Aşk-ı Memnu'nun Cemilesi MAG'a konuştu

PAYLAŞ
Aşk-ı Memnu'nun Cemilesi MAG'a konuştu
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Yarıyılının efsane dizisi Aşk-ı Memnu ’nun Cemile kişiliğine hayat veren Pelin Ermiş, son zamanlarda hem hoşluğuyla hem de “Bir Olasılık Daha Var” isimli muhteşem oyunla isminden söz ettiriyor. İşine olan aşkının nasıl başladığını paylaşan Pelin Ermiş, hatıralarını ve alaka alanlarını MAG Temmuz rakamında anlattı.

“Aşk-ı Memnu ne diziydi ama! Mektepten mezun olduktan sonraki ilk profesyonel işimdi.” diyen hoş oyuncu efsane dizi Aşk-ı Memnu ile alakalı şu açıklamalarda bulundu “Okurken de oynadığım birkaç dizi olmuştu. Onlar fragmanmış natürel… Oldukça öğreticiydi o zamanlar. Set, kamera, bir sahneyi bir sürü açıdan oynamak, süreklilik, reel mekân, kişilikler, hikâye, evin içi yangın yeri gibi, çatışmalı bir sürü sahne; harika bir tecrübeydi! Bir sürü şey bilmiştim, kendimi keşfediyordum yine ve başka biçimlerde. Hilal Saral, sahiciliği çok iyi yaşatan bir rejisördü. Hep birlikte yaşıyorduk sevinçle, pek hoş bedelli günlerdi. Şimdiyle mukayese etince natürel ki farklar görüyorum. Bir kere o zaman, Instagram, Twitter yok daha. Olsa neler olurdu kim öğrenir? Bana bu yarıyıl daha karmaşık geliyor; o yarıyıl yalındı, ziynetsizdi.”

Hayatının dönüm noktası ile alakalı da ehemmiyetli açıklamalarda bulunan Pelin Ermiş “İzmirliyim ben. İstanbul ’da okumak çok istedim.  İstanbul ’a karşı hep bir özel alakam vardı. Kaotik, mistik, sihirli geliyordu bana İstanbul. “Süper Baba” dizisi, İstanbul, kızın oyunculuk okuma sevdası beni çok etkilemişti. Gözlerim dolu dolu izliyordum. O surattan İstanbul ’a gelmek, burada okumak çok istemiştim. Müjdat Dolaşan Konservatuarını kazanmak, hayatımın dönüm noktasıydı. O tatlı köşkte, çocukluğumdan beri beni çeken İstanbul ’da oyunculuk okumak paha biçilmezdi. Ne mutlu” dedi. 

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı