Hastaneyi bir tıkla hastaya getiren teknoloji: 'Healthverse PanoramicWEB'

PAYLAŞ
Hastaneyi bir tıkla hastaya getiren teknoloji: 'Healthverse PanoramicWEB'
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

Türk Telekom ve Healthverse PanoramicWEB iş birliğiyle sağlık sektörünün yeni ve yerli inovasyonu ilk defa Liv Hospital ’da

Türk Telekom ve Healthverse PanoramicWEB iş birliği ile tele sağlık alanında lider teknolojiye sahip dijital platform ilk defa Liv Hospital ’da hizmete açıldı. Türkiye ’nin ehemmiyetli teşebbüs projelerinden Healthverse PanoramicWEB, beynelmilel hasta danışmanları, hekimler ve hastaları çevrim içi bir araya getirerek, sağlık kurumunun tüm imkânlarını yalnızca bir link üzerinden 360 derece dolaşma imkânıyla ziyaretçilere sunuyor.

Türk Telekom ile Healthverse PanoramicWEB iş birliği ile tele sağlık alanının lider ve yerli dijital platformu, Liv Hospital ’da hastaların ve sağlık sektörünün hizmetine sunuldu. Healthverse PanoramicWEB platformu sayesinde hastalar, dünyanın rastgele bir yerinden hasta danışmanı kılavuzluğunda sağlık kurumunu 360 derece dolaşabiliyor, hekimiyle görüşerek yapılacak rehabilitasyon ile alakalı bilgi sahibi olabiliyor. Hasta danışmanları, hekimler ve hastaları dijital bir civarda çevrim içi olarak bir araya getiren Healthverse PanoramicWEB ’de sağlık çalışanları, sağlık kurumunda olmasalar bile yazılım sayesinde sağlık kurumunun içine dijital olarak kopyalanarak, misyonlarını yerine getirebiliyor.

“Healthverse PanoramicWEB ile yabancı hasta oranının iki katına çıkmasını amaçlıyoruz”

Liv Hospital Grup Koordinatörü Meri İstiroti, Healthverse PanoramicWEB sayesinde hem Türkiye ’nin sağlık turizminde hem de Liv Hospital ’ın yabancı hasta oranının bir yıl içinde iki katına çıkabileceğine dikkat çekti. Liv Hospital Grup Koordinatörü Meri İstiroti, “Biz Liv Hospital olarak, Healthverse PanoramicWEB ile hastalarımızın bire bir sağlıkla alakalı meselelerini dinleyerek ve gereksinimleri olan rehabilitasyonu anlatarak son teknolojik teçhizata sahip sağlık kurumularımızı gösterme fırsatı bulduk. Böylece hastalarımız hem onları en iyi biçimde kavradığımızı ve geldiklerinde A ’dan Z ’ye hangi süreçlerin onları beklediğini beynelmilel hasta danışmanlarımızdan, hekimlerimizden birebir tecrübeleyerek dinlediler ve gördüler. Bu, bize olan güveni fantastik destekledi. Şimdiden Healthverse PanoramicWEB üzerinden yaptığımız görüşmeler neticesinde hastaların seçimi olduğumuzu görmek bize büyük mutluluk veriyor. Hem yurtdışından gelen hasta rakamının çoğalmasında hem de tele sağlık alanında milat oluşturacak bir platform olan Healthverse PanoramicWEB ile bir ilke imza atmanın şerefini yaşıyoruz” dedi

“Sağlık alanında inovasyon ekosistemini kuvvetlendiriyoruz”

Türk Telekom Müessesesel Satış Genel Müdür Dayanakçısı Mustafa Eser, mevzuya ait şöyle konuştu: “Türk Telekom olarak, herkes için ulaşılabilir irtibat prensibi ve insan odaklı yaklaşımımızla çözümler sunmaya devam ederken, yenilikçi dijital çözümler ile iş birlikleri yapıyoruz. Özellikle dijitalleşmenin tüm iş süreçlerinde daha faal olduğu günümüzde teknolojimizi seferber ederek herkesin yaşamını basitleştirmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda şirketlerin de mevcut teknoloji altyapılarına, iş yapış şekillerine ve dijital mutasyon lüzumlarına en uygun yeni nesil teknolojileri sunuyor; ekipman, servis ve danışmanlık hizmetlerine kadar tek bir noktadan ve uçtan uca çözümler oluşturuyoruz. Firmaların dijital yolculuklarına destek olurken, sağlıktan ulaşıma, enerjiden güvenliğe pek çok alandaki lider teknolojinin de destekçisiyiz. Firmaların küresel rekabette öne çıkmaları için dijitalleşme süreçlerine katkıda bulunduğumuz gibi beynelmilel arenada geçerli yenilikçi fikirleri ve teknolojileri geliştiriyor ve destekliyoruz. Healthverse PanoramicWEB gibi alanında ehemmiyetli çalışmalar reelleştiren teşebbüslerle beraber sağlık sektöründe ehemmiyetli bir projenin yaşama geçmesinden de mutluluk dinliyoruz.” 

“Sağlık sektöründe dijital irtibat ve pazarlama alanında sağlık kurumunu bir tıkla hastaya getiren teknolojiyi yaratmanın şerefini yaşıyoruz”

Healthverse PanoramicWEB Kurucu Ortağı Beliz Teoman Ünay, “Dijital altyapı çözüm ortağımız Türk Telekom ile beraber, tele sağlık alanında dijital irtibat ve pazarlamada oyunun kaidelerini değiştirecek tertemiz bir platform oluşturduk; bu sağlık sektörü için yeni bir milattır” dedi. Ünay şöyle devam etti: “Healthverse PanoramicWEB, sağlık alanında ‘online tecrübe ’ tanımını yeni bir ebada taşıyor. Reellik ve sanal gerçeklik arasındaki ayrımı birbirine yanaştıran bir uygulama olarak öne çıkan dijital platformumuz, Türkiye ’nin sağlık alandaki eforunu beynelmilel çapta pekiştiriyor. Healthverse PanoramicWEB tüm özellikleriyle sağlık sektöründe dijital irtibat ve pazarlama alanında sağlık kurumu-hasta ilişkisini had safhada kurabilmeyi sağlayan yenilikçi bir platform. Ortağım Ulaş Aksan ile beraber platformumuzu her geçen gün geliştirmeye devam edeceğiz.”

Healthverse PanoramicWEB ziyaretçilerine sanal gerçeklik tecrübeyi

Ziyaretçiler, Healthverse PanoramicWEB sayesinde diledikleri yerden VR gözlük, cep telefonu ya da bilgisayar aracılığıyla 360 derece kameralarla ebatsal hale getirilmiş mekânı dolaşabiliyor, surat surata görüşme imkânının da bulunduğu sanal hakikatliği bir idareyici eşliğinde veya tek başına tecrübeleyebiliyor. Admin eşliğinde ziyaretlerini yapan bireyler suallerini anlık olarak sorabilirken, tek başlarına yaptıkları gezilerde tüm teknolojik ayrıntıların yer aldığı Healthverse PanoramicWEB ’in içine yerleştirilen bilgi ve videolara eşzamanlı olarak ulaşağabeyliyor. Bu sistemle tertip edilecek seminer, konferans, fuar gibi organizasyonlarla bir hayli katılımcının ve firmanın giderleri eksiliyor, herkes için bütçe tasarrufu sağlanıyor.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı