Kaspersky, Teknolojik Mükemmelliğini Kanıtladı!

PAYLAŞ
Kaspersky, Teknolojik Mükemmelliğini Kanıtladı!
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Kaspersky güvenlik portföyü,  TOP3 metrik testlerinin %80 ’ini kazanarak teknolojik mükemmelliğini ispatladı

Kaspersky ’nin güvenlik portföyü, 2022 TOP3 metriğinde lider konumda yer aldı. Sene süresince Kaspersky, 86 bağımsız test ve tahlile katıldı ve ürünleri adet bazında 69 birincilik ve 73  TOP3 derecesi aldı.

TOP3 metriği, tedarikçilerin bir takvim seneyi içinde bağımsız karşılaştırmalı testlerdeki performansını ölçerek ne kadar galibiyetli olduğunu göstermeyi kastediyor. Tek bir test yerine birden fazla test ve üründe gösterilen meblağlı performans, firmanın teknolojileri hakkında anlamlı bir değerlendirme ortaya koyulmasını sağlıyor. TOP3 metriği AV-Comparatives, AV-TEST, SE Labs ve eş çok rakamda test laboratuvarından alınan neticeleri kapsıyor.

2022 ’nin TOP3 ’şöhrette değerlendirilen testler arasında kimileri özellikle dikkat çekiciydi. Müessesesel çözüm değerlendirmelerinde SE Labs Enterprise Advanced Security EDR testi, Kaspersky Endpoint Detection and Response Expert ’i müthiş neticelere imza attığı, tüm tehditlerin her bir unsurunu tespit ettiği ve legal uygulamalarda kusur yapmadığı için mükâfatlandırdı. Ayrıca Kaspersky Endpoint Security for Business, 2022 seneyi için üç ayda bir yapılan dört Müessesesel Uç Nokta Gözetmesi Karşılaştırmalı testinin tümünde azami derece olan ‘AAA ’ ve üç testte yüzde 100 ile azami Toplam Doğruluk Derecesi aldı. Kaspersky Small Office Security de 2022 ’nin dört ayrı Ufak Şirketlere Müteveccih Uç Nokta karşılaştırmalı testlerinin tümünde azami anekdot olan ‘AAA ’ ile, üç testte yüzde 100 ’lük azami Toplam Doğruluk Derecelendirmesiyle ve dördüncü testte TOP3 neticeyi ile mükâfatlandırıldı.

AV-Comparatives tarafından reelleştirilen Uç Nokta Temkine ve Cevap ERP testi, Kaspersky Endpoint Detection and Response Expert KEDRE ürünnamı yüzde 100 kümülatif Faal Cevap oranına eriştiği için öne çıkardı ve “Stratejik Lider” olarak mükâfatlandırdı. Bu arada KEDRE, AV-Comparatives ’in ‘2022 “OS Credential Dumping LSASS Hafıza Testinde” LSASS kimlik bilgisi boşaltma hücumlarına karşı salt gözetmesini doğruladı. 

En İyi Kullanılabilirlik

AV-TEST Kaspersky ’nin üç ürünnamı- Kaspersky Internet Security, Kaspersky Endpoint Security ve Kaspersky Small Office Security – tüm bir test seneyi süresince en düşük yanlış pozitif oranlarına imza attığı için AV-TEST ’in senelik mükâfatı ‘En İyi Kullanılabilirlik 2022 ’ ile mükâfatlandırdı. Bu ürünler ayrıca AV-TEST tarafından Kasım, Şubat, Nisan ve Ağustos aylarında reelleştirilen fidye yazılımı hücumlarına karşı %100 ’lük azami koruma seviyesini onayladı.

Harcayıcı çözümlerinde ise Kaspersky Safe Kids, AV-Comparatives ’in Ebeveyn Hakimiyeti Sertifikasyonunu, erişkinlere müteveccih web sitelerinin en az yüzde 98 ’ini yasaklayarak, çocuk arkadaşı web sitelerinde sıfır yanlış pozitif ile ve üst üste beşinci kere ciddi bir kusur olmaksızın geçmeyi muvaffak oldu. Kaspersky Safe Kids, tüm ana akım işletim sistemlerinde kapsamlı ve yetersizsiz koruma sağlamaya yetecek çok rakamda özellik sunması sebebiyle AV-TEST tarafından Ebeveyn Hakimiyeti Sertifikasyonu tarafından da tanındı. AV-TEST ’in son “VPN Packages Put to the Test: More Security and Anonymous Paths“ testinde Kaspersky VPN, “Onaylı Sanal Özel Ağ Çözümü” olarak tanındı ve yerel ve denizaşırı iletişimler, yerel yüklemeler ve yerel ve denizaşırı gecikme performansları açısından test edilen torrentlerde ve indirmelerde müthiş performans gösterdi.

Ayrıca 2022 ’de Kaspersky Internet Security, dört üç aylık sertifikasyonun tümünde azami anekdot olan ‘AAA ’yı aldı ve üç SE Labs ’ Home Anti-Malware Protection karşılaştırmalı testinde yüzde 100 ’lük azami Toplam Doğruluk Derecesi ile mükâfatlandırıldı.    2013 ve 2022 seneleri arasında Kaspersky ürünleri 827 bağımsız test ve tahlile katıldı, bunlarda 587 birincilik ve 685 ilk üç derece elde etti.

Kaspersky Tehdit Araştırmaları Başkanı Alexander Liskin, neticelere dair şunları söyledi: “Bağımsız testlere katılmak, tesirli teknolojiler geliştirmenin ve ürün yaşam döngüsünün bölmez bir parçasıdır. Elde edilen neticelerin kumpaslı tahlili, iyileştirmeye gereksinim dinlenen alanları keşfetmemizi sağlıyor ve hakikat siber tehditlere karşı koruma seviyesini bağımsız olarak onaylıyor. EDR teknolojilerimiz üzerinde daha çok çalışarak, Kaspersky EDR Expert ’i 2022 ’nin mevcut tüm değerlendirmelerine yollamaya devam ettik ve azami bereketliliği ispatlamaya dair bağımsız müesseselerden onayımızı aldık. Tüm sene süresince bu kadar yüksek neticeler aldığımız için mutluyuz. Bu, güvenlik teknolojilerimizin ve çözümlerimizin hakikat niteliğini ortaya koyuyor.”

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı