Ericsson'un güçlenen Özel Şebeke portföyü, çözüm alternatifleriyle pazara liderlik ediyor

PAYLAŞ
Ericsson'un güçlenen Özel Şebeke portföyü, çözüm alternatifleriyle pazara liderlik ediyor
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

Ericsson, devingen müessesesel Bilişim Teknolojileri BT etraflarının lüzumlarına müteveccih olarak geliştirilen yeni ‘Cradlepoint NetCloud Private Networks ’ özel ağ çözümünü portföyüne ilave ederek Ericsson Private 5G ’yi daha da kuvvetlendirdi. Bu yeni ilave edilen çözümle beraber Ericsson, her ölçek ve sektörden firmalara hitap eden özel ağ portföyünün kapsamını genişleterek pazar liderliğini pekiştirmiş oldu. Portföydeki bu sihrime, Ericsson ’un Cradlepoint ’i bünyesine katma sürecinin zaferinin ispatı kalitesini taşıyor.

Ericsson ’un geniş bir yelpazedeki firma ve sektörlere hitap eden Özel Ağ portföyü, Ericsson ’un bağlı kuruluşu Cradlepoint tarafından geliştirilen BT odaklı yeni bir ürünle beraber ehemmiyetli miktarda zenginleşti. 

‘Cradlepoint NetCloud Private Networks ’ ismi verilen ve tümüyle üyelik modeliyle çalışan yazılım çözümü, öncelikli olarak lojistik,imalat, kamu, büyük ölçekli perakende, sağlık ve konaklama gibi ananesel olarak BT doğrultusundan muhtelif sektörleri hedef alıyor.

‘NetCloud Private Networks ’ çözümünün portfolyosuna ilave edilmesi ile beraber Ericsson, sektörün en kapsamlı Özel Ağ portföyünün de sahibi oldu.

Teknoloji inceleme firmayı Moor Insights ’ta Başkan Yardımcısı ve Müessesesel Ağ ve Güvenlik Kıdemli Analisti olarak görev yapan Will Townsend, mevzuyla alakalı şunları kaydoldu: “Çok rakamda değişik kullanım senaryosuna müteveccih çözümler sunabilen tedarikçiler, gerek kendi özel hücresel ağını kuran işletmeler gerekse de özel ağ çözümleri satışı yapan irtibat hizmet sağlayıcıları için hayati bir ehemmiyet taşıyor. Ericsson, BT ve OT alıcılarının değişik lüzumlarını karşılayabilecek, kolaydan karışığa değişik senaryolara uygun kapsamlı bir özel ağ çözümleri portföyü oluşturmaya odaklanmış gidişatta.”

Ericsson ’da Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Müessesesel Kablosuz Çözümler Direktörü, Cradlepoint ’te ise CEO olarak görev yapan George Mulhern, şu değerlendirmede bulundu: “Cradlepoint ’in geliştirdiği, Ericsson ’un Özel Ağ portföyüne ilave edilen bu yeni ürün, Cradlepoint ’in Ericsson bünyesine katılma süreci bağlamında bir dönüm noktası olma kaliteyi taşıyor. Bu yeni ürünle beraber Ericsson, her ölçekten ve her sektörden işletmenin lüzumlarını karşılayabilen özel ağ çözümleri sunmadaki liderliğini daha da pekiştirdi. Alıcılar, kablosuz odaklı dijitalleşme ve yeni nesil iletişim alanlarındaki inovasyonları takip ederken, Ericsson ’un kabiliyetlerinden yararlanacaklar.”

Mulhern, ayrıca şunları ilave etti: “NetCloud Private Networks ürünü, özellikle mevcut ağ yatırımlarına ilave edilebilen, müessesesel ölçekte güvenlik sunan, tak ve çalıştır uygulanabilen ve yönetimi kolay yazılım tanımlı çözümler arayan BT organizasyonlarının eşsiz lüzumlarına hitap ediyor.”

‘NetCloud Private Networks ’ ile beraber, Ericsson ’un Özel Ağ ürün portföyü artık şu bileşenlerden oluşuyor:

Cradlepoint NetCloud Private Networks: Cradlepoint kanal iş ortakları aracılığıyla sunulan çözüm, özel bir hücresel ağ kurmak ve işletmek için gereken her şeyi bünyesinde barındırıyor. NetCloud Manager yoluyla sade ve bulut tabanlı harekâtlar, ölçeklenebilirlik, tak ve çalıştır uygulama gibi özellikler kapsıyor.  Ericsson Private 5G: 2021 senesinden bu yana Ericsson kanalları aracılığıyla imalat, liman firmaları, madencilik, enerji, havalimanları, petrol ve doğalgaz gibi bir hayli değişik sektörde hizmete sunulan Ericsson Private 5G, müessesesel ve endüstriyel işletmelerde Sanayi 4.0 ’a geçişi ve mutasyonu süratlendirmek üzere geliştirilen, yeni nesil, hücresel 4G ve 5G Ağ çözümü.  Cradlepoint Private Network Endpoints: Cradlepoint, firmaların makinelerini Ericsson Özel Ağ çözümleri dahil rastgele bir 4G veya 5G ağa bağlamalarına ihtimal tanıyan, özel ağ geçimli hücresel ulaşım noktaları alternatifleri sunan bir çözüm.  Ekosistem Ortakları: Ericsson ve Cradlepoint, iletişim ve otomasyon için aygıtlar, bilgi toplama ve inceleme için sensörler ve çalışanların faydalılığını artıracak uslu taşıtlar gibi dijitalleşmeye müteveccih ve kolay entegre edilebilir çözümlerden oluşan devingen bir ekosistem yaratmış gidişatta.    

International Data Corporation IDC tarafından yapılan araştırmalardaki varsayımlara göre, dünya çapındaki özel LTE/5G pazarı kazançlarının, 2022-2026 arasında senelik yüzde 35,7 bileşik sihrime oranıyla, 2026 senesinde 8,3 milyar doları geçmesi bekleniyor. 

Bu gelişmenin esasında ise, işletmeler ve sanayiler ölçeğinde yaygınlaşacak inovasyonlar yer alıyor. Özel mobil ağ çözümleri, firmaların mevcut uygulamalarını kolayca geliştirirken, artırılmış/sanal gerçeklik AR/VR tabanlı, tehlikesiz ve düşük gecikme zamanlarına sahip yeni uygulamaları yürürlüğe koymalarına da ihtimal tanıyor.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı