Acer, AMD Ryzen 7040 Serisi İşlemciler ve Wi-Fi 7 Teknolojisiyle Desteklenen Yeni Swift Edge 16 Modelini Duyurdu

PAYLAŞ
Acer, AMD Ryzen 7040 Serisi İşlemciler ve Wi-Fi 7 Teknolojisiyle Desteklenen Yeni Swift Edge 16 Modelini Duyurdu
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

Acer Swift Edge 16, AMD Ryzen™ 7040 Çabuksu harekâtçılar[1], AMD Radeon™ 780M ’ye kadar grafik kartları ve belli harekâtçılara sahip modellerde AMD Ryzen™ AI ile desteklenen ince ve hafif bir kasada performans ve taşınabilirliği bir araya getiriyor. 120 Hz yenileme sürati, yüzde 100 DCI-P3 renk gamı ve 500 nit maksimum parlaklığa sahip 16 inç 3,2K OLED ekranıyla canlı görseller sunuyor. Microsoft Pluton ve Windows Hello özellikli Secured Core PC, bilgilerin bulut etrafından teçhizata kadar korunmasına dayanakçı oluyor Wi-Fi 7 ’ye[1] kadar irtibat ve süratli şarj geçimliliğinin yanı gizeme kritik ehemmiyet taşıyan irtibat noktaları, kullanıcıların hareket halindeyken de çalışmaya devam etmelerini ve irtibatta kalmalarını sağlıyor

Acer, teçhizatlarından yüksek bilgi harekât kapasitesi, üretkenlik ve taşınabilirlik isteyen dinç profesyoneller için özel olarak planlanan yenilenmiş Acer Swift Edge 16 SFE16-43 dizüstü bilgisayarını duyurdu. Yeni nesil performans ve görseller için AMD Ryzen™ 7040 Çabuksu harekâtçılar[1] ve AMD Radeon™ 780M ’ye kadar grafik kartlarıyla kuvvetlendirilen son derece hafif dizüstü bilgisayar, belli harekâtçılara sahip modellerde AMD Ryzen™ AI özelliği sayesinde günümüzün suni zekâ arzlarını ve daha aşırısını basitçe karşılayabiliyor.

Swift Edge 16, 120 Hz ’lik yükseltilmiş yenileme süratine ve yüzde 100 DCI-P3 renk gamı dayanağına sahip 16 inçlik 3,2K OLED ekranıyla asla yakın renkler ve görüntüler sunuyor. Wi-Fi 7[1] geçimli olan ve Windows 11 işletim sistemiyle beraber gelen dizüstü bilgisayar, Microsoft Pluton ve bir dizi uslu özellik sayesinde kullanıcıların süratli kablosuz ağlara bağlanabilmelerini ve özel bilgilerini güvence altına alabilmelerini sağlıyor.

 Görsel Olarak Sansasyonel Tasarım ve Ekran

Acer Swift Edge 16, göz akdikeni tasarımı ve renkli ekran özellikleriyle dikkatleri üzerine sürüklemeyi muvaffak oluyor. Ultra ince ve hafif magnezyum alaşımlı kasası sadece 12,95 mm kalınlığında ve sadece 1,23 kilogram ağırlığında olan makinenin tasarımını şık olivin siyahı dış yüzeyi bitiriyor. Kullanıcılar, 120 Hz yenileme sürati, yüzde 100 DCI-P3 renk gamı yardımı ve 0,2 ms tepki vaktine sahip 16 inç 3,2K OLED oturumuyla 3200 x 2000 sinema niteliğinde görüntülerin sevincini çıkarıyor. 1.000.000:1 kontrast oranı, 500 nit maksimum parlaklık ve VESA DisplayHDR™ True Black 500 sertifikasyonunu bir araya getiren OLED dizüstü bilgisayar, kullanıcıların alıngan ve yüksek kontrastlı renklerin neşesine varmasını sağlıyor. TÜV Rheinland Eyesafe® sertifikalı ekran, uzun süreli kullanımlarda daha fazla konfor için mavi ışığa maruz kalmayı eksiltmeye dayanakçı oluyor.

Suni Zekâ Eforu ile Optimize Edilmiş Performans ve Güvenlik

Swift Edge 16, yüksek performans ve dizüstü bilgisayarın prize takılı olmadığında daha uzun vakit çalışmasını sağlayan efor bereketliliği için en yeni AMD Ryzen™ 7040 Çabuksu operasyonculardan[1] faydalanırken, çekici görseller için AMD Radeon™ 780M ’ye kadar grafik kartlarını içeriyor. Belli harekâtçılara sahip modellerde AMD Ryzen AI özelliğine sahip olan bu özel motor, görüntülü görüşmeler için asıl zamanlı video niteliği iyileştirmeleri gibi yeni suni zekâ tecrübelerini birliktesi getiriyor. Zannedilen olarak aktif olan yerleşik Microsoft Pluton güvenlik operasyoncusu sayesinde Switch Edge 16, karışık hücumlara karşı korunmaya dayanakçı olmak için ek koruma sağlarken, Windows Hello ’yu destekleyen parmak izi okuyucusu Windows 11 işletim sistemine sahip bilgisayarda kullanıcı kimliğinin biyometrik olarak doğrulanmasına imkân tanıyor.

AMD Ryzen takviyeli dizüstü bilgisayar ayrıca süratli bilgi aktarımı, daha düşük gecikme ve daha süratli yükleme süresi için 32 GB ’a kadar LPDDR5 RAM[1] ve 2 TB ’a kadar PCIe Gen 4 SSD depolama[1] ile beraber geliyor ve gelişmiş fan ve hava girişli klavye tasarımlarına sahip TwinAir soğutma teknolojisi, makinenin bütün süratte çalışmasına dayanakçı oluyor.

Wi-Fi 7 ile Uslu Özellikler ve Meselesiz İletişimler

Swift Edge serisinin en son versiyonu, 5,8 Gbps ’ye kadar yüksek sürat, 2 ms ’nin altında düşük gecikme süresi ve ayrıca süratli ve emin kablosuz iletişimler için çoklu irtibat özelliği dahil olmak üzere Wi-Fi 7 ’ye[1] kadar kablosuz ağ teknolojilerini destekliyor.   Swift Edge 16 ayrıca genel üretkenliği ve kullanım basitliğini artırmaya dayanakçı olacak bir dizi uslu özellik içeriyor. Windows Studio Effects yardımı sayesinde kullanıcılar, otomatik çerçeveleme, bakış düzenleme ve gelişmiş arka tasarı flulaştırma özelliklerine sahip 1440p QHD web kamerası ile video konferanslar sırasında kendilerini en iyi biçimde temsil edebiliyor. Web kamerası ayrıca Acer ’ın geçici hengame eksiltme teknolojisi TNR ve suni zekâ ile hengame eksiltme özellikli Acer PurifiedVoice™ teknolojisini kapsıyor. Aygıt ayrıca bütün ebatlı bir klavyeye ve iki USB Type-A irtibat noktası, süratli şarj ve görüntüleme özelliklerine sahip çift USB 4 Type-C PD 65 W irtibat noktası, HDMI 2.1 ve bir Micro SD kart okuyucu dahil olmak üzere bir dizi temel irtibat noktasına sahip.

Maliyetlendirme ve Bulunabilirlik

Swift Edge 16 SFE16-43 Temmuz ayı itibariyle EMEA bölgesinde 1.199 Euro ’dan başlayan maliyetlerle satışa sunulacak.

Özellikler, maliyetler ve bulunabilirlik bölgeye göre farklılık gösterebilir. Belli pazarlarda bulunabilirlik, ürün özellikleri ve maliyetler hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen acer adresinden size en yakın Acer büroyu ile bağlantıya geçin.

Ürün görselleri ve teknik özellikleri için Acer ’ın basın kitine göz atabilir veya tüm ilanları görmek için Computex basın odasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı