IMATECH Fuarı'nda uzmanlar, gelişmiş üretim ve teknolojileri hakkında konuştu

PAYLAŞ
IMATECH Fuarı'nda uzmanlar, gelişmiş üretim ve teknolojileri hakkında konuştu
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -
İçeriği Oyla

Makine ve imal sektörlerini bir araya getiren IMATECH – Endüstriyel İmal Teknolojileri Fuarı kapsamında reelleştirilen faalliklerde, uzman adlar gelişmiş imal ve teknolojileri ile Türkiye ’de bu alanlarda geliştirilen yeni projeler hakkında seminerler verdi.

İzmir Megakent Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ ve İzgi Fuarcılık iş birliği, 4M fuarcılık takviyeleriyle tertip edilen IMATECH – Endüstriyel İmal Teknolojileri Fuarı, değişik seminerlere de ev sahipliği yaptı. Özellikle genç nesil tarafından alakayla takip edilen seminerlerin ilk misafiri, Kocaeli Şehir Ulusal Eğitim Müdürlüğü Mesleksel Eğitim Koordinatörü Hasan Burçin Menteş oldu. Menteş, GEBKİM – Kocaeli Gebze V Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ’nin Avrupa Birliği projesi kapsamında yürütülen Mesleksel Mükemmeliyet Merkezleri için Bilici Merkezli İleri Gelişmiş İmal Platformu LCAMP  hakkında bilgi verdi. Hasan Burçin Menteş, Avrupa Birliği yardımlı ve çok ortaklı olan projenin, yalnızca talebeler için değil hocaların ve imalat sanayiinde, fabrikalarda, yeni teknolojilerin yaşama geçmesi ve desteklenmesi için büyük ehemmiyet taşıdığını söyledi. Menteş, Avrupa Birliği ’ndeki endüstriyel imal teknolojilerini, büyümeleri ve trendleri takip edip bu güzergahta iş edindirmenin ehemmiyetini vurgulayarak proje ile alakalı şunları dile getirdi:

“Son emel, yüksek nitelikli mesleksel marifetler sağlamak, teşebbüsçü faaliyetleri desteklemek, inovasyonu yaymak, firmalara ve özellikle KOBİ ’ler için bilgi ve inovasyon merkezleri olarak hareket etmektir. LCAMP konsorsiyumu, 9 ’u eğitim müesseseyi, 7 ’si sanayi firmayı ve 4 ’ü mesleksel eğitim ve sanayi birliği olmak üzere 10 ülkeden 20 bütün ortaktan oluşmakta. Konsorsiyum, ayrıca, 60 ortak tarafından da desteklenmekte.  Türkiye ’de İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa Kocaeli, Konya, Gaziantep gibi şehirlerde bu platform sayesinde uslu fabrika uygulamalarıyla ileri imal teknolojilerini yaşama geçiren fabrika rakamı süratle çoğalmakta” 

IMATECH Fuarı kapsamında, katılımcı işletmeler arasında da yer alan TESCOM tarafından “Sürekli efor kaynaklarında endüstriyel çalışmaya uygunluk ve yeni mahsuller” mevzulu bir seans reelleştirildi.  TESCOM Elektronik Pazarlama Müdürü Mahmut Alptekin ’in konuşmacı olduğu seansta, sürekli efor kaynaklarının sanayi için hayati ehemmiyeti anlatıldı. Alptekin, “Bu fuar ile iyi iş birlikleri ve fırsatlar tutacağımıza inanıyoruz. IMATECH Fuarı için tasarımını yaptığımız ve standımızın başrol oyuncusu endüstriyel UPS. Aşinayı üzere sanayi 4.0 çağında yaşıyoruz, hatta 5.0 ’ın da ayak seslerini dinliyoruz.  İş süreçlerinin bilgiye dayalı bilimsel metotlarla idarendiği ve nesnelerin interneti bağlantı teknolojilerinin beraber kullanıldığı bir yarıyıldayız. Teknolojinin büyümesi ve makine otomasyon sanayisinin yaygınlaşması ile beraber, günümüzde bir hayli işletme tarafından imal süreçleri sanayi ile birlikte artık cihaza geçmiş vaziyette. Bu sebeple bu sanayinin artan maliyetleri, bereketliliği şartsız zaruri kılmakta. Bunun için de sürecin meselesiz ilerlemesi kritik ehemmiyette. İşte bu noktada ‘Sürekli efor kaynaklarının ’ enerji ya da yedekleme efor kaynağı olarak kullanıldığı gidişatlarda imal sanayisinin getirdiği zorlu çevresel etraf şartlarında dahi aynı performansta çalışabilmesi gerekmekte” dedi. 

 

Kaynak: adamnedio.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir