Jehan Barbur ve Volkan Öktem mest etti

PAYLAŞ
Jehan Barbur ve Volkan Öktem mest etti
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Durgunlaştırıcı sesi ve duygu yüklü şarkılarıyla Türkiye ’nin en iyi caz vokallerinden biri kabul edilen bestekar, yorumcu Jehan Barbur ile 40 seneyi aşkın müzik birikimiyle müzik dünyasında öne çıkan Volkan Öktem Nilüfer Caz Şenliği ’nde sahne aldı.

 

Nilüfer Belediyesi ’nin bu sene 8 ’incisini asıllaştırdığı Nilüfer Caz Şenliği, tabiatla baş başa bir civarda müzik ziyafeti sunmaya devam ediyor. Nilüfer Caz Şenliği Jehan Barbur ve Volkan Öktem ile devam etti. Balat Atatürk Ormanı ’ndaki konsere alaka büyüktü. Gecenin ilk konserini, 40 seneyi aşkın müzik kariyeriyle rüştünü kanıtlayan Volkan Öktem verdi.

 

1980 ’lerden bu yana Tarkan, Sertab Erener ve Aydın Esen gibi rakamsız müzisyene hem sahne hem de stüdyoda eşlik eden, ayrıca çok güzergahlı gruplarda yer alan Volkan Öktem, müzik performansıyla caz tutkunlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Bas gitarda Serhat Şensesli, klavyede Halil İbrahim Işık, trompette Barış Doğukan Yazıcı ve piyanoda Bülent Ercüment Orkut ’un eşlik ettiği Volkan Öktem, davul performansıyla beğeni aldı.

 

Öktem ’in ardından, prodüktör, söz yazarı, bestekar, şarkıcı ve edebiyatçı gibi değişik kimlikleri bulunan Jehan Barbur sahne aldı. Etkileyici sesiyle izleyenlerin ruhuna değen Jehan Barbur ’a davulda Onur Başkurt, bas gitarda Murat Çopur, elektro gitarda Eylül Biçer, piyanoda Evrim Tüzün eşlik etti. 2009 senesinde çıkardığı Uyan albümüyle geniş bir dinleyici kitlesine erişen Jehan Barbur, sözü ve bestesi kendisine ait yapıtların da yer aldığı şarkılarını bu kere Bursalı müzikseverler için söyledi. Barbur, duygusal şarkılarıyla konsere katılanlara bütün bir müzik ziyafeti sundu. Yeni Hayat, Gidersen, Selvi Boylum Al Yazmalım gibi unutulmayan yapıtları da seslendiren sanatçıya, konser alanını dolduran suratlarca müziksever de eşlik etti.

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı