Nothing Phone (1) Evofone ile Şimdi Türkiye'de Satışta!

PAYLAŞ
Nothing Phone (1) Evofone ile Şimdi Türkiye'de Satışta!
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

Değişik tasarımıyla rakiplerinden sıyrılan Nothing markası şimdi Evofone teminatıyla Türkiye ’ye geldi. Şirketin amiral gemisi mahsulü Nothing Phone 1 ve kulaklık modeli Ear Stick bugün satışa çıktı.

Tüm dünyada mahsullerinin tasarımlarıyla dikkat toplayan Londra merkezli evrensel teknoloji markası Nothing ’in uslu telefon modeli Nothing Phone 1 ve kulaklık modeli Ear Stick, bugün haysiyetiyle Evofone distribütörlüğünde satışa çıktı. Kendine has tasarımlarıyla dikkat toplayan Nothing mahsulleri, Evofone internet sitesi ve online teknoloji mağazalarından satın alınabilecek.

Sıradışı bir tasarım kavrayışı

Sade bir tasarım kavrayışına sahip olan Nothing Phone 1, yüzeyin ötesine geçen değişleri ile telefona şık bir görünüm sağlıyor. Hafif ve sıradışı bu tasarımını çift taraflı Gorilla Glass gözetmesi ile birleştiriyor. Gelişmiş titreşim motorları ile değişinizi reelci tepkilere çevirdiği gibi, simetrik çerçeveleri ve alüminyum yapısı ile hayal gücünün ötesine geçiyor.

Arka kısımda eşsiz ışık desenlerine sahip olan Glyph Arayüzü ile tanışın. Uygulama bildirimlerini, şarj vaziyetini ve çok daha aşırısını takip edebileceğiniz bu arayüz, telefon kullanımını basitleştirdiği gibi günlük etkileşimini çok daha cümbüşlü bir hale sokuyor. Kılavuzunuzdaki her bir bireyi eşsiz bir desene sahip zil sesleriyle eşleştirebilir ya da suskun moddayken dahi kimin aradığını kavrayabilirsiniz. Hangi uygulamadan bildirim geldiğini ve batarya vaziyetini basitçe takip edebilirsiniz.

6.55” OLED ekranda 1 milyar renge sahip olan Nothing Phone 1,  HDR10+ yardımı ile her sahneye göre ayarlanmış daha zengin renkler ve daha derin kontrastlar sunuyor. Uyarlanabilir 120Hz yenileme sürati ve 240Hz dokunmatik örnekleme sürati ile akıcı bir ekran tecrübeyi sağlıyor. Makine ayrıca %100 geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretilmesi ile etraf duyarlılığına da dikkat topluyor.

Daha iyi nitelik daha fazla kamera anlamına gelmez 

Nothing Phone 1 ’de iki adet gelişmiş 50 MP sensöre sahip olan mucizevi çift kamera dizilimi bulunuyor. Müthiş asılcılığı tutmanın yanı gizeme mucizevi istikrarlı videolar sürükleyebilen aygıtta ayrıca görüntüleri bir sonraki seviyeye taşımak için özel bir Gece Modu bulunuyor.

Sony IMX766 sensörünü kullanan telefonun ana kamerası ƒ/1.8 diyafram sarihliği ile her ışıkta mucizevi detaylar tutabiliyor. Çift görüntü değişmezleme ile OIS ve EIS her zaman apaçık çekimler yapılabiliyor. Samsung JN1 sensörünü kullanan geniş açı lensi ise 114 derecelik görüş açısı ile geniş çekimler yapmanıza imkân sağlıyor. Sahne İdrak Etme gibi uslu özelliklere de sahip olan kamera diziliminde 4 cm ’ye kadar makro çekimler yapmak da muhtemel.

4K çözünürlük sayesinde kristal netliğinde görseller sunan makine ve 60 FPS ’te akıcı videolar sürükleyebileceğiniz Nothing Phone 1 canlı HDR, reelci vurgular ve gölgeler sunuyor. Telefonun ön tarafında ise Sony IMX471 sensörüne ve ƒ/2.45 diyaframa sahip olan  16 MP ’lik bir kamera yer alıyor. 

Tüm uygulamalarla geçimli çalışıyor
Android 13 tarafından desteklenen Nothing OS 1.5 arayüzü şimdiye kadarki en akıcı ve en tehlikesiz arayüzü kullanıcılar ile buluşturuyor. Tertemiz bir tecrübe sunan arayüz uygulama yapısı, yazı tipleri, sesler, duvar kağıtları ve üçüncü parti uygulamalara zahmetsiz entegrasyon ile eşsiz bir kullanıcı tecrübeyi sağlıyor.

Nothing OS arayüzü sayesinde üçüncü parti uygulamaları tıpkı Nothing uygulamalarında olduğu gibi süratli ayarlardan basitçe hakimiyet edebilirsiniz. Misalin AirPods ’unuzun batarya vaziyetini hakimiyet edebilir ya da dahili Tesla entegrasyonuyla ekstra bir uygulamaya gerek kalmadan Tesla taşıtlarında kapı kilidi, klima hakimiyeti ve kalan kmyi göreöğrenirsiniz. 

Eforunu 6nm yapım mimarisine sahip olan Qualcomm® Snapdragon™ 778G+ yonga setinden alan Nothing Phone 1, mucizevi grafiklerde gelişmiş bir reyin tecrübeyi sunuyor. 8 GB LPDDR5 hafızaya sahip olan makine 128 GB dahili depolama alanı ile geliyor. Özel reyin modu sayesinde akıcı ve çekici bir oynanış sunduğu gibi günlük kullanımda da meselesiz bir kullanım sağlıyor.

4500 mAh batarya ile her şarjla 18 saat kullanım sunan ve kullanıcılarının gereksinimi olan tüm zamanı sağlayan telefon, süratli şarj ve kablosuz şarj özelliklerine de sahip. Yalnızca 30 dakikada %50 efor oranında dolan Nothing Phone 1, 5W ters şarj ile ear 1 gibi kulaklıklara ve aksesuarlara efor sağlıyor.

Transparan tasarımlı kulaklık

Nothing, eşsiz tasarım çizgisini aksesuarlarla da buluşturuyor. Kablosuz kulaklık modeli olan Ear Stick, şirketin transparan tasarım kavrayışını sürdüren gizeme dışı bir kulaklık olarak öne çıkıyor. Tek şarjla 7 saate kadar müzik dinleme ve 3 saat konuşma olanağı sunan Ear Stick, kolisinde şarj edilmesiyle beraber bu vakti 29 saat müzik dinleme ve 12 saat konuşmaya kadar çıkarıyor. Ear Stick, Nothing Phone 1 ile bütün geçimli çalışmasının yanı gizeme Android ve iOS makinelerle de geçimli olarak çalışıyor.

Şimdi Türkiye ’de!

Beyaz ve siyah olmak üzere iki renk alternatifiyle gelen Nothing Phone 1, 14.999 TL öneri edilen maliyetiyle satışa çıktı. Evofone ayrıca Nothing Phone 1 alan herkese Nothing markalı transparan telefon kılıfı hediye ediyor. Nothing markasının kulaklık modeli olan Ear Stick ise 2.999 TL öneri edilen satış maliyetine sahip.

Nothing markalı mahsuller bugünden itibaren Evofone sitesinden ve tüm yetkili teknoloji marketlerinin web sitelerinden satın alınabilecek. Evofone, yaptığı açıklamada Nothing markasının yeni mahsullerinin de Türkiye ’ye geleceğini belirtti.

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı