Enflasyon Oyun Satışlarını Etkilemeye Devam Ediyor

PAYLAŞ
Enflasyon Oyun Satışlarını Etkilemeye Devam Ediyor
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Reyin alışverişlerinin bir numaralı adresi oyunfor ’un açıkladığı bilgilere göre 2023 ’şöhret Mayıs ayında reyin satışları geçen senenin aynı ayına göre düşüş gösterdi.

Uluslararası 85 ’i aşkın reyin firmasının Türkiye yetkili satıcısı olan dijital reyin mağazası oyunfor ’un yayınladığı bilgilere göre, 2023 Mayıs ayında reyin alışverişlerindeki düşüş devam etti. 2023 Nisan ayına göre %6 ’lık bir gerileme yaşanırken, 2022 seneyi Mayıs ayına göre de %2 ’lik bir düşüş gözlemlendi. 2022 seneyi ile birlikte çoğalışa geçen reyin alışverişleri 2023 Ocak ayında çoğalış trendine gözetirken, 2023 Şubat ayında enflasyonla beraber yaşanan olumsuz doğrultudaki ivme reyin alışverişlerini olumsuz doğrultuda etkilemeye başlamıştı.

Mayıs ayında oyuncuların en çok alaka gösterdiği reyin CS:GO oldu. Son iki yıldır, ilk kere en çok oynanan oyunlarda mobil oyunlardan sadece üç reyin yer alabildi ve mayıs ayı mobil oyunların en düşük satış yaptığı ay oldu.

En çok reyin içi satış yapılan 10 reyin

1.      CS:GO

2.      Valorant

3.      Call of Duty: Warzone 2.0

4.      League of Legends

5.      Tom Clancy ’s Rainbow Six: Siege

6.      PUBG Mobile

7.      Knight Online

8.      Metin 2

9.      Garena Free Fire

10.    Roblox

Şehirlere göre dağılım

Reyin alışverişlerinde, Mays ayında en çok alışveriş İstanbul ’dan yapıldı. İstanbul ’u, Antalya, Ankara, İzmir ve Bursa takip etti.

Yaş aralığına göre dağılım

Mayıs ayında toplam reyin alışverişlerinin ehemmiyetli bir kısmı 30 yaşın üzerindeki oyuncular tarafından yapıldı.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı