İrem Helvacıoğlu “Özel Hayatımı, Günlük Rutinlerimi Daha Uzaktan Yaşıyorum”

PAYLAŞ
İrem Helvacıoğlu “Özel Hayatımı, Günlük Rutinlerimi Daha Uzaktan Yaşıyorum”
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Disney Plus ’ın ilk orijinal yerli dizisi “Kaçış”ta yer alan ve bundan sonraki dijital projelere de pozitif baktığını belirten hoş oyuncu İrem Helvacıoğlu MAG Haziran rakamına misafir oldu.

“Tüm anlatılar açıklanmayı diler bence. Aynı hikâyeyi kağıt üzerinde okumakla, bir ekrandan izlemek arasında büyük farklar olduğunu düşünüyorum.”

“Şahsi gelişime önemsiyorum, zira her yeni bilgi, yeni bir aydınlanma, değişik tepki demektir.”

“Sosyal mesullük projelerinde yer alarak elimden geleni yapmaya çalışıyorum.”

“Özel yaşamımı, günlük rutinlerimi daha uzaktan yaşıyorum, bugüne kadar bir seçimdi bu gerçeğinde ama artık neden olmasın diye düşünmüyor değilim.”

 

Beslenmesinden sporuna, şahsi gelişime verdiği ehemmiyetten sosyal mesullüklerine pek çok mevzuya kadar MAG ’a özel açıklamalarda bulunan İrem Helvacıoğlu MAG nesnellerinin karşısına geçti. Muhteşem bir etrafta reelleşen kapak çekiminde birbirinden özel pozlar veren, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu 1 ’in Vicdan Çıkmazı dizisindeki rolü hakkında da konuşan hoş oyuncu ” Vicdan Çıkmazı bir roman uyarlaması ve asla direnen bir mevzusu var. Kitabı okuduğumda boğazım düğümlenmişti, senaryoda yeniden düğümlendi. Senelerce uygulanan fiziksel ve psikolojik şiddetin sonunda can veren kadının vefat nedeni yalnızca hastalık mı yoksa senelerce uygulanan şiddet mi? Peki, ya tüm bunlar cezasız kalmazsa… İşte bu olasılık beni çok heyecanlandırdı, zira bütün de bu olasılık için çaba veren bir şahsiyete can verecektim” dedi.

Setten ve çekimlerden kalan zamanlarda genelde konutta süre geçirdiğini söyleyen İrem Helvacıoğlu “Şu gizemeler konutta birtakım farklılıklar var, o surattan neşeli oluyor. Dostlarımla buluşuyorum, yemek yiyip dolaşıyoruz. Sosyalleşmeyi beğeniyorum” açıklamasında bulundu.

Disney Plus ’ta yer alan “Kaçış” projesi hakkında da konuşan Helvacıoğlu laflarına şunları ilave etti: “Proje ve platform için çok heyecanlandım. İlk olması benim için çok merak uyandırıcıydı.  Her koşulu ve hikâyesi çok güçtü. Gerçeğinde sabırsızlandığım değişik ve sert sahneler de vardı. Sanırım cüretkâr ve isyankâr sahneleri beni çok etkilemişti; umarım yeniden dijitalde apayrı bir kişilik ile ekranda olurum. Çok hoş işler var dijital için, okuyorum.”

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı