Garanti BBVA alıcıları başka bankalardaki hesaplarını ve POS hareketlerini Garanti BBVA Mobil'den görüntüleyebilecek

PAYLAŞ
Garanti BBVA alıcıları başka bankalardaki hesaplarını ve POS hareketlerini Garanti BBVA Mobil'den görüntüleyebilecek
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Garanti BBVA alıcıları, legal mevzuattaki tertip etmeyle gündeme gelen Sarih Bankacılık kapsamında, başka bankalardaki hesap bilgilerini artık Garanti BBVA Mobil ve İnternet üzerinden takip edebilecek. Değişik bankalarda hesapları olan ve birden fazla hesabı idaremek zorunda kalan alıcılar, bu hizmet sayesinde hesap bakiyelerini ve hesap hareketlerini ayrı ayrı kullanıcı bilgisi ve şifre girmeye gerek kalmadan hakimiyet edebilecek. Garanti BBVA aynı zamanda, alıcılarına öbür banka hesapları üzerinden para transferi reelleştirebilme imkânı sunuyor.

Ayrıca bankanın esnaf, KOBİ ve ticari alıcıları da başka banka aza işyeri/POS hareketlerini ve hesaba geçecek meblağlarını Garanti BBVA Mobil ve İnternet ’deri görebilecekler. Alıcılar, POS hizmetiyle muhasebe bilgilerine ulaşıp, tüm harekât özetlerini alabilecek. Böylece zamandan tasarruf ederek nakit akışlarını daha yararlı biçimde idareyebilecek ve finansal vaziyetlerini kolaylıkla tek bir ekrandan takip edebilecekler.

Mevzuyla alakalı bilgi veren Garanti BBVA Genel Müdür Takviyecisi Işıl Akdemir Evlioğlu, “Dijital mutasyonun tesiri ve regülasyonda hakikatleşen farklılıklarla sektörü ehemmiyetli bir noktaya taşıyacak olan Sarih Bankacılık süreçleri sürat kazandı. Sarih bankacılıkla bilginin demokratikleşmesi sağlanıyor. Finansal bilgilerini tek çatı altında toplamak isteyen alıcılar değişik müesseselerdeki hesaplarını görüntüleme ve idareme kolaylığına sahip olacak. Daha Önceki dünyamızda hesap hareketlerimize, bakiyemize bakmak ve para transferi yapmak için her bir bankanın kendi uygulamasına giriş yapmamız gerekiyordu. Ancak yeni dünyada, artık tek bir uygulama üzerinden tüm hesap ayrıntılarına erişme fırsatına sahibiz. Bu büyüme hem fertsel hem tüzel alıcılarımıza daha iyi bir tecrübe, zamandan tasarruf ve mali vaziyetlerini daha kolay takip edebilme fırsatı sağlıyor. Ayrıca şirketler değişik bankalara ait POS hareketlerini bir arada görme imkânını elde ediyor. Garanti BBVA olarak, hem müessesesel hem de fertsel alıcılarımıza kanal, zaman ve mekân bağımsız biçimde hareket edebilecekleri, geniş bir hizmet setini kapsayacak sarih bankacılık servisleri sunmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Başka müesseselerdeki hesaplarını görüntüleyebilme ve bu hesaplardan da para transferi reelleştirmeyle başlayan bu yeni yarıyılın, önümüzdeki senelerde öbür finansal ürün ve harekât setleriyle daha geniş bir vizyona doğru ilerlemesini bekliyoruz.” dedi. 

 

Kaynak: adamnedio.com