Battlefield 2042 5. Sezon: New Dawn Oynanış Fragmanı Yayınlandı

PAYLAŞ
Battlefield 2042 5. Sezon: New Dawn Oynanış Fragmanı Yayınlandı
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Battlefield 4 ’deri esin alan yeniliklerle, Battlefield 2042 ’nin yeni sezonu New Dawn, Reclaimed haritasının yanında ekip oyununu kuvvetlendiren bir hayli aktüelleme ile beraber geliyor.

Electronic Arts tarafından yayınlanan ve 7 Haziran 2023 ’te sunulacak olan Battlefield 2042 ’nin 5. sezon aktüellemesi New Dawn, oyuna tertemiz bir harita, yeni silahlar, teçhizatlar ve 100 yeni Battle Pass evresi getiriyor. Temel yenilikler ve eklentilerin tümü, Battlefield 2024 Battle Pass ’inin* parasız kısmında fiyatsız olarak tüm oyunculara sunulacak. Ek kozmetik teçhizatlar ise Battle Pass ’in Premium versiyonunda yer alacak. Özel bir hediye olarak, 1. sene Battle Pass sahipleri bir Epic kostüm ve 5. sezonun ilk iki haftasında geçerli olacak bir deneyim artırımına sahip olacak.

EA ve DICE imzalı Battlefield 2042 5. Sezon: New Dawn Oynanış Fragmanını izlemek için buraya tıklayın.

5. sezonda savaş, Battlefield 4 ’deri esin alan yeni Reclaimed haritasıyla Çekya ’ya taşınıyor. Savaşın izlerini taşıyan ve tabiatın hakimiyetsiz gelişmesine ev sahipliği yapan, terk edilmiş bir endüstriyel kuruluşta asıllaşacak çatışmalarda ekip oyunu ön tasarıda olacak. Raydan çıkan tren Çarpışma Alanı Crash Site taşıt savaşına izin verirken, İniş Bölgesi Landing Zone ismindeki orman alanı yakın mesafeli çatışmaya ve ağaçlar yok edildiğinde yeni görüş hatlarının açılmasına imkân tanıyacak. Bunlara ek olarak, Abandoned Turbine ve Military Warehouse adındaki mekanlar dikey oynanışa ve siper hakimiyeti sağlayarak farklı cinste çatışmalara girilmesine izin verecek.

Yeni silahlar ve Battlefield 4 hayranlarının gözdeleri de 5. Sezon kadrosunda yer alıyor; üstelik hepsi yeni bir görünüm ve sese sahip! Yüksek hassasiyetli XCE Bar tüfeğinin genişletilmiş eklenti kapasitesi, oyuncuların muhtelif mesafelerde avantajlı konuma geçmek için eklenti alternatifleri arasında geçiş yapmasına izin verirken, daha önceki Battlefield 4 gözdelerinden GWE-46, orta erimli çatışmalarda yüksek stabilite sunuyor. Oyuncular ayrıca yakın mesafeden ağır zarar vermek için BFP.50 el topunu veya yeni Reclaimed haritasında, All Out Warfare modlarında kullanılabilen uçaksavar silahı Phalanx CIWS ’yi de tecrübeleme talihine sahip olacaklar. Bu silahların yanında, Spring El Bombası, Tanksavar El Bombası ve Mini El Bombası, farklı manilerin ve gayretlerin üstesinden gelmeniz için gereken ateş eforunu sağlayacak ek silahlar arasında yer alıyor.

Tüm bu içeriğe ek olarak yeni sezonda, oyuncuların ekiplerini idaremelerine imkân tanıyan yeni bir Ekip İdare sistemi, savaş alanındaki rolleri daha iyi belirleyecek olan bir taşıt yükleme aktüellemesi ve yenilenmiş Vault silahları da dahil olmak üzere bir hayli kocamanlı küçüklü aktüelleme de yer alacak.

5. sezonun ilerleyen zamanlarında, Battlefield 2042 ’nin çıkışında yer alan Hourglass haritasının yenilenmiş versiyonu da oyunculara sunulacak. Otobanın altında yeni bir rota kapsayan bu harita görev yerleri arasındaki mesafeyi eksilterek daha iyi siper alınmasına ve savaşların daha cümbüşlü geçmesine imkân tanıyacak.

Battlefield 2042 ’nin yeni sezonu, New Dawn hakkında daha fazla bilgi almak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Battlefield 2042 versiyonları, şimdiki nesil satın alımlar için Çifte Fırsat, EA Play ve EA Play Pro azalık önerileri ve oyunla alakalı değişik tüm detaylar hakkında daha fazla bilgi için Battlefield 2042 ’nin web sitesini ziyaret edebilir ve oyunu YouTube, Twitter veya Instagram ’da takip edebilirsiniz.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı