Hexamon Games'in düzenlediği 'Sustainability Game Jam 2023' başlıyor!

PAYLAŞ
Hexamon Games'in düzenlediği 'Sustainability Game Jam 2023' başlıyor!
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Hexamon Games tarafından BUG Lab TEKMER ve Türkiye Tasarım Vakfı iş birlikleriyle yaşama geçen Sustainability Game Jam, Bahçeşehir Üniversitesi ’nde başlıyor. Sürdürülebilirlik temasının oyunla harmanlanacağı faallikte çevre problemlerine yeni nesil çözümler üretilecek. 48 saat süresince uykusuz devam edecek faallikte dereceye giren ekipler toplamda 30.000 TL bedelinde hediye çekinin sahibi olurken Hexamon Games ’te staj yapma kaderi de tutacak.

Sürdürülebilir çözümleri reyin ekosistemine aktarmayı kasteden ve oyunların, cümbüş dışında eğitici olması ve esin vermesi gerektiğine inanan Hexamon Games, Bahçeşehir Üniversitesi Bağlantı Fakültesi bünyesindeki BUG Lab ev sahipliğinde BAU Galata Yerleşkeyi ’nde Sustainability Game Jam aktifliğini reelleştirecek. Faallik kapsamında en az 2 ve en çok 5 şahıstan oluşan ekipler 48 saat müddetince sürdürülebilirlik temalı casual oyunlar geliştirecek. 2 Haziran Cuma günü saat 19:00 ’da başlayacak faallik 4 Haziran Pazar günü 19:00 ’da sona erecek. Müracaatlar, reyin geliştiricileri ve tasarımcılar için 28 Mayıs ’a kadar devam edecek. Katılımcıların reyin evreninde yenilikçi fikirler inşa edeceği ve eğlenerek bilecekleri faallik, 21. asrın ehemmiyetli mevzularından sürdürülebilirliğe katkı sağlayacak.

Hexamon Games ’te staj yapma imkânı

Yaratıcı ve yenilikçi fikirlerin geliştirilmesine lider olacak Sustainability Game Jam ’de şampiyon ekip 15 bin TL, ikinci ekip 10 bin TL, üçüncü ekip ise 5 bin TL bedelinde hediye çekinin sahibi olacak. Galibiyet gösteren ekipler kazandıkları hediye çeklerini evvelden tanımlanan online mağazalarda kullanabilecek. Müsabakada birinci ve ikinci olan ekipler hediye çekinin yanı gizeme Hexamon Games ’te staj yapma kaderi de elde edecek. Hexamon Games stajı, birinci olan tüm takım azalarına sunulurken ikinci olan takımın aboneleri arasından tanımlanan katılımcılara sağlanacak.

Sürdürülebilirliğin çevresinde katılımcıların yaratıcılığıyla şekillenecek Sustainability Game Jam, çevre mevzusunda farkındalığı artıracak projelerin büyümesine katkı sağlayacak. Faallik kapsamında; 44 saat içerisinde bitirilecek oyunlar, alanında uzman jüri aboneleri tarafından; ‘oyunun konsepti ve karışıklığı ’, ‘kullanılan yenilikçi yaklaşımlar ’, ‘tema ile uygunluk ’ ve ‘sanat, ses ve grafikler ’ kriterleriyle değerlendirilecek. Kalan 4 saatlik müddet içerisinde ise hazırlanan oyunların sunumları ve jüri değerlendirmeleri reelleşecek.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı