Dünyanın en iyi fotoğraf çeken telefonu HUAWEI P60 Pro Türkiye'de satışta

PAYLAŞ
Dünyanın en iyi fotoğraf çeken telefonu HUAWEI P60 Pro Türkiye'de satışta
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

HUAWEI P60 Pro, DXOMARK sıralama tarihinde azami puana sahip 1 numaralı resim odaklı uslu telefonu oldu. HUAWEI ’nin en gelişmiş uslu telefonu olan P60 Pro artık Türkiye ’deki harcayıcılara da sunuldu.

HUAWEI P60 Pro, DXOMARK sıralama tarihinde azami puana sahip 1 numaralı uslu telefon oldu. HUAWEI P60 Pro, 156 puanlık fantastik puanıyla, üstün genel performansı ve resimcilik özellikleriyle öne çıkıyor ve şu anda piyasada bulunan en gelişmiş resimcilik uslu telefonu haline geliyor.

Yeni amiral gemisi uslu telefon, optik sistemler ve estetik tasarım açısından P İvedisi ’nin mirasını devralıyor. Aygıt tümüyle yenilenmiş bir optik sisteme sahip ve sektörde Çoklu Lens Gruplu Ultra Aydınlatmalı Telefoto Kamera ile donatılmış ilk aygıt olma özelliğini taşıyor. Uslu telefon tabiattan esin alıyor ve arka oturumlarında sektörün ilk Rokoko İnci Tasarımı ile çağdaş estetiği yine açıklıyor. Rokoko İnci, aydınlık ve parlak bir tesir yaratmak için natürel mineral inci tozunu uslu telefona dahil ederek, her bir telefonda eşsiz bir natürel doku elde ediyor. HUAWEI P60 Pro, dayanıklılığı ile de öne çıkıyor. HUAWEI ’ye özgü dayanıklı Kunlun Sırçayı oturumlu yeni Quad-Curve Display ’i özümsüyor, bu da dayanıklılığı ehemmiyetli miktarda geliştiriyor ve düşme mukavemetini artırıyor.

P60 Pro ’nun 6,67 inç ebadında, 2700×1220 çözünürlükte, 450 PPI, 120 Hz, P3 renk gamı yardımlı 1,07 milyar renk, LTPO ekranı 1 ve 120 Hz arası dinç tazeleme sürati uyarlanabilirlik özelliğine sahip. HUAWEI X TRUE Display teknolojisine sahip ekran hem etrafa hem de telefon içeriğine göre değişik aydınlatmayı uslu bir biçimde optimize ediyor. HUAWEI P60 Pro ’nun dayanıklı Kunlun Sırçayı, İsviçre ’nin SGS ’sinin beş yıldızlı sırça düşme mukavemeti sertifikası ile, ekranı hasar görmekten uzak yakalıyor. Ekranın genel düşme mukavemeti 10 kat çoğaldırıldı.

Telefonun ana kamerası 48 MP RYYB sensörün f/1.4 ve f/4.0 stop arası değişebilen 10 adımlı fiziksel değişken diyafram ile destekleniyor. 100x zoom yapabilen telefoto kamerası da 48 MP ve RYYB özellikli aynı sensöre sahip. f/2.1 diyaframlı kamera şu anda telefoto kameralarda var olan en geniş diyafram sarihliğine sahip. Ultra geniş açılı kamera ise 13 MP ve yeniden RYYB f/2.2 stop diyaframlı bir sensöre sahip. Ayrıca her kameranın kendine özgü optik görüntü statikleme sistemi de var.

4815 mAh batarya kapasitesine sahip P60 Pro, 88W SuperCharge ve 50W kablosuz SuperCharge destekliyor. Bu sayede P60 Pro, 10 dakika şarj ile sıfırdan %50 batarya doluluğuna çıkabiliyor. P60 Pro ’nun bataryayı 2000 şarj döngüsüne kadar performans kaybı yaşamadan sabrediyor. Kutu içerisinden çıkan 88 watt ’lık şarj adaptöründe hem USB Type-A hem de Type-C çıkışı bulunuyor.

HUAWEI P60 Pro Rokoko İnci ve siyah versiyonları 12 GB RAM ve 512 GB depolama alanına sahip, 39.999 TL HUAWEI Online Mağaza üzerinden ön satışa sunuluyor. Huawei uslu telefonun yanında, 2.999 TL kıymetindeki FreeBuds 5 hediye ediliyor. Tanıtıma özel 500 TL sepet indirimi uygulanan modelde ayrıca 1.000 TL ’lik daha indirim kuponu belirlendi. HUAWEI Online Mağaza üzerinden kullanılabilecek indirim kodu: AP60PRO1000HW.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı