Samsung 2023 model TV'lerini “Hiç olmadığı kadar etkileyici” sloganıyla tanıttı

PAYLAŞ
Samsung 2023 model TV'lerini “Hiç olmadığı kadar etkileyici” sloganıyla tanıttı
  • 0
  • 0
  • 11 dakika da oku
  • +
  • -

Teknolojinin lider markalarından Samsung, “Hiç olmadığı kadar etkileyici” sloganıyla 2023 model Neo QLED 8K ve QD-OLED televizyonlarını tanıttı. Premium TV pazarında lider konumda olan Samsung ’un 2023 model ürünleri üstün görüntü niteliği, ileri teknolojik özellikleri ve en yeni SmartThings aktüellemeleriyle premium izleme tecrübeyi sunuyor.

Samsung Electronics Türkiye, “Hiç olmadığı kadar etkileyici” sloganıyla yenilikçi 8K tecrübeleri sunmak için planlanan ürünlerini ve özelliklerini tanıttı.  Neo QLED 8K ve QD-OLED modellerinin yer aldığı ürün serileri, yenilikçi teknolojilerin daha kolay, stressiz, sezgisel ve insan yaşamına daha entegre hale getirilmesiyle kullanıcı tecrübesinin iyileştirilmesine odaklanıyor. Samsung ’un SmartThings hizmetiyle özümsediği “Calm Tech” Rahat teknoloji kavramı kullanıcılara problemin varlığından haberdar olmadan çözüm sunuyor. Her sene olduğu gibi bu sene de tüm ürün serilerinin merkezinde yanılgısız görüntü ve ses niteliği yer alıyor.  Ürün tanıtımlarının yapıldığı aktiflikte; uslu irtibat özellikleri, sürdürülebilirlik inisiyatifleri, premium izleme ve reyin tecrübelerindeki en yeni inovasyonlar  da sergilendi.

Samsung Electronics Harcayıcı Elektroniği Satış ve Pazarlamadan Mesul Başkan Yardımcısı Mert Gürsoy yaptığı konuşmada şunları söyledi: 

“Samsung olarak teknolojinin insan yaşamını daha karışık hale getirmek yerine zenginleştirmesi ve kuvvetlendirmesi gerektiğine inanıyoruz. Teknolojik inovasyonlarımızla lider bir markayız. Bununla beraber teknoloji tek odak noktamız değil. Kullanıcılarımızın ürünlerimizi sevinçle ve rahatlıkla kullanabilmelerini, ürün tecrübesinin kolay, stressiz ve kullanıcıların sezgileriyle geçimli olmasını arzu ediyoruz. Bunun için evrenseldeki Calm Tech yaklaşımımızı ürünlerimizle destekliyoruz. Söz mevzusu yaklaşımla kullanıcı daha problemin varlığından haberdar olmadan problemin çözümüne odaklanıyoruz. Bu da bizi Smart Things hizmetimize götürüyor. Smart Things ’in anında bağlanabilme, kolaylık, çoklu merkez, geçimlilik ve güvenlik özellikleri bize bunu sağlıyor. Bunun yanı gizeme Samsung olarak inovasyonu yalnızca teknolojiyi geliştirme değil, aynı zamanda bir sürdürülebilirlik atağı olarak açıklıyoruz. Bizim için sürdürülebilirlik; ürünlerimizin başlangıç noktasından, kullanım müddetinin bitimine kadar devam eden bir yolculuk. Bu yolculuk kaynak ve yapım düzeyiyle başlıyor. Ardından dağıtım, kullanım ve geri dönüşüm düzeyleriyle devam ediyor. Sürdürülebilirlik ismine inovatif çözümler getiriyoruz. Misalin PET yapımı sırasında havaya salınan karbondioksiti toplayarak dönüştürüyoruz ve düşük karbonlu reçine elde ediyoruz. Bu reçine de Samsung TV ’lerin arka oturumlarının imalinde kullanılıyor. Kullandığımız enjeksiyon teknolojisi  sayesinde reçine kalıplarının arasında hava enjekte ediyoruz. Daha az malzeme kullanımının neticeyi de ürünlerin ağırlığının eksilmesi. Misalin 65 inch TV ’lerimizin ağırlığını 1 kilogram ’a kadar düşürebildik. Kolilerimizin geri dönüşümünü sağlayarak daha az atık oluşturmaya odaklanıyoruz. 

“Her zamankinden daha etkileyici” felsefesi

TV izleme deneyimini ulaşılabilir olmasını da çok umursuyoruz. Bu sene yeni geliştirdiğimiz Relumino Mod sayesinde daha az gören şahısların TV izleme tecrübesini iyileştirebiliyoruz. 

İşte tüm bu yaklaşım, 2023 TV ürünlerimizin ana felsefesini oluşturan “Her zamankinden daha etkileyici” sloganına götürüyor. Ürünlerimiz teknolojik özelliklerinin yanı gizeme yaşamı kolaylaştıran ve daha üst bir seviyeye taşıyan özellikleri sayesinde “Her zamankinden daha etkileyici”. 

Mert Gürsoy, Samsung ’un yenilikçi ürün yaklaşımını ortaya koyabilmek için dünya çapındaki 39 AR-GE merkezi ve bu alanda yaptığı 14,1 milyar dolarlık yatırıma dikkat çekti. Gürsoy, şöyle devam etti:

“Televizyon alanında da 17 yıldır üst üste evrensel TV pazarında lider konumundayız. Ülkemizde de 7 yıldır 1 numaralı TV markasıyız. Kullanıcılarımızın temennilerini göz önüne alarak, şahsileştirilebilir, irtibatlı ve üst düzey bir TV tecrübeyi sunan inovasyonlar reelleştiriyoruz.” 

 “TV alanında tüm segmentlerde lideriz”

Özellikle televizyon alanında harcayıcıların alakasının tüm dünyada premium başka bir deyişle üst segment ve ileri teknolojilere sahip TV ’lere yöneldiğini söyleyen Mert Gürsoy, Samsung ’un televizyon alanında Türkiye ’deki performansıyla alakalı şu açıklamalarda bulundu: “Türkiye ’de de 2022 4. çeyrek neticelerine göre toplam TV pazarı gelişmesi yüzde 5 olurken,  Samsung olarak biz yüzde 15 ’lik sihrime kaydolduk. Böylece pazar hissemiz yüzde 29 ’a erişti. Tüm segmentlerde de liderliğimizi sürdürüyoruz: 55 inch ve üstü ürünlerde yüzde 38 ’lik, 65 inch ve üstü ürünlerde yüzde 48 ’lik, 75 inch ve üstü ürünlerde ise yüzde 69 ’luk pazar hissesiyle lider konumundayız. Premium TV alanında da eş bir tablo söz mevzusu. 1.500 dolar ve üstü TV ’lerde yüzde 69 ’luk,  2.500 dolar ve üstü TV ’lerde yüzde 75 ’lik pazar hissesiyle liderliğimizi sürdürüyoruz. Geliştirdiğimiz yeni ürün ve teknolojilerle de bu oranları daha yukarıyalar taşımaya devam edeceğiz.”

“Reele yakın TV tecrübeyi vadediyoruz”

Samsung Electronics Türkiye Ses ve Görüntü Sistemlerinden Mesul Pazarlama Direktörü Erkan Yıldırım da Samsung ’un 2023 model TV ’leriyle alakalı şunları söyledi: 

“Büyük ekranda üst düzey görüntü ve ses niteliği ile izleme tecrübeyi yaşamak isteyenlerin gereksinim dinleyecekleri bir hayli yenilikçi teknoloji sunan 8K TV ’ler, çığır açıcı pek çok teknolojik özelliği de birliktesi getiriyor. Samsung yeni Neo QLED 8K TV ivedisi ve son teknoloji MICRO LED ’ler ile reele en yakın TV tecrübesini vadediyoruz. Arka ışık teftişi, kontrast seviyeleri, kalibrasyon ve derinlik artırımı gibi bir hayli özellik de bu taahhüdümüzü asıllaştırmamızı sağlıyor.”

Kullanıcıya özgü yaşam stili çözümleri: SmartThings

Harcayıcıların konutlarında farklı teknoloji ekosistemleri bulunduğunun şuurunda olan Samsung, kullanıcıların en beğendikleri aygıtların bir arada çalışabilmesinin temellerini atıyor. SmartThings ’in altta listelenen beş bileşeniyle kullanıcılar kendi konutlarında irtibatlı makinelerden oluşan bir ağ kurarak, konutlarını daha uslu, yaşamlarını daha kolay hale getirebiliyor: 

 

Anında İrtibat: SmartThings, kullanıcılara tek adımda tüm makinelerini kolayca birbirine bağlama imkânı sunuyor.  Otomatik İrtibat: SmartThings; TV, uslu telefon, klima, çamaşır kurutucu, çamaşır cihazı ve buzdolabı gibi Samsung makinelerini otomatik olarak birbirine bağlıyor.  Nesnelerin Interneti Her Yerde: IoT merkezi, uslu TV ’ler gibi muhtelif Samsung ürünlerinde defineli olarak bulunuyor. 

Kapsamlı Geçimlilik: SmartThings sadece Samsung ekosistemiyle hudutlu kalmayarak tüm markalara ait aygıtların yanılgısız bir şekilde beraber çalışmasını sağlıyor. Güvenlik: CC EAL 6+ sertifikasyonuna sahip Samsung Knox Vault ekipman yongayı, irtibatlı aygıtlardaki tüm bilgileri şifreleyerek azami güvenlik gözetmesi sağlıyor. 

 Her an sürdürülebilirlik ve Relumino

Samsung, kullanıcıların yaşamını kolaylaştıran ve iyileştiren yenilikçi teknolojileri ve etrafçı pratikleri sunma mevzusunda kararlı bir şekilde çalışıyor. Ürün yaşam döngüsünün her evresinde, ürünşan kaynağından dağıtımına, kullanımından geri dönüşümüne kadar Samsung için sürdürülebilirlik ana odak noktası oluyor. Samsung, gelecek nesillere daha sıhhatli bir gezegen vazgeçebilmek için sürdürülebilir ürünler geliştirmek için yeni teknolojileri kullanmaya devam ediyor. 

Samsung, sürdürülebilirlikle alakalı üç yenilikçi ve lider yaklaşım özümsüyor: Karbonu geri dönüştürülmüş malzemelere dönüştürmekdaha az malzeme kullanmak ve ürün ve ambalajların ileri mutasyonunu sağlamak. Samsung ’un 2023 TV ’leri, monitörleri ve uzaktan kumandalarında en az yüzde 50 oranında geri dönüştürülmüş reçine malzeme kullanılıyor. Bunun yanında Samsung ambalajların dışında ve iç kısmında sürdürülebilir emeliyle de çalışmalar yürütüyor. Samsung ayrıca “Suni Zekâ Yardımlı Enerji Modu”yla kullanıcıların enerji tüketimi ve kullanım alışkanlıklarını takip edebilmesini ve sorgulayabilmesini sağlıyor. Suni Zekâ Yardımlı Enerji Modu özelliği ekranda izlenen içeriği bile takip edebiliyor, izleyicinin dikkatini dağıtmadan enerji tüketimini eksiltebiliyor. Samsung ’un üçüncü nesil “SolarCell Uzaktan Kumandası”nda artık daha az malzeme kullanılıyor ve kumanda daha kompakt bir yapıda kullanıcılarla buluşuyor. Aynı zamanda rastgele bir lisansı bulunmadığından, değişik tüm markaların Samsung tarafından başlatılan etrafçı adıma dahil olabilmesi sağlanıyor. Samsung ayrıca en son Relumino moduyla herkes için daha iyi, daha içerici bir görüntüleme tecrübeyi sunmayı kastediyor. Görme problemi yaşayan şahısların içerikleri daha kolay izlemesine dayanakçı olmak için planlanan Relumino modu,  daha evvel 2023 CES İnovasyon Mükâfatı ’ne layık görülmüştü. Samsung ’u seçim eden  kullanıcılar temel ÇSY Etrafsal, Sosyal Yönetişim kıymetleriyle geçimli sürdürülebilir ve içerici uygulamalarla en yeni teknolojilerin neşesini çıkarıyor.

Neo QLED 8K ve Samsung OLED  premium ekranlarda daha fazla alternatif sunuyor

Reele en yakın görüntü niteliğinden çekici ses özelliklerine uzanan bir yelpazede Samsung, Neo QLED 8K ile çıtayı bir kere daha yükseltiyor.  Ayrıca Neo QLED 8K serisine 98 inçlik bir model ilave ederek reel sinema tecrübeyi ölçeğinde yanılgısız renk reprodüksiyonu ve reele yakın detay sunuyor. Her sahnede çekicilik için Dolby Atmos ve Q-Symphony 3.0 ile muhteşem ses özellikleri de sağlıyor. Yeni tanıtılan modellerden QN900C modeli, Samsung ’un birinci sınıf Neo QLED 8K serisinin doruğunda yer alırken, birinci sınıf TV kategorisinde öne çıkıyor. Auto HDR Remastering ve 8K AI yükseltme gibi çığır açan teknolojilerle QN900C, hem sektör uzmanlarını hem de eleştirmenleri etkiliyor. 

Samsung, aktiflikte ayrıca 8K Derneği gibi muhtelif iş ortaklarıyla yakın iş birliği halinde çalışarak 8K ekosistemini genişletmeye müteveccih çalışmalarından da bahsetti. Samsung artık kullanıcılara hiç olmadığı kadar muhtelif ve özgün 8K içeriklerin imkânı da sunuyor. Bunlara ek olarak Samsung, aktiflikte Nöral Quantum Operasyoncu 4K ’nın algısal renk eşlemesiyle yanılgısız renk doğruluğu sunan ve Samsung OLED TV teknolojisini “Dünyanın Pantone Onaylı İlk HDR OLED teknolojisi” haline getiren 2023 Samsung OLED serisini de tanıttı. Samsung OLED teknolojisi, muhteşem kontrast ve renk ifadesiyle reel siyah renk ve afallatıcı miktarda natürel görüntüler sunuyor. S95C, Samsung ’un 

geliştirdiği Baki Tasarım özelliğine sahip. S90C modelinin LaserSlim tasarımıysa incelikli metal kaplamasıyla göze hitap ediyor.

Oyunu bir öncelik haline getiren Reyin TV ’leri ve monitörler

Neo QLED 8K ’dan OLED ’e uzanan bir hayli birinci sınıf ekran, sadece video ve resim içeriklerini ultra yüksek çözünürlükte yansıtmakla kalmıyor. 2023 model ekranlar zamanda reyin tecrübelerini de tertemiz bir seviyeye çıkarıyor. Özellikle 98 inç Neo QLED 8K üzerinde reyin tecrübeyi, geniş ekranı ve 8K çözünürlüğü yüksek süratte dahi destekleyen grafik kartıyla eşsiz bir çekicilik vadediyor. 2023 senesinde dünyanın ilk çift UHD çözünürlüklü monitörü olarak tanıtılan Odyssey Neo G9 ’un yanı gizeme, güçlü ses sistemi ve çoklu görev özellikleriyle 55 inç kavisli ekran Odyssey Ark da tanıtıldı. Yeni 2023 Odyssey ürün ivedisi, rakipsiz görüntü niteliği ve kullanıcı tecrübeyi sunan 57 inç Odyssey Neo G9 ile 49 inç Odyssey OLED G9 ’da 2H modellerini kapsıyor.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı