NVIDIA, GeForce RTX 4060 Ailesini Piyasaya Sürüyor

PAYLAŞ
NVIDIA, GeForce RTX 4060 Ailesini Piyasaya Sürüyor
  • 0
  • 0
  • 7 dakika da oku
  • +
  • -

GeForce RTX 4060 Ti ’ya 8GB 9999 TL ’den başlayan maliyetlerle erişilebiliyor

DLSS Yardımı 300 Reyin ve Uygulamayı Aştı

NVIDIA, DLSS 3 nöral operasyona, yüksek kare süratlerinde üçüncü nesil ışın izleme teknolojileri ve AV1 kodlamalı sekizinci nesil NVIDIA Kodlayıcı NVENC dahil olmak üzere NVIDIA İsme Lovelace mimarisinin tüm özelliklerini taşıyan GeForce RTX 4060 ailesini tanıttı. GeForce RTX 4060 Ti 8GB Türkiye ’de 24 Mayıs 2023 tarihinde 9999 TL ’den başlayan maliyetlerle erişilebiliyor olacak. Ailenin öbür ekran kartları ise Temmuz 2023 Ayı itibariyle piyasaya sürülecek.

GeForce RTX 4060 Ti ve GeForce RTX 4060, mucizevi bir maliyetle eşsiz performans sunacak.  En iyi oyunlarda birinci sınıf görüntü niteliği için ışın izleme de dahil olmak üzere firmanın popüler 60 sınıfına en son reyin konsollarının iki katı performans çoğalışı sağlıyor.

Matt Wuebbling, NVIDIA Evrensel GeForce Pazarlama Başkan Yardımcısı yeni GPU ailesine ait yaptığı açıklamada “RTX 4060 ailesi, PC oyuncularına, 1080p ’de azami ayarlarda muhteşem performans sunuyor. Bu GPU ’lar, İsme Lovelace mimarisini ve DLSS 3 teknolojisini dünya çapında milyonlarca bireyin kullanımına sunuyor olacak.” diyor

D5 Render ’a DLSS 3 yardımı geliyor. Merakla beklenen Yüzüklerin Efendisi: Gollum ve Diablo IV ’de, DLSS 3 teknolojisini destekleyecek. Unreal Engine 5 için DLSS 3 eklentisi de yakında kullanıcılarla buluşacak.  Bu aktüellemeler ve daha aşırısıyla DLSS 3 teknolojisi artık 300 ’den fazla reyin ve uygulamada destekleniyor olacak.

1080p Reyin İçin Üstün Grafik Kartları

NVIDIA İsme Lovelace Mimarisiyle planlanan GeForce RTX 4060 Ti ve RTX 4060 GPU ’lar, performans ve yararlılıkta büyük bir nesiller arası atlama sağlıyor. 4060 ivedisi GPU ’lar aynı zamanda oyunlar ve uygulamalar için NVIDIA RTX nöral işlemede yeni bir çağ başlatan DLSS 3 teknolojisini de destekliyor.

DLSS 3, mucizevi bir görüntü niteliği ve 4 kata kadar performans çoğalışı oluşturmanın yanı gizeme oyunculara kapsamlı bir reyin tecrübeyi ve süratli cevap süresi sunmak için NVIDIA ’nın suni akıl süratlendirmeli süper çözünürlük tekniklerindeki know-howını temel alıyor.

GeForce RTX 4060 Ti, RTX 2060 SUPER GPU ’dan vasati 2,6 kat ve GeForce RTX 3060 Ti GPU ’dan 1.7 kat daha süratli. RTX 4060 Ti ’nin hafıza alt sistemi 32 MB L2 önbellek ve 8 GB veya 16 GB ultra yüksek süratli GDDR6 hafızaya, 8 GB GDDR6 ile 24 MB L2 önbelleğe sahip.

L2 önbelleği, GPU ’nun hafıza arayüzündeki arzları eksiltiyor ve netice olarak performans ve efor bereketliliği de çoğalıyor. Shader Execution Reordering, son teknoloji Opacity Micromap ve Displaced Micro – Mesh Motorlar gibi büyümeler sayesinde ışın izleme performansı evvelki nesilden ehemmiyetli miktarda iyileşiyor. Bu yenilikler, en zorlu oyunların dahi birden fazla ışın izleme efektini bütün ışın izlemeyi, eşsiz asılcılık ve çekicilik için aynı anda uygulamasını sağlıyor.

İçerik Üreticileri İçin Muhteşem Bir Alternatif

GeForce RTX 4060 GPU ailesi, yaratıcılara RTX süratlendirme ve suni akıl taşıtlarını daha ulaşılabilir bir başlangıç maliyetiyle sunan NVIDIA Studio platformu tarafından destekleniyor. Yayıncılara, video editörlerine, 3D sanatçılara kadar tüm içerik üreticilerine hizmet veren platform, 110 ’dan fazla yaratıcı uygulamayı kuvvetlendiriyor.

NVIDIA Studio Sürücüleri ile kalıcı bir kararlılık sağlayarak NVIDIA Omniverse™, Canvas ve Broadcast gibi güçlü bir AI yardımlı Studio yazılımı koliyi kapsıyor. Pek çok değişik alanda içerik üreticiler, evvelki jenerasyona mukayeseyle suni akıl taşıtları için ehemmiyetli bir performans çoğalışı sağlayan yeni dördüncü nesil Tensor Çekirdekleri ’nden yararlanabiliyor.

Süratlendirilmiş suni akıl özellikleri, içerik oluşturucuların sıkıcı görevleri otomatikleştirmesine ve gelişmiş efektleri basitlikle uygulamasına imkân tanıyor. Yüksek çözünürlüklü, ışın izli sahneler sunan 3D modelleyiciler, evvelki nesil GeForce RTX 3060 ailesine göre %45 ’e kadar daha süratli performans taahhüt ediyor.

Yayıncılar, sınıfının en iyisi AV1 teçhizat kodlamasıyla NVENC isimli sekizinci nesil NVIDIA video kodlayıcıyı kullanarak %40 daha iyi kodlama verimliliğinden faydalanabiliyor. Bu, canlı yayınların, OBS Studio gibi popüler yayın uygulamalarında bant genişliği % 40 artırılmış gibi görüneceği anlamına kazanç — ki bu da görüntü niteliğinde büyük bir çoğalışa işaret ediyor.

Yeni GeForce RTX 4060 ailesi;

GeForce RTX 4060 Ti 8GB – 24 Mayıs ’ta 9999 TL ’den başlayan maliyetlerle piyasaya sürülecek GeForce RTX 4060 Ti 16GB – Temmuz ayında geliyor GeForce RTX 4060 8GB – Temmuz ayında geliyor

300 ’den Fazla Reyin ve Uygulama DLSS Dayanağına Sahip Oluyor!

NVIDIA DLSS, kare süratlerini artırmak için suni akıl ve GeForce RTX Tensor Çekirdeklerini kullanıyor.

DLSS 3, daha akıcı bir reyin tecrübeyi için yeni, yüksek nitelikli çerçeveler oluşturarak suni aklın asıl zamanlı oyunlarda artan ehemmiyetini gözler önüne seriyor. DLSS 3, DLSS Super Resolution, DLSS Frame Generation ve NVIDIA Reflex teknolojilerini birleştirerek performansı artırırken aynı zamanda muhteşem cevap verme hızına gözetiyor.

NVIDIA DLSS artık 300 ’den fazla reyin ve uygulamada suni akıl ile süratlendirilmiş üstün bir performans sunuyor.

DLSS – 300 ’den fazla reyin ve uygulama DLSS 3 – 30 ’dan fazla reyin ve uygulama Refleks – 70 reyin ve uygulama tarafından destekleniyor.

DLSS 3 Yardımı D5 Render ’a Geliyor

D5 Render artık DLSS 3 teknolojisiyle destekleniyor. SketchUp, 3ds Max, Revit, Archicad, Rhino, C4D ve Blender gibi popüler yaratıcı yazılımlarla geçimli olan sektör lideri yazılım, kullanıcıların bir sahnedeki her farklılığı asıl zamanlı olarak görmelerini sağlıyor. 

D5 Render ’a evvelden entegre edilmiş DLSS 2 teknolojisiyle kullanıcılar, uygulamanın görüntünün daha minik bir versiyonunu oluşturmasına ve suni akılla süper çözünürlüğe izin vererek ehemmiyetli miktarda daha yüksek performansla neredeyse aynı seviyede nitelik elde etmelerine imkân tanıyor.

İçerik oluşturucular, bu aktüellemeyle asıl zamanlı görüntü alanı kare süratlerinin 3 kata kadar çoğaldığını görecek ve bu da onların daha büyük sahneler, daha nitelikli modeller ve dokularla-tümü asıl zamanlı olarak – pürüzsüz, etkileşimli bir görünüm alanını gözeterek çalışmalarına imkân tanıyacak.

D5 Render Pazarlama ve Harekât Başkan Yardımcısı Jessie Huang aktüellemeyle alakalı olarak “DLSS 3 ’ü D5 ’e entegre etmekten coşku dinliyoruz, bu da kullanıcılarımız için asıl zamanlı performansı büyük miktarda artıracak. Bu entegrasyonla, D5 ’in asıl zamanlı görüntülemeye liderlik etmeye ve kullanıcılarımıza eşsiz bir yaratıcı tecrübe sunmaya devam edeceğine inanıyoruz ” diyor.

 

En son NVIDIA Studio bloğundaki bu videoyla DLSS 3 yardımlı D5 Render ’a link üzerinde göz atabilirsiniz. 

Daha fazla DLSS Reyin ve Uygulamaları

DLSS momentumu her geçen gün gelişmeye devam ediyor.

Ashfall DLSS 3 ile destekleniyor. The Outlast Trials DLSS 2 yardımı alıyor Bus Simulator 21 artık DLSS 2 teknolojisine tecrübelenebiliyor. KartKraft artık DLSS 2 ’yi destekliyor Moon Runner artık DLSS 2 teknolojisini destekliyor

Bu aktüellemeler sayesinde DLSS teknolojisini destekleyen reyin ve uygulama rakamı  300 ’şan üzerine çıkarıyor.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı