 ’de 76,4 milyar dolara çıkması1 bekleniyor. 

Pazardaki arz, muhtelif sektör ve sanayilerde yaşam ve çalışma biçimimizi iyileştirmek emeliyle CCTV ’lerin yaygın bir biçimde kullanılmasında çoğalış olduğunu sarihçe ortaya koyuyor. Günümüzde, perakende, imalat, uslu şehirler ve çok daha fazla sanayinin, işlemlerini faal bir biçimde idaremesi ve hakimiyet etmesi için CCTV uygulamalarını yaşama geçirmelerine destekçi olacak en iyi uygulamalar ve talimatlar mevcut. CCTV sistemleri devamlı olarak video görüntülerini kaydolup gizliyor, bu da süratle büyük ölçüde bilgi oluşmasına yol açabiliyor. 

Bunun neticeyi olarak da, 7/24 izleme için standart sabit disk sürücüleri HDD ’ler yerine bir CCTV veya uslu video sınıfı depolama çözümü kullanmak çok ehemmiyetli. Uslu güvenlik himayeyi sabit diskleri, birden çok akışı işlemek ve devamlı kayıt arzını karşılamak için özel olarak planlandığı gibi CCTV sistemlerinin lüzumlarına cevap kalitesinde güvenilir ve meblağlı bir performans sağlıyor. 

Neden uslu güvenlik himayeyi sabit diskleri CCTV kullanımı için lüzumlu? Cevapları burada: 

 

7/24 izleme: Güvenlik himayeyi sabit diskleri devamlı çalışacak biçimde planlanmıştır ve bu sayede videoların 7/24 meblağlı bir biçimde kaydolunmasını sağlamaya destekçi olur. Bu sabit diskler reel zamanlı mesele tespitine izin verdiğinden, günün her saati video çekimi yaparak operasyonel faydalılığı artırmaya destekçi olabilir. Rastgele bir anormallik, arıza veya standart işletim prosedürlerinden sapma asıllaşırsa gidişat hemen tespit edilebilir ve ihtarlar veya bildirimler devreye alınabilir. Büyük ölçülerde video bilgisinin devamlı olarak kaydolunması ve depolanması gereken güvenlik himaye sistemlerinde çalışmak üzere özel olarak planlanmış olan WD PurpleTM Pro gibi güvenlik himayeyi sabit diskleri, senede 180 TB ’a varan2 bir iş yükü oranına sahiptir ki bu, masaüstü sabit disklerindeki oranın üç katına denk geliyor.  

 

Kristal netliğinde video: Süratli yazma süratleri sayesinde uslu güvenlik himayeyi sabit diskleri, çok rakamda akışın süratli bir biçimde tutulmasına ve yüksek kapasiteli depolama ile yüksek nitelikli videonun saklanmasına imkân tanır. Aynı zamanda WD Purple HDD ’ler, AllFrameTM teknolojisine de sahiptir ve bu sayede CCTV kameraların videolarında kare kaybı eksiltilir ve PC sabit disklerinde depolanan videolara mukayeseyle yüksek nitelikli ve son derece belirgin 4K videolar üretilebilir. 

 

Ağır iş yüklerini harekâta beceriyi: Uslu güvenlik himayeyi sabit diskleri 7/24 depolama iş yükleri için planlandığı gibi işleyişleri, yüzde 90 depolama ve yüzde 10 analiz ve video bilgisini yine oynatma biçiminde olmak üzere genellikle 90-10 oranında asıllaşır. Uslu güvenlik himayeyi HDD ’leri, ölçeklenebilirlik için optimize edildiği için sisteme daha fazla kamera ilave edilmesini muhtemel kılar. Misalin, WD Purple sürücüler gibi bazı güvenlik himayeyi HDD ’leri 64 adede kadar tek akışlı HD kamerayı3 6 TB4 ve üzeri ve ayrıca temel suni zekâ becerileri sunmak için birden çok akış yollayan en yeni kameraların çoğunu destekleyebilir. 

 

Ek olarak, WD Purple Surveillance HDD 10 TB ’a kadar gibi emin Western Digital diskler, 7/24 çalışan ve güvenlik himayesinde iki ana kategori olan DVR dijital video kaydolucu ve NVR ağ video kaydolucusu sistemleri için planlanmıştır ve 1 milyon saate kadar5 arızalar arası vasati vakte MTBF bedeli sahip oldukları için ağır iş yüklerini işleyebilirler. 

 

Sürdürülebilir çözüm: Uslu güvenlik himayeyi sabit diskleri, düşük efor profilleri sayesinde ananesel HDD ’ler veya genel emelli bilgisayar sürücülerine mukayeseyle daha az efor harcar. Bu, daha az ısı üretmelerine destekçi olur ve bu da otomatik olarak daha soğuk çalışma sıcaklıklarına zemin hazırlar. 365 gün, 7/24 operasyon yaparken bile bu HDD ’ler bozulmadan, meselesizce çalışabilir. 

 

Birleştirilmiş görüntüler: Uslu güvenlik himayeyi sabit diskleri, tatmin edici ölçülerde depolama alanı sunar – 22 TB ’e kadar4. 22 TB4 WD Purple Pro HDD ’ler, birden çok kameradan gelen görüntüleri merkezi bir video sunucusunda veya depolama sisteminde birleştirmek için kullanılabilir; bu da bilgilerin idaresini ve incelemesini basitleştirir. Misalin, WD Purple Pro gibi güvenlik himayeyi HDD ’leri, güvenilir yüksek kapasiteli performans ve suni zekâ güdümlü uslu video ve derin bilme analitiğinin çok büyük ölçülerde depolama lüzumları için 22 TB ’a kadar depolama alanı sunan OptiNANDTM teknolojisi ile donatılmıştır. 

 

Genel olarak, uslu güvenlik himayeyi sabit diskleri, devamlı kayıt yapan ve 7/24 akış için daha iyi eminlik, dayanıklılık ve depolama kapasitesi gerektiren CCTV sistemleri için ehemmiyetlidir. Özel depolama çözümleri, yüksek iş yüklerini idaremeye, bilgileri uzun vakit yakalamaya ve daha az efor harcamaya destekçi olur, böylece bir CCTV sisteminin potansiyelini maksimum seviyede kullanabilir. 

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı