Diablo IV İlk 5 Günde 666 Milyon USD'den Fazla Sattı, Tüm Zamanların Blizzard Satış Rekorunu Kırdı

PAYLAŞ
Diablo IV İlk 5 Günde 666 Milyon USD'den Fazla Sattı, Tüm Zamanların Blizzard Satış Rekorunu Kırdı
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Diablo IV ilk haftasında “Süper Mario Kardeşler Filmi” çıkış haftasındaki gişe satış sayılarını aştı

Oyuncular, Blizzard Entertainment ’ın şimdiye kadarki en süratli satan oyununu şimdiden 276 milyon saatten fazla oynadı

Önümüzdeki ay başlayacak sezonlar ve gelecek için tasarlanan genişletmelerle bu ehemmiyetli reyin çıkışı, alaka çekici bir canlı hizmet oyununun sadece başlangıcı

Blizzard tarihindeki en çok satan açılış haftasını yaşayan] Diablo IV 6 Haziran ’daki çıkışını izleyen ilk haftada 666 milyon USD ’lik muazzam bir küresel satış oranını aştı. Blizzard ’ın şimdiye kadarki en süratli satan* oyununun devasa ilk hafta çıkışı, “Süper Mario Kardeşler Filmi”nin dünya çapındaki açılış haftası da dâhil olmak üzere, senenin dünya çapındaki en büyük gişe açılışını geride vazgeçti.   

Diablo ’nun geçtiği dünya olan Korunak ’ın kahramanları şimdiden 276 milyon saatten fazla süreliğine oyunu oynadı. 

Blizzard Entertainment Başkanı Mike Ybarra, “Blizzard ismine, kendilerini Diablo IV ’e kaptıran dünya çapındaki milyonlarca oyuncuya teşekkür etmek istiyoruz,” dedi. “Diablo IV, Blizzard kimliğimizi temsil ediyor; cinsleri tanımlayan oyunlar yapmak ve desteklemek, efsanevi dünyalar inşa etmek ve ömür boyu sürecek hatıralara esin vermek için beraber çalışan mucizevi takım kimliğimizi. Bu sonuçtan dolayı çok şanslı hissediyoruz ve takımımızla iftihar dinliyoruz. Diablo IV, pek çok değişik cinsten oyuncu için tasarlandı ve onlar için gelecekte daha bir hayli şey var. Oyuncularımızı dinlemeye ve yaptığımız her şeyde onların temennilerini aşmaya devam edeceğiz.”

Peki oyuncular Diablo IV ’te geçirilen bunca zamanda ne yapıyor? 

• Erken Ulaşım ’den bu yana 276 milyar iblis öldürüldü: küresel nüfusun takribî 35 katı.

• Oyuncular 316 milyondan fazla defa yenildi

•Bunların 5 milyondan fazlası Butcher eli ile reelleşti.

• Oyuncular 166 milyondan fazla defa dostlarıyla bir parti oluşturdu.

• Vefatların kalıcı olduğu Hardcore modunda 163 oyuncu maksimum seviyeye erişti.

Oyuncular Diablo oynamadıkları zamanlarda oyunu izliyorlar. Diablo IV, çıkış haftasında Twitch ’te her gün 1 numarada kaldı ve Blizzard rekorlarını ilk haftasında en çok yayın yapılan ve izlenen oyunu olarak kırdı.

Kutsal Anne Lilith bu bağlılığınızdan dolayı memnun, vefatlılar.

Diablo IV şimdi oynanabilir. Reyin; Windows® PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation®5, PlayStation®4 ’te platformlar arası oynanış ve ilerlemeye sahip, üstelik konsollarda iki şahsiyet ekran paylaşımlı mod dâhil dört şahsa varan eşli mod desteği sunuyor.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı