Mali müşavirler için geliştirilen İnsan Destekli Dijital İş Platformu Kalfa, Kayseri ofisiyle büyüme hedefini katladı

PAYLAŞ
Mali müşavirler için geliştirilen İnsan Destekli Dijital İş Platformu Kalfa, Kayseri ofisiyle büyüme hedefini katladı
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Sistem Evrensel Danışmanlık ’ın spin-off işletmeyi, insan yardımlı dijital iş platformu Kalfa, Türkiye genelinde yaygınlaşma ve sihrime amaçları yönünde Kayseri ’de büro açtı. 

Mali müşavirlere zaman kazandıran, aktüel regülasyonlar hakkında bilgiye ulaşımı basitleştiren ve bitirici servislerle mali müşavirlik bürolarının kazançlarını artıran insan yardımlı dijital iş platformu Kalfa, Türkiye genelindeki işlemlerini kuvvetlendirecek ve işletmenin gelişmesine sürat verecek adımlarına bir yenisini daha ekledi. Kayseri ’de büro açan işletme, stratejik gelişmesinin harekât üssü olarak devreye aldığı bu yeni büro ile Kayseri ’nin mali müşavirlik ve muhasebe sektöründe bölgenin misal şehri olmasına liderlik edecek. 

Mali müşavirlik bürolarının karşı karşıya kaldığı operasyonel yoğunluk, süratli değişen regülasyonun doğru açıklanması ve kazanç çoğalışı gereksinimi gibi meselelere çözüm sunmak emeliyle 70 şahsiyet bir takımla faaliyet gösteren Kalfa, Kayseri bürosuyla beraber mevcut istihdamını yıl sonuna kadar iki katına çıkarmayı kastediyor. 

Mevzuya ait açıklamada bulunan Kalfa Genel Müdürü Serdar Aytaç “2022 ’de Sistem Evrensel Danışmanlık ’ın 27 senelik deneyimini arkamıza alarak bir sene evvel çıktığımız bu yolda sihrime amaçlarımız yönünde emin adımlarla ilerliyoruz. Bu adımları kuvvetlendirmek ve daha fazla mali müşavire erişmek için devreye aldığımız Kayseri büromuz, Anadolu şehirlerindeki harekâtlarımızın merkezi olarak faaliyet gösterecek. İstihdam kapasitemizi artıran bu yatırım, takımımızın kuvvetlenmesi için de yeni bir fırsat. Yıl sonuna kadar mevcut çalışan sayımızı iki katına çıkarmayı kastediyoruz. Kayseri gerek gelişmiş sanayii alt yapısı gerekse Nevşehir gibi ülkemizin ehemmiyetli turizm merkezlerine yakınlığıyla ehemmiyetli bir KOBİ ekosistemine ev sahipliği yapıyor. Kalfa ’nın gelişmesi amacıyla alınan her aksiyonun, bu ekosisteme hizmet veren mali müşavirlik bürolarına katma değer sunacağına inanıyorum” dedi. 

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı