7. Nesil P5 işlemciyle Philips Ambilight TV'ler daha da güçlü

PAYLAŞ
7. Nesil P5 işlemciyle Philips Ambilight TV'ler daha da güçlü
  • 0
  • 0
  • 7 dakika da oku
  • +
  • -

Serinin amiral gemisi OLED+908, yeni META OLED oturum ayrıntısıyla raflardaki yerini alacak.

Yeni OLED modellerde 7. Nesil P5 görüntü harekâtçılı suni akıl, geliştirilmiş Etraf Zekasını da birliktesi getiriyor.  Markanın amiral gemisi OLED+908 modelindeki META teknolojisine 2100Nit performans ve 80W entegreli 3.1 Bowers &Wilkins ses sistemi dahil edildi.  Üç taraflı Ambilight aydınlatma ‘The Xtra ’ MiniLED ve ‘The One ’ LED TV ’lerde yer alırken, OLED808 ivedisi ve daha ileri modeller ‘Next Gen ’ versiyonuyla satışa sunulacak.  OLED_EX oturumlu OLED808 serisine 42 inç ekran ebadı da eklendi.  Yeni ‘The Xtra ’ ivedisi 9308 modeli dahil olmak üzere iki yeni MiniLED modeli olarak 64W Bowers & Wilkins 2.1 ön ses sistemiyle raflardaki yerini alacak.  Markanın en galibiyetli modellerinden biri olan ‘The One ’ ivedisi, iki yeni versiyonla satışa sunulacak. 120Hz 8808 ivedisi ve 60Hz 8508 ivedisi Şahsileştirilmiş Google TV İşletim Sistemi, 2023 OLED TV ’lerde ve The One LCD setlerde Android TV ’nin yerini alacak. Yeni ‘The Xtra ’ İvedisi modelleri izleyicilere TP Vision tarafından geliştirilmiş ve iyileştirilmiş Smart TV tecrübeyi yaşatacak.  8808 ivedisi ve üstü tüm modeller ve 2023 model OLED TV ’lerde bulunan 120 Hz yardımlı 4K Dolby Vision takviyeyi, oyunseverlere optimum reyin performansı garanti ediyor.  

TP Vision, 2023 ’te piyasaya çıkaracağı yeni premium OLEDler, ‘The Xtra ’ İvedisi modeller ve LCD Ambilight TV ’lerle harcayıcıların film, spor, reyin gibi değişik içerik lüzumlarını azami performansla karşılamaya devam edecek. 

OLED+908: Serinin Amiral Gemisi 

2023 güzünde 55, 65 inç ebatlarında satışa sunulacak olan OLED+908; 7. Nesil P5 AI harekâtçının ek gücüne sahip en yeni META OLED oturum, entegre Bowers & Wilkins ses sistemi ve üç taraflı Yeni Nesil Ambilight sistemini bir araya getirerek eşsiz bir seyir tecrübeyi sunuyor .

Yeni META OLED oturum, bir Mikro Lens Dizisi tabakayı ve META parlaklık artırma algoritması kullanarak yüzde 70 oranında artırılmış, 2100 Nits ’lik potansiyel bir tepe ışık çıkışı, geniş bir görüş açısı ve iyileştirilmiş enerji yararlılığını da birliktesi getiriyor. 

7. Nesil P5 AI operasyoncu, etraf aydınlatma şartlarına uygun optimum performansı garanti etmek emeliyle ekranın parlaklığı, gama seviyesi ve renk tepkisi gerçek zamanlı olarak ayarlanmasını sağlayan V2 versiyonlu, geliştirilmiş zihnini de birliktesi getiriyor.   

Ambient Intelligence ’ın V2 versiyonu, TV ’nin bulunduğu odadaki ışığın renk sıcaklığını ölçebilen yeni bir XYZ ışık sensörü kullanıyor. Sensör, ekran görüntüsünün beyaz noktasını odanın etraf aydınlatmasının gerçek zamanlı renk tonuyla bütün olarak eşleştiriyor.

Televizyonda bulunan 3.1, 80W Bowers & Wilkins ses sistemi PQ ile eşleşerek; sol, merkez, sağ LCR kumpasında doğrudan ateş eden altı adet öne monte edilmiş sürücü, kristal netliğinde diyaloglarla dinleyiciye ekstra geniş bir ses tecrübeyi yaşatıyor. Derin ve doğru bas, dört pasif radyatör tarafından desteklenen büyük, arkaya monte edilmiş olan subwoofer tarafından destekleniyor. 

Tüm 2023 model OLED Ambilight TV ’lerde olduğu gibi OLED+908 ’de de daha arıtılmış ve sofistike ana ekran versiyonuyla zenginleştirilmiş ve izleyicinin seçimlerine özel şahsileştirilmiş içerik teklifleri yapan yeni Google TV işletim sistemi yer alacak.  

Google TV, 2023 Ambilight serisindeki yeni ve sezgisel kullanıcı arayüzüne ilave edilerek temel ayarlara ve işlevlere kolay ulaşım sağlarken aynı zamanda menünün ekranda daha az yer kaplamasını sağlıyor.

OLED+908 ’in minimalist dizaynı koyu renkli Kvadrat Audiomix kumaşlı hoparlör ızgarası ve siyah renkte, parlak, metal sarih çerçeveli ayaklıkla eşleşen ultra ince koyu metal çerçeve ayrıntılarından oluşuyor. TV ’nin USB-C üzerinden şarj edilebilen bataryalı uzaktan kumandasından ‘123 ’ kısayolu tuşlanarak arka ışık açılıp kapatılabiliyor. Kumanda aynı zamanda hareket sensörü sayesinde havaya kaldırıldığında arka aydınlatmayla eşleşebiliyor. 

OLED808 : En çok hoşlanılan OLED serisine ilave edildi

55, 65 ve 77 inç ebatları ile satışa sunulacak OLED808 ivedisi, Ambient Intelligence V2 ve TV ’nin çözünürlüğünü azami seviyeye taşıyan yeni 7. Nesil P5 AI ’nin gücünü bir araya getiriyor. 55 inç ve üzeri ekran boyutlarında1000Nits OLED_EX oturum bulunuyor. 

2023 model tüm OLED ivedisi TV ’lere; Dolby Vision 4K 120Hz geçimli HDMI 2.1 e-Arc, 48Gbps 444, 12 bit bütün bant genişliğinde 40Hz ’den 120Hz ’e kadar 4K için VRR takviyeyi, FreeSync Premium ve G-SYNC geçimliliğinin yanı gizeme Auto Game ve Auto-Low-Latency modları da eklendi. OLED ’ler, oyunseverlere gelişmiş bir reyin performansı sunmak için özel olarak planlandı. 

Çift taraflı sol ve sağ hoparlörler, dört pasif radyatör tarafından desteklenen özel üç halkalı, arkaya bakan bas sürücüsüne sesin dağılımını hakimiyet eden alıngan dijital geçişe sahip entegre 70W 2.1 ses sistemi sayesinde fark yaratan bir ses niteliği sunuyor. 

OLED808, Yeni Nesil üç taraflı Ambilight sistemiyle bire bir geçimlenen koyu metal çerçeveli, incecik, yok gibi duran çerçeve dizaynıyla öne çıkıyor. TV ’lerdeki iyileştirilmiş renk detayı ve doğruluğu sayesinde izleyiciye çekici bir seyir tecrübeyi yaşatıyor. 

OLED808 ’in çoğu versiyonunda zarif, metal, saten ayrıntılı krom EVO döner stand bulunurken, 77 inç ekran modellerinde metal, düz saten krom çubuklar kullanıldı. 

Google TV OS ve yeni kullanıcı arayüzü farklılıkları, izleyicilere şahsileştirilmiş ve kolay kullanımlı bir kullanıcı tecrübeyi yaşatıyor.   

‘The Xtra ’ İvedisi : Ulaşılabilir MiniLED Performansı 

Yeni ‘The Xtra ’ Serisinin ilk modeli olan 9308 MiniLED TV, 3. çeyrekte 55 ve 65 inç ekran ebatlarında raflardaki yerini alacak. 

Ambilight OLED modellerinin bir alt segmentinde yer alan 9308; 7. Nesil P5 operasyoncu ve etkileyici 1000 Nits ışık çıkışı üreten üstün nitelikli, 120Hz, %98 DCI WCG oturum ve 64W 2.1 Bowers & Wilkins Frontal Ses Sistemi sayesinde üst düzey görüntü ve ses performansı sunuyor.

Üç taraflı Ambilight aydınlatmaya TP Vision tarafından geliştirilmiş ve iyileştirilmiş Smart TV özelliği ilave edilerek izleyicilere eşsiz bir seyir tecrübeyi yaşatması amaçlanıyor. 

Birinci sınıf Avrupa dizaynı; antrasit kaplamalı ekstra dar metal çerçevesi, ekranın alt kısmında sarih çerçeve standının kaplamasına uyacak biçimde fırçalanmış siyah parlaklıkta ince şerit ayrıntılar, ve hoparlör ızgarasında bulunan koyu renkli Kvadrat kumaş ayrıntılarıyla öne çıkıyor. 

The Xtra MiniLED modellerin ikinci modeli olan 9008 ivedisi de; 7. Nesil P5 görüntü harekâta, 120HZ 1000 Nits oturum, güçlü 40W 2.0 ses sistemi ve antrasit renkte ayaklarıyla 55, 65 ve 75 inç ekran ebatlarıyla satışa sunulacak. 

The One : Işıldamaya devam ediyor

Philips TV ’nin en galibiyetli modellerinden biri olan ‘The One ’, Ambilight TV serisinin en ehemmiyetli mahsullerinden biri. 2023 model The One ’lar, senenin 2. çeyreğinde 7.Nesil P5 harekâtçılı iki yeni modelle 8808 ve 8508 piyasaya çıkacak. 

“The One” TV ’ler üst düzey modellerin performansına yakınlığıyla, Avrupa dizaynı ve niteliğiyle, modelde bulunan temel özellikleriyle, avantajlı maliyetiyle rekabetçi TV pazarının en ön sıralarında yer almaya devam edecek.  

8808 model ‘The One ’ TV ’ler 50, 55, 65, 75 ve 85 inç ekran ebatlarıyla, 8508 model ‘The One ’ TV ’ler 55 ve 65 inç ekran ebatlarıyla pazarda olacak. 

8808 modellerde 120Hz ve 8505 modellerinde 60Hz niteliğinde WCG oturumlar var. 

8508 ’de bulunan 60Hz oturum, 4K 120Hz içeriği natürel 120Hz oturumun hareket akıcılığı ve aşikarlığına yakın bir biçimde sunmak için DLG ve HRS teknolojisini de barındırıyor. 

Her iki modelde de üç taraflı, çekici Ambilight, yeni Google TV işletim sistemi bulunuyor.

50, 55, 65 inç ekran ebatlı 8808 ’ler, minimalist antrasit renkte çerçeve ve dönen EVO ayaklı.  75 ve 85 inç ekran ebatlı 8808 ’ler metal antrasit renkte yuvarlak çubuk ayaklıklı. 

8505 ivedisi The One ’lar ekranın alt kenarında fırça efektli, dar, antrasit renkte çerçeve ve yüksekliği ayarlanabilen metal standlı. 

 

Kaynak: adamnedio.com