PUBG Global Series 2'ye katılacak EMEA Takımları belli oldu

PAYLAŞ
PUBG Global Series 2'ye katılacak EMEA Takımları belli oldu
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

 

 Türk ekibi Sarvem Esports, Riyad ’da gerçekleşecek PGS 2 beynelmilel finallerine katılmaya hak kazandı!

PUBG Global Series 2 ’nin PGS 2 EMEA Elemeleri bitirildi ve Ağustos sonunda Riyad ’da gerçekleşecek beynelmilel müsabakada yer alacak beş EMEA ekibi emin oldu. Karşılaşmaların ardından PGS 2 ’ye doğrudan davet alan üç EMEA Global Partner Ekibi Twisted Minds, FaZe Clan ve NAVI ’ye, Question Mark ve Sarvem Esports ilave edildi. 

Twisted Minds, müsabaka süresince birinciliği kimseye kaptırmayarak Grand Finals karşılaşmalarını domine etti. Maçların 2. gşanında Question Mark arayı kapamaya başladı ve Twisted Minds ’a karşı oynadığı maçı yalnızca bir puanla kaybetti. Sarvem ’in ilk gşöhretten sonra kapatması gereken fark oldukça fazla olsa da müsabakayı oranla rahat sayılabilecek bir üçüncülükle, FaZe Clan ile NAVI ’nin 10 puan, en yakın rakibi FUT Esports ’un ise 14 puan üzerinde bitirdi. PGS 2 ’ye katılmaya hak kazanan Türk ekibi Sarvem Esports ’un yanında öteki Türk ekiplerimiz de müsabakada ehemmiyetli zaferler elde etti. FUT Esports müsabakada 122 puanla altıncı sıraya yerleşirken, Digital Athletics 105 puanla sekizinci, HOWL ise 77 puanla on ikinci oldu.

Ekipleri bu sene PUBG Küresel Şampiyonası ’na bir adım daha yanaştırmak için hayati ehemmiyet taşıyan neticeler güzergahında EMEA Elemelerinin son düzeyinde toplam 4060 PGC Puanı dağıtıldı. PUBG EMEA Championship PEC: Fall kazananına ek olarak en çok PGC Puanına sahip 5 EMEA ekibi PGC ’ye katılmaya hak kazanacak. PEC: Fall, 2023 EMEA Espor takviminde PGC Puanları veren son faallik olma özelliği taşırken ve ekiplere de sıralamaya girmek için son bir fırsat sunacak.

PGS 2, 10-20 Ağustos tarihleri arasında Suudi Arabistan ’ın Riyad kentindeki Baker Alshidi Tiyatrosu ’nda tertip ediliyor. Turnuva, oynanacak Grup Düzeyi ’nın ardından Braket Safhalarıyla devam edecek ve Büyük Finallerle sonuçlanacak. Büyük Finallerin sonunda genel sıralama lideri, PGS 2 Şampiyonu olarak taçlandırılırken 2.000.000 $ ’lık ödül havuzunun en büyük hissesini alma ve azami PGS puanına sahip olma hakkını da elde edecek. PGS puanlamaları, hangi ekiplerin PGC ’de yer alacağını tanımlayan bağımsız bir puan sistemini direniyor. Bu puanlar Bölgesel Turnuvalarda kazanılan PGC puanlarına ilave edilmiyorlar. 

Gamers8 ile ortaklaşa yapılan faallik, turnuva süresince ulusa sarih olarak tertip edilecek. 

Böylece tüm PGS 2 Bölgesel Elemeleri sona ererken, PGS 2 ’ye katılan tüm ekipler de alttaki biçimde netleşmiş oldu:

AVRUPA

Natus Vincere Twisted Minds FaZe Clan Question Mark Sarvem Esports

AMERİKA

Soniqs FIUMBA Luminosity Gaming Friendly Fire

ASYA

17Gaming Four Angry Men Petrichor Road TYLOO DD TEAM Gen.G Danawa e-sports Dplus KIA IFYOUMINE GAME PT

ASYA PASİFİK APAC

Daytrade Gaming Forest Gaming THEERATHON FIVE CERBERUS Esports The Expendables eArena

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı