CK Enerji, müşteri memnuniyetini “QR Anket” ile ölçüyor

PAYLAŞ
CK Enerji, müşteri memnuniyetini “QR Anket” ile ölçüyor
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

184 değişik lokasyonda bulunan merkezlerde, karekod teknolojisini kullanarak QR Anket çalışması başlatan CK Enerji, alıcılarının tecrübelerini ölçerken elde edilen bilgilerle meseleli alanları iyileştirip, hizmetlerini alıcıların temenni ve isteklerine göre şekillendiriyor. 

Teknolojiye yaptığı yatırımlarla elektrik sektöründe hizmet niteliğini çok daha yukarıya taşıyan CK Enerji, yeni bir projeye imza atarak “QR Anket” uygulamasını başlattı. Nisan ayından itibaren tüm merkezlerde devreye giren QR Anket ile harcayıcılar aldıkları hizmeti puanlarken arz ve temennilerini çok kolay bir biçimde işletmeye eriştirebiliyor. 

CK Enerji ’nin 184 değişik lokasyondaki merkezinde kolayca görülebilen noktalara asılan karekodlu posterleri uslu telefonları aracılığı ile okutan harcayıcılar, “Hangi operasyon için bu üniteyi ziyaret ettiği, işlemin kolay mı güç mü hakikatleştiği, aldığı hizmetten memnun olup olmadığı” gibi sualleri kapsayan ankete katılarak süratle geri bildirimde bulunabiliyor. Bu sırada mesele bildiren harcayıcılara aynı gün içinde dönüş yapılırken, 48 saatten daha kısa bir zamanda çözüm üretiliyor.

“QR SÜRATLİ VE KULLANICI ARKADAŞI BİR GERİ BİLDİRİM İMKÂNI SUNUYOR”

Alıcı memnuniyetini had safhada yakalamak ve lüzumlarına daha süratli cevap verebilmek için kullanıcı arkadaşı bir uygulamayı devreye aldıklarını söyleyen CK Enerji Regülasyon Taktikleri ve Alıcı Bağlantıyı Grup Direktörü Fidan Öztürk, “Bu uygulama ile alıcı tecrübesini daha iyi kavrayabilmeyi hedefliyoruz. Geri bildirimler sonucunda süreçleri iyileştirmek ve bilgiye dayalı alıcı tecrübesini pozitif güzergahta artırmaya müteveccih adımlar atıyoruz. Alıcılarımız karekod ile birkaç adımda ankete ulaşabiliyor, tecrübelerini ve hizmet niteliği ile alakalı temennilerini paylaşabiliyor” dedi. 

HEDEF ALICI MEMENUNİYETİNİ EN ÜST SEVİYEYE ULAŞTIRMAK

CK Enerji ’nin memnuniyet oranlarını çoğaldırmak ismine değişik projeleri de yürüttüğüne dikkat toplayan Fidan Öztürk, “Bu uygulama ile hizmet noktalarında operasyon yapan alıcılarımızın tecrübelerini gözlemlerken, elde ettiğimiz bilgilerle neyi daha iyi yapabileceğimizi kavramayı ve hizmetlerimizi alıcılarımızın temenni ve isteklerine göre şekillendirmeyi hedefliyoruz. Alıcı geri bildirimlerini umursuyor ve bu bilgileri hizmet niteliğini aralıksız geliştirmek ve alıcı tecrübesini en iyi seviyeye çıkarmak için kullanıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı