Samsung Odyssey OLED G9 oyun dünyasında yeni bir çağ başlatıyor

PAYLAŞ
Samsung Odyssey OLED G9 oyun dünyasında yeni bir çağ başlatıyor
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

Samsung, suni zekâ yükseltme Upscaling özelliğine ve 0.03 ms gibi düşük tepki vaktine GtG sahip dünyanın ilk DQHD OLED monitörü ile reyin dünyasında yeni bir yarıyıl başlatıyor.

 

Samsung Electronics, yeni nesil suni zekâ yükseltme Upscaling teknolojisiyle kuvvetlendirilen Odyssey OLED G9 reyin monitörünün G95SC model evrensel tanıtımını yaptı. Geçtiğimiz sene pazara sunulan Odyssey OLED G8 G85SB modelinin galibiyetini sürdüren yeni monitör, OLED reyin dünyasında yeni bir çağ başlatmak üzere ürün yelpazesindeki yerini aldı. 

 

Samsung Electronics Görüntüleme İş Kolundan Mesul Başkan Yardımcısı Hoon Chung yeni ürünle alakalı olarak “Samsung, Odyssey OLED G8 ile tecrübeli oyuncuların arzlarını ve temennilerini karşılamıştı. Şimdi ise eşsiz görüntü niteliğiyle donatılan Odyssey OLED G9 ’un tanıtımıyla, kullanıcılarımıza güçlü reyin monitörlerini sunmaktan coşku dinliyoruz ve OLED reyin dünyasında çıtayı yükseltiyoruz” dedi.

 

1800R kavisli ve 49 inç ebadındaki Odyssey OLED G9, 32:9 oranında Dual Quad High Definition DQHD; 5,120 x 1,440 çözünürlük sunan ilk OLED monitör olarak dikkat topluyor. Yan yana konmuş iki QHD ekrana eşdeğer büyüklükte ve genişlikteki ekran oranı, kullanıcıları süper ultra geniş görüntülerle buluşturuyor. Ayrıca, 0.03 ms gri-gri GtG tepki süresi ve 240Hz yenileme sürati, oyunculara rekabet avantajı sunuyor.

 

Neo Quantum Harekâtçı Pro ile donatılan Odyssey OLED G9, bu özelliğiyle öbür OLED reyin monitörlerinden ayrışıyor. Derin bilme algoritması kullanarak görüntüleri suni zekâ takviyesiyle inceleme eden bu teknoloji, otomatik olarak parlaklığı ayarlıyor ve kontrastı artırıyor. Monitör, her pikseli ayrı ayrı düzeltererek netliği artırıyor.  

 

AMD FreeSync™ Premium Pro teknolojisi ise Odyssey OLED G9 ’un süper akıcı reyin tecrübesini daha da ileri taşıyor. DisplayHDR™ True Black 400 teknolojisi sayesinde monitör, reyin oynarken ya da rastgele bir içeriği izlerken net ayrıntılar ve canlı renkler sunuyor.

 

Odyssey OLED G9, şık bir metal çerçeve içinde yer alan ince bir tasarıma sahip. Monitörün arka kısmında, ekran üzerindeki renklerle eşleşen gelişmiş bir aydınlatma teknolojisi kullanan ve kullanıcılar tarafından çok hoşlanılan CoreSync ve Core Lighting+ özelliği bulunuyor. Böylece içerikler ve oyunların görüntüsü daha canlı hale geliyor. Dahili stereo hoparlörler ise görüntüleri net seslerle bitiriyor.

 

Canlı ekranda rakip tanımayan alternatifler

Samsung Gaming Hub ve Smart TV uygulamalarıyla gelen Odyssey OLED G9; video, reyin ve cümbüş servislerine tek bir noktadan ulaşım sağlıyor. Kullanıcılar, bilgisayar veya mobil aygıt iletişimine lüzum dinlemeden, önde gelen içerik platformlarından OTT/Over the Top gözde programlarını izleyebiliyor. Samsung Gaming Hub ayrıca, Xbox Game Pass ve NVIDIA GeForce Now gibi partnerlerin oyunlarını, tüm koliyi indirmeden veya depolama alanına lüzum dinlemeden, keşfetme olanağı da sunuyor.

 

Multi View özelliği, kullanıcıların geniş ekrandan bütün anlamıyla faydalanmasını sağlamak için aynı anda iki ekranda reyin oynamaya ihtimal tanıyor. Böylece oyuncular, birden çok monitör montajıyla uğraşmadan çoklu görevleri sürdürmenin neşesini çıkarabiliyor.

 

Odyssey OLED G9, reyin oynamaya veya içerikleri izlemeye göre optimize edilmiş bir tecrübe sunan bir hayli kullanışlı işleve ve özelliğe sahip. HDMI 2.1 ve Mikro HDMI 2.1, Display Port 1.4 ve Auto Source Switch+ gibi çok istikametli irtibat alternatifleri, tek bir merkezi USB irtibat noktasına göre çok daha istikrarlı irtibatlar kurarak, içeriğin kaynağından bağımsız bir görüntü tecrübeyi sunuyor. Yükseklik Ayarlı Stand Height Adjustable Stand/HAS ile kullanıcılar, harikulade reyin oynama veya içerik izleme pozisyonlarını kendilerine göre ayarlayabiliyor.

 

Kullanıcıların değişik lüzumlarına cevap veren kapsamlı bir ürün yelpazesi sunan Odyssey OLED G9 serisinde aynı eforda OLED performansına sahip olan G93SC modeli de yer alıyor. Bu model, Gaming Hub veya Smart TV özelliklerini seçim etmeyenlere müteveccih bir alternatif olarak öne çıkıyor.

 

Odyssey OLED G9 G95SC modeli, 12 Haziran ’da dünya genelinde satışa sunuldu. G93SC modeli ise evrensel olarak 2023 senesinin üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülecek. Yeni bir model tanıtımının yapılacağı Odyssey Cup, 22 Haziran ’da Samsung Odyssey Twitch kanalında asıllaştırılacak. Odyssey Cup ’ta 100 evrensel oyuncu, Fortnite turnuvasında bir araya gelecek.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı