Cisco'dan, daha bağlantılı bir dünya için sektörü baştan tanımlayacak yenilikler

PAYLAŞ
Cisco'dan, daha bağlantılı bir dünya için sektörü baştan tanımlayacak yenilikler
  • 0
  • 0
  • 7 dakika da oku
  • +
  • -

Cisco, ağ, güvenlik, iş birliği ve uygulamalar alanlarında her şeyi “imkânsıza yer vazgeçmeyecek” biçimde birbirine bağlama taktiğinin yansıması olan inovasyon ve çözümleri açıkladı. Cisco Live 2023 ’te duyurulan yenilikler sayesinde alıcılar, karşılaştıkları teknoloji temelli meselelere çözüm bulurken rekabet avantajı da elde ediyor. Söz mevzusu yenilikler, Cisco ’nun teknoloji taktiğinin temel unsurları olan sürdürülebilirlik ve suni zeka çözümlerini de içeriyor

Cisco Live 2023 faalliği, küresel Cisco topluluğunu bir araya getirirken, sergilenen inovasyonlar, katılımcılara daha içerici bir gelecek inşa etmek için esin verdi. 4-8 Haziran ’da Amerika Birleşik Devletleri ’nin Las Vegas kentinde reelleşen aktifliğe 20 bin kadar davetli fiziksel olarak, tüm dünyadan takribî bir milyon birey de online katılım gösterdi.  

İcra Heyeti Başkanı ve CEO ’su Chuck Robbins, aktiflik ve Cisco ’nun çalışmaları hakkında şunları söyledi: “Cisco Live aktifliğinde, portföyümüzdeki çığır açan yenilikleri ve bir dizi yeni yetkinliği paylaşmaktan coşku dinliyoruz. Alıcılarımızın karşılaştıkları güçlükleri, teknolojiyi kullanarak çözmelerine dayanakçı olan bir firma olarak Cisco ’nun önünde büyük bir fırsat olduğuna inanıyoruz. Gerek güvenlik, irtibat ve uygulamalar gerekse de sürdürülebilirlik başlıklarında Cisco; alıcılarımızın mutasyona imza atarak geçim sağlamalarına dayanakçı olmak için seçim ettikleri bir iş ortağıdır. Aktiflikte; daha kolay, daha içerici ve daha sürdürülebilir olma vizyonumuz kapsamında, takımlarımızın üzerinde çalıştığı tüm yenilikleri paylaşmaktan çok mutluyuz.”

Daha sade ama daha gelişmiş kullanıcı tecrübeyi

Cisco Live aktifliğinde networking ağ, güvenlik, iş birliği ve optimize edilmiş uygulama önerileri kapsamında yeni teknolojiler ve ürün geliştirmeleri sergilendi. Ayrıca firma, platformlara ve buluta geçişini süratlendirerek, ürün portföyünü ehemmiyetli miktarda kolaylaştırarak, alıcılar ve iş ortakları için daha birleşik bir tecrübe vizyonunu açıkladı.

Cisco ’nun State of Evrensel Innovation raporuna göre, BT çalışanlarının %85 ’i, BT sistemlerinde kolaylığa önemsiyor. Cisco Live ’de duyurulan yeni teknolojiler de Cisco ’nun kullanıcı tecrübelerini kolaylaştırma ve geliştirme vaadinin altını çiziyor. Duyurulan teknolojiler arasında şunlar yer alıyor:

•              Cisco Networking Cloud: Kolaylaştırma üzerine heyeti olan Cisco Networking Cloud vizyonu, Cisco ’nun tüm networking tesir alanlarını meselesiz bir biçimde idaremeyi sağlayan tek bir platform tecrübesini nasıl sunacağını detaylarıyla gösteriyor. Proaktif ağ yönetimi, siloların ortadan kaldırılması, performans garantisi ve daha az insan iş yükü için güçlü ve uslu bir platform…

•              Cisco Güvenlik Büyümeleri: Bir güvenlik hizmet SSE çözümü olan Yeni Cisco Secure Access, tek bir platform üzerinde her yerde, tüm makinelerde ve uygulamalarda hatasız ulaşım sağlıyor. Cisco ’nun yeni Secure Firewall 4200 ürünü, tüm civarlarda üst düzey güvenlik sağlayan Cisco Multicloud Defense ile beraber iş yerlerinde veya hareket halindeyken aralıksız irtibat tecrübeleri sunuyor.

•              Cloud Native Application Security bulut yerel uygulama güvenliği: Panoptica ’ya gelen, günümüzün dağıtık, çok bulutlu etraflarında koddan geliştirme evresine ve yapım çalışma zamanına kadar bütün bulut yerel uygulama yaşam döngüsü gözetmesi sağlayacak gelişmiş özellikler.

•              Full-Stack Observability FSO: Cisco, FSO platformunun genel kullanılabilirliğini duyurdu. Bu platform sayesinde alıcılar, sarih ve genişletilebilir bir mimariye heyeti sağlam bir uygulama ekosistemi geliştirebilecek. Buna tek tüketim modelinde yer alan yeni ve eşsiz kullanım senaryoları da dahil. Ayrıca Cisco ’nun AppDynamics ve ThousandEyes arasında kurduğu yeni çift istikametli entegrasyon sayesinde, alıcıların dijital tecrübeleri daha iyi bir biçimde izlenebilecek, süratle eyleme dönüşebilen teklifler ve belirtilerle gözlemlenebilirlik sarihleri kapatılacak.

•              Suni Zeka Destekli Güvenlik ve Hibrit Çalışma Özellikleri: Cisco ’nun Webex ’te sunduğu yeni üretken suni zeka destekli özetleme özelliği, üretkenliği artırarak alıcı tecrübesini daha üst ebatlara taşıyor. Ayrıca Cisco Security Cloud ’da yer alan yeni suni zeka maharetleri; karışıklığı ortadan kaldırıyor ve tehditlere müdahaleyi süratlendiriyor. Cisco ayrıca, hibrit iş yerleri için devamlı reelleştirdiği büyümeleri desteklemek üzere alıcıların en yaygın kullandığı iş yeri uygulamalarında devreye alınacak olan Room Bar Pro ’yu, en güçlü operasyoncuyla beraber duyurdu. 

Cisco, alıcı ve çözüm ortağı inovasyonlarını destekliyor

Cisco Live aktifliğinde duyurulan yenilikler, alıcıların ve çözüm ortaklarının karşı karşıya olduğu en büyük güçlükleri doğrudan ele alırken, Cisco ’nun sektör lideri uygulamalarını ve teknolojilerini kullanarak kendi yeniliklerine imza atmalarını da sağlıyor: 

•              Cisco Stadyumu: Cisco, dünya çapındaki stadyumlarda izleyicilerin hatasız tecrübeler yaşamasını sağlıyor. Bir maçta hakemlik yapacak olan katılımcılar, karar vermek üzere anında tekerrür oynatma teknolojisine tecrübeleyecekler.

•              Özerk Yaşam Projesi: Ignite Technology ve bir sivil toplum teşkilatı olan Launchcode, değişik yetkinliklere ve teçhizatlara sahip fertlerin bağımsız yaşam hayalini hakikate dönüştürmek üzere eforlarını birleştirip, Country Digital Acceleration Program CDA – Ülke Dijital Süratlendirme Programı ve Cisco Innovation Labs ile iş birliği yaptı. Ziyaretçiler, uslu teknolojilerin hayalleri nasıl hakikate dönüştürdüğünü görmek için etkileşimli bir ev turuna katılacaklar. 

•              Uslu Bina Teknolojisi: İnşaat sektöründe enerji kullanımını ve karbon emisyonlarını eksiltmek üzere enerji, ısı, havalandırma ve abuhavalandırma sistemlerini hakimiyet ve optimize etmek için bina sahiplerine ve kuruluş idareyicilerine daha fazla görünürlük sağlayan, Schneider Electric ile geliştirilen ortak bir çözüm.

Cisco ’dan sürdürülebilirlik ve suni zeka çözümleri 

Cisco ’nun reelleştirdiği State of Evrensel Innovation anketine göre teknoloji yeniliklerinin ehemmiyeti mevzusunda en çok söz edilen unsur, daha sürdürülebilir, enerji bereketli veya ekolojik olarak şuurlu teknoloji alternatifleri oluşturmak. Sürdürülebilirliğin bir iş lüzumluluğu olduğuna inanan Cisco, enerji faydalılığını artırmaya, döngüsel ekonomi prensiplerini özümsemeye ve alıcıların sürdürülebilirlik gayelerini süratlendirmelerini sağlayan ürün ve çözümler geliştirmeye odaklanıyor.

Cisco, ürün ve çözümlerinde sürdürülebilirlik ve enerji idaresine öncelik vermeye devam ediyor. Nitekim Cisco Live ’da, iş ortaklarıyla beraber alıcıların sürdürülebilirlik gayelerine en süratli ve efektif biçimde ilerlemelerini sağlamaya müteveccih yol haritası duyuruldu. 

Cisco aynı zamanda; ağ, güvenlik ve iş birliği portföylerinde suni akıldan faydalanma mevzusunda uzun müddettir lider konumunu sürdürüyor. Cisco ’nun suni zeka kullanımına müteveccih portföyünde, uslu ağlar ve bağlanabilirlik, siber güvenlik, satış ve destek, sohbet robotları ve hibrit çalışma taşıtları gibi çok muhtelif kullanım senaryoları ve müessesesel çözümler yer alıyor. Cisco bu çerçevede, kuruluşların iş eforunda üretkenliği ve sadeliği artırmasına dayanakçı olacak yeni, güçlü ve üretken suni zeka teknolojisini de Cisco Live aktifliğinde tanıttı.

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı