Kaspersky, tamamı kadınlardan oluşan yeni F1 sürücü serisinde Al Qubaisi kardeşleri destekliyor

PAYLAŞ
Kaspersky, tamamı kadınlardan oluşan yeni F1 sürücü serisinde Al Qubaisi kardeşleri destekliyor
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Kaspersky, F1 yarış serisinin kadın sürücüleri daha yüksek rekabet seviyelerine erişmeleri için geliştirmeye ve hazırlamaya dayanakçı olan yeni projesi F1 Academy ’nin açılış sezonunda Birleşik Arap Emirlikleri ’nin profesyonel yarışçıları Amna ve Çiğde Al Qubaisi ’nin sponsoru oldu. Söz mevzusu destek, Kaspersky ’nin firmanın muhteşemliğe olan sıkı bağlılığını paylaşan genç profesyonellere dayanakçı olma mevzusundaki kararlılığını yansıtıyor.

Kaspersky, 2018 senesinden beri Amna ve Çiğde Al Qubaisi ’ye sponsorluğunu sürdürüyor. Her iki kadın kaptan uzun vakittir erkek egemen motor sporlarında kadınların zaferli olabileceğini ortaya koyan işler muvaffak oluyor ve ehemmiyetli neticeler elde ediyor. Kariyerine 2014 senesinde 13 yaşında başlayan ve Formula 4 ’te yarışan büyük kardeş Amna, Birleşik Arap Emirlikleri ’ndeki ilk kadın oldu. Amna aynı zamanda bir F4 yarışını kazanan ilk Arap kadın oluşuyla öne çıktı. Amna ayrıca, 2018 ’de Formula E testlerinde bir grup kadın sürücüye liderlik etti. Minik kız kardeşi Çiğde ise Formula 4 ’teki ilk yarışına 2019 ’da çıktı ve iki sene sonra F4 şampiyonasında podyuma çıkan ilk kadın oldu.

F1 Academy açılış sezonunun bir parçası olarak Amna ve Çiğde, F4, FRECA, F3 ve F2 serilerinde ekipleri bulunan Hollandalı MP Motorsport için yarışacaklar. Birleşik Arap Emirlikleri ’li iki yarışçıya daha evvel tek şahsiyet W Serisi yarış şampiyonasında yarışmış olan Hollandalı yarış kaptanı Emely de Heus da eşlik edecek.

Her biri üçer sürücüden oluşan beş ekip, hafta sonları hakikatleştirilecek yedi yarış süresince toplam 21 yarışta gayret edecekler. Her faallik iki sıralama seansı ve üç yarıştan oluşuyor. Seri, katılımcıların önde gelen motor sporları kategorilerine girmelerine dayanakçı olmak emeliyle pratik yapmalarını ve hünerlerinde ustalaşmaları için yeterli pist süresi kazanmalarını sağlıyor.

Kadın Profesyonellerine Destek!

Amna Al Qubaisi, şunları söylüyor: “Hayallerimin peşinde koşarken beni desteklediği için Kaspersky ’ye minnettarım. Kaspersky ’nin muhteşemliğe ve profesyonelliğe olan bağlılığı, değişik yarışçılarla rekabet avantajını gözetebilmek için faydalılığının hudutlarını aralıksız olarak zorlamak zorunda olan her profesyonel sürücünün bedelleriyle son derece iyi örtüşüyor.”

Çiğde Al Qubaisi de şunları ilave ediyor: “Kaspersky ile beraber profesyonel gelişimime devam ediyor ve yeni doruklara erişiyorum. Firmanın kadın profesyonelleri destekleme mevzusundaki kararlılığı bana esin veriyor ve beni daha da çok çalışmaya, daha büyük galibiyetler elde etmeye itiyor. İşbirliğimizin yeni tarihi galibiyetlere imza atmama dayanakçı olacağını umuyorum.”

Sezonun ilk yarışı 28-29 Nisan tarihlerinde Avusturya ’nın Spielberg kentinde hakikatleştirilecek. Bunu İspanya, Hollanda, İtalya, Fransa ’daki yarışlar ve Ekim sonunda Amerika Birleşik Devletleri ’ndeki final etabı takip edecek.

Kaspersky Evrensel Ortaklıklar ve Sponsorluklar Başkanı Sandro Cisco, düşüncelerini şöyle paylaştı: “Kaspersky ’de hünerin cinsiyeti olmadığını öğrenerek uzun vakittir kadınların kuvvetlendirilmesi için çalışıyoruz. Tıpkı siber güvenlik sektöründe olduğu gibi, motor sporları da erkek egemen bir dünya. Bu meyille başa çıkmayı ve motor sporlarında cinsiyet spektrumunu geliştirmeyi amaçlayan teşebbüsleri görmek coşku verici. Amna ve Çiğde ’ya F1 Academy ’nin açılış sezonunda galibiyetler diliyor, bunun kabiliyetlerini daha da geliştirmelerine ve profesyonel kariyerlerini ilerletmelerine dayanakçı olmasını umuyoruz.”

Kaspersky, fertlerin ve özellikle kadınların kuvvetlendirilmesine müteveccih teşebbüsleri sürdürülebilir kalkınma taktiğinin temel alanlarından biri olarak görüyor. İşletme kadınları desteklemek ve siber güvenlik alanında kariyer yapmaya teşvik etmek emeliyle muhtelif projeler yürüterek BT alanındaki cinsiyet uçurumunu eksiltmeye odaklanıyor. Firmanın kadınlar ve erkekler arasında köprü kurmayı amaçlayan teşebbüslerinden bir ötekiyi de daha fazla kadını BT alanında kariyer yapmaya motive etmeyi kasteden dijital Empower Women projesi.

Firmanın sürdürülebilir gelişimi hakkında daha fazla detayı Kaspersky Sürdürülebilirlik Raporunda bulabilirsiniz.

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı