ADATA'nın Yeni Nesil SSD Soğutma Çözümleri Computex'te Tanıtıldı

PAYLAŞ
ADATA'nın Yeni Nesil SSD Soğutma Çözümleri Computex'te Tanıtıldı
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

ADATA, Müthiş Soğutma için Mükâfatlı Isı Dağılım Ürünlerini Kullanıcıların Alkışına Sundu

Dünyanın en büyük DRAM modülü ve USB flash hafıza tedarikçilerinden biri olan ADATA Technology, stabiliteyi artırmak, ürün ömrünü uzatmak ve en müthiş süratlere erişmek için yeni nesil SSD ’lere yenilikçi soğutma çözümleri sunuyor. 

ADATA, Computex 2023 esnasında ısı dağılımında tescilli SSD soğutma çözümlerini kullanıcılarına sundu. Bunlardan Project NeonStorm Gen5 SSD, bir M.2 SSD ’de akışkan ve fan soğutmalı bir ısı dağılım tasarımıyla sanayinin ilkidir. Soğutucu sayesinde ısıyı emer ve çift fanlarla ısıyı dağıtır, müthiş bir konveksiyon ekosistemi yaratır. LEGEND 970 Gen5 SSD, faal hava soğutması yaratmak için çift tabakalı alüminyum alaşımlı bir ısı emici ve fan özümser ve termal geçirgenliği artırmak için bir yüzey kristalleşme kaplaması kullanır. SE920 USB4 harici SSD ise, kasayı genişleterek aktifleştirilen süratli bir biçimde ısıyı boşaltan yerleşik bir mikro fan bulunur. Müthiş ısı dağıtma iddiasıyla liderliği kasteden ADATA, kullanıcıların depolama arzlarını karşılamayı vadediyor.

Project NeonStorm SSD ile Son Isı Dağılımı için Çifte Soğutma

Project NeonStorm, saniyede 14.000 MB okuma 12.000MB ’ye kadar yazma süratleri sunan, hem akışkan hem de hava soğutma özelliğine sahip bir çift soğutma sistemidir. Isı SSD ’den yükseldiğinde, evvel temas alanını çoğaldırmak için metal bir ısı yayıcıya geçer. Akışkan rezervuarına mesajlandıktan sonra, yüksek termal kapasiteli bir soğutucu tarafından emilen ısı enerjisi daha sonra alüminyum alaşımlı bir ısı emiciye taşınır. Project NeonStorm ’un her iki ucundaki fanlar faalleştirildiğinde, sıcak ve soğuk havanın konveksiyonu ile ısı uzaklaştırılır. Akışkan soğutma olmayan fan tipi ısı dağılım ürünlerine mukayeseyle ADATA ’nın yenilikçi “tescilli çift soğutma ısı dağılım sistemi”, SSD sıcaklıklarını ek olarak %20 ’ye kadar düşürebilmeyi amaçlamaktadır.

LEGEND 970 SSD – Yüzey Kristalleşmesi Sayesinde Müthiş Soğutma

LEGEND 970, saniyede 10.000MB okuma ve 10.000MB ’ye kadar yazma performansı sunar. Sıcak ve soğuk havayı yönlendirmek için yoğun bir hava kanalı oluşturmak üzere çift tabakalı ekstrüde alüminyum kanatlarla planlanmıştır. Yerleşik bir mikro fan soğuk hava akımına sürükler ve ısı emicinin yanlarından sıcak havayı dışarı atar. Aynı zamanda, LEGEND 970 ’nin alüminyum alaşımlı kanatları yüzey kristalleri ile kaplanmıştır ve yüzey alanını artırarak hava soğutma sistemi ısı dağılım bereketliliğini had safhaya çıkarır. Bu eşsiz “tescilli faal ısı dağılım” tasarımı, fanlı ısı emicilere mukayeseyle sıcaklıklarını %10 oranında eksilterek SSD ’nin stabilitesini ve uzun süreli yüksek performanslı çalışmasını sağlar. LEGEND 970 ’in Haziran sonunda kullanıcılar için satışa sunulması tasarlanıyor.

SE920 Harici SSD- Mükâfatlı genişletilebilir soğutma

SE920, en son nesil USB4 mesajım arabirimini kullanır, saniyede 3.800MB okuma ve 3.200MB ’ye kadar yazma süratine sahiptir ve ısı dağılım sistemi yerleşik bir mikro fan ile donatılmıştır. Adaleye genişletilğinde konveksiyon kuvvetlenir, tesirli bir biçimde ısı dağıtılır, küçültülğünde ise hacim eksilir ve depolama basitleşir. Red Dot Design Mükâfatı, Japonya GOOD Design Mükâfatı ve Taiwan Excellence Mükâfatlarına layık görülen bu tescilli faal soğutma tasarımı, aynı özelliklere sahip fanlı ürünlerle mukayese etildiğinde sıcaklıkları %10 oranında eksiltir. 

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı