Samsung, şık ve sade tasarımla inovasyonu bir ara getiren yeni Galaxy A Serisi'ni tanıttı

PAYLAŞ
Samsung, şık ve sade tasarımla inovasyonu bir ara getiren yeni Galaxy A Serisi'ni tanıttı
  • 0
  • 0
  • 6 dakika da oku
  • +
  • -

Samsung, Galaxy inovasyonlarını herkes için sunan Galaxy A Serisi ’nin en yeni azalarını tanıttı. Yeni Galaxy A14, A34 5G ve A54 5G ’den oluşan seri, Samsung ’un üst düzey mobil tecrübesini tüm kullanıcılara sunma vaadini yerine getiriyor. Serinin bir öbür abonesi Galaxy A24 ise önümüzdeki aylarda Türkiye pazarında yer alacak. Evvelki modellere göre daha parlak ekranı, gelişmiş kamera sistemi ve daha uzun ömürlü piliyle öne çıkan seri, en yeni teknolojileri herkes için ulaşılabilir kılıyor. 

Teknoloji devi Samsung, tertemiz Galaxy A Serisi ile mobil dünyanın en son yeniliklerini kullanıcılara sunmaya devam ediyor. Galaxy A Serisi ’ne ilave edilen yeni Galaxy A14, A34 5G ve A54 5G, kullanıcılara daha hakikatçi ve net videolar sürükleme, natürel güneş ışığında bile ekranı daha net göreöğrenme imkânı sunuyor. Aynı zamanda Galaxy A Serisi kullanıcıları geliştirilen batarya ömrü sayesinde aygıtlarıyla artık daha da uzun müddet geçirebilecek. 

Daha gelişmiş tertip etme vasıtalarıyla harika gündüz ve gece resimleri 

Galaxy A54 5G ve Galaxy A34 5G, en parlak ışıkta bile net görüntüler sunarken, Samsung Galaxy ’nin devrim kalitesindeki Nightography ve suni zihin özelliklerini kullanıyor. Galaxy A54 5G, 32MP ön kamerasıyla en ince detayları bile tutarak, muhteşem selfie ’ler sürüklemeyi ya da ultra akıcı görüntülü konuşmalar yapmayı olası kılıyor.

Yeni Galaxy A Serisi ile soluk kesici netlikte çekici videolar sürüklemek de olası. Optik görüntü statikleyici OIS ve video dijital görüntü statikleme VDIS sayesinde görüntülerde titreme ve fluluk meseleyi ortadan kalkıyor. El titremesi veya hareket halinde oluşabilecek negatif vaziyetlerde bile kullanıcılar en net içerikleri elde edebilecek. Karanlıkta veya düşük ışıkta çekim yapmayı seven serüvenci kullanıcıların dayanağına koşan Gece Modu ise kameranın piksel ebadını artırarak daha fazla detay tutabiliyor. Galaxy A Serisi ’nin gelişmiş görüntü tertip etme vasıtalarıyla kullanıcılar istenmeyen gölgeleri veya yansımaları görüntüden silebiliyor.

Parlak ekran ve uzun ömürlü bataryayla üst düzey mobil tecrübe 

Yeni Galaxy A54 5G ’de 6,4 inç, Galaxy A34 5G ’de ise 6,6 inç olmak üzere her iki makinede de çekici Süper AMOLED ekran yer alıyor. 1000nit ekran parlaklığına sahip her iki makinenin ekranında dış mekânda ve özellikle güneş ışığı altında yanılgısız görüntüleme tecrübeyi için geliştirmeler yapıldı. Gelişmiş Görüntü İyileştirme ve 120Hz ekran yenileme süratiyle, makine ekranı değişik ışık şartlarına süratlice geçildiğinde daha hakikatçi ve akıcı ekran geçişleri sağlıyor. 

Yeni Galaxy A34, MTK Dimensity 1080 operasyoncusu ile kazançken, 8 GB RAM / 128 GB hafıza alternatifi ile sunulacak.  Yeni Galaxy A54 ise yeni Exynos 1380 operasyoncusu ile 8 GB RAM /  128 GB ve 256 GB bellekli versiyonları ile kullanıcıları bekliyor.

Galaxy A54 5G ve Galaxy A34 5G aynı zamanda dört nesil süresince işletim sistemi aktüellemesi ve beş sene süresince güvenlik aktüellemesi alacak. Bu özellikler sayesinde kullanıcılar en gelişmiş yazılıma ve güvenliğe ulaşabilecek ve uslu telefonlarını seneler süresince kullanabilecek. 

Yeni Galaxy A14, 5000mAh ’lik pili ve 50MP ana kamerası ile temennileri karşılıyor

Yeni Galaxy A Serisi ’nin en yeni azalarından Galaxy A14 ise, sekiz çekirdekli yeni operasyoncusu Exynos 850-Nacho ’nun yanı gizeme 6.6 inçlik, 60 Hz ekran yenileme sürati sunan FHD+ ekranla kullanıcılara üst düzey görüntüleme tecrübeyi vadediyor. Galaxy A14 ’nam yüksek çözünürlüklü kamera sistemi, her şartta en iyi görüntüleri tutmaya ihtimal tanıyor. Galaxy A14 ’nam Ultra Geniş Açılı Kamerası, en muhteşem manzaraları tutmayı olası kılıyor. 50MP Ana Kamera ile tüm renkleri ve Makro Kamera ile en minik ayrıntıları bile kullanıcılara aktarabiliyor. Makinenin 13MP ’lik Ön Kamerası tıpkı asıl yaşamdaki gibi selfie ’ler sürüklemeye fırsat sunuyor. Yeni Galaxy A14, Sarih Yeşil, Siyah ve Gümüş renk alternatifleri ile sunulacak olup, 2 sene süresince işletim sistemi, 4 sene süresince de güvenlik aktüellemeleri almaya devam edecek. 

Güvenlikten ödün vermeyen iletişim özellikleri 

Samsung, Galaxy A54 5G, A34 5G ve A14 kullanıcılara, en iyi güvenlik ayarları için Güvenlik ve Saklılık Panosu ulaşımı sunuyor. Pano üzerinde kullanıcılar uygulamaların bilgilerini izlediğini basitçe görüntüleyebiliyor ve istemedikleri bilgi paylaşımlarına kolay usullerle son verebiliyor. Kullanıcılar, duyarlı ve şahsi bilgilerin olduğu ehemmiyetli dokümanları azami saklılık ve teftiş seviyesinde paylaşmak istediğindeyse Private Share özelliğini kullanabiliyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar sadece kendi tanımladıkları şahıslarla, zaman hududu koyarak ve ekran görüntüsüne izin verilmeden dosya paylaşabiliyor. 

Samsung Electronics Mobil Tecrübe Başkanı TM Roh, yeni Galaxy A Serisi ile alakalı “Mobil aygıtlar ve sundukları tecrübe, günlük hayatlarımızın bırakılmaz bir parçası haline geldi. Samsung olarak, yeni Galaxy A Serisi ile dünyanın her yerinden kullanıcılarımızın geliştirdiğimiz dönüştürücü inovasyonlara yaygın olarak ulaşabilmesini sağlıyoruz.” dedi.

Galaxy A54 5G, A34 5G ve A14 aygıtlar Samsung Galaxy ekosistemiyle geçimli olduğundan, aygıtlar arası yanılgısız iletişim sağlanıyor. Kullanıcılar altı aylık fiyatsız Microsoft 365 Basic aboneliğiyle resimlerini OneDrive ’de depolayarak, aygıtlarından ulaşabilecek. 

Yeni Galaxy A Serisi ne zaman satışa sunulacak? 

Galaxy A54 5G,  Siyah, Beyaz ve Sarih Yeşil olmak üzere üç değişik renk alternatifiyle satışa sunulacak. Galaxy A34 5G ise Siyah, Gümüş ve Sarih Yeşil olmak üzere üç değişik renk alternatifine sahip. Yeni Galaxy A54 5G, A34 5G Türkiye ’de 21 Mart tarihinden itibaren, Galaxy A14 ise 15 Mart tarihi haysiyetiyle satışa sunulacak. 

Yeni Galaxy A14, 4GB RAM ve 64GB hafıza alternatifi ile 5,999 TL, 4GB RAM ve 128GB hafıza seçeği ile 6,499 TL ’lik satış maliyetiyle kullanıcılara sunulacak. Yeni Galaxy A34 5G ise 8GB RAM ve 128GB hafıza alternatifiyle pazarda yer alacak. Aynı zamanda Yeni Galaxy A54 5G ise 8GB RAM ve 128GB / 256GB alternatifleri ile 21 Mart ile kullanıcıları ile buluşmak üzere raflarda yerini alacak.

 

Kaynak: adamnedio.com