Siber tehditlere karşı Zyxel'in güvenli bulut çözümleri

PAYLAŞ
Siber tehditlere karşı Zyxel'in güvenli bulut çözümleri
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Zyxel Networks, müesseselerin ve ev kullanıcılarının önündeki siber tehditleri ortadan kaldırarak potansiyellerinin sarihe çıkmasına imkân tanıyor. 

Teknolojinin süratle büyümesiyle beraber siber hücumlar, şirketler için her zamankinden daha büyük bir tehdit haline geldi. Hemen hemen her sektörde faaliyet gösteren bu hücumlar, şirketlerin alıcı bilgilerini çalmak, finansal kaynaklarını ele geçirmek veya hizmetlerini durdurmak gibi hasarlı emellerle reelleştiriliyor. Şirketlerin faaliyetlerini negatif doğrultuda etkileyebilen siber hücumlar, bilgi kayıplarına neden olurken aynı zamanda firmaların haysiyetini de yaralayabiliyor. Siber hücumların süratle evrimleşen doğası sebebiyle, şirketlerin siber güvenlik taktiklerini aktüelleyerek bu başkalaşıma ayak yalanları hayati ehemmiyete sahip. Şirketlerin sadece önleyici önlemler almaktan ziyade, hücumlar asıllaştığında nasıl tepki verecekleri mevzusunda da hazırlıklı olmaları gerekiyor.

Büyüyen teknolojiler ve 5G gibi bağlantısal yenilikler tehlikeleri çeşitlendiriyor

Teknolojinin ilerlemesi, iş süreçlerinin dijitalleşmesi ve bilgi ölçüsünün çoğalması, kimlik hırsızlığı, dolandırıcılık, siber taciz, şantaj, sosyal mühendislik, siber hücumlar, bilgi sızıntıları, fidye yazılımları, firma içi ajanlık ve ağ güvenliği zafiyetleri fertsel ve müessesesel güvenlik tehlikelerinde ehemmiyetli farklılıklar alana getiriyor. Büyüyen teknolojiler ve 5G gibi bağlantısal yenilikler bir hayli fayda sağlarken birliktesi bir ekip tehlikeleri de getiriyor. Daha süratli ve tehlikesiz bir internet iletişimi sağlayan 5G teknolojisi, daha büyük bilgi ölçülerinin taşınması için kullanılacağından, bilgi güvenliği tehlikelerinin çoğalmasına neden olabiliyor.

5G teknolojisinin yanında, büyüyen IoT aygıtları için yeterli güvenlik standartları olmaması, ağ güvenlik ihlallerine neden olabilirken bilgisayar korsanlığını hakimiyet edilemez hale getirebiliyor. IoT makineleriyle beraber daha fazla aygıtın ağa bağlanması, güvenlik sarihlerini artırdığından ağın güvenliğini riske atabiliyor.

Zyxel, şirketiniz için en iyi siber güvenlik çözümlerini sunuyor

Tehlikesiz ve bulut dayanaklı ağ çözümleri lideri Zyxel Networks, gün geçtikçe büyüyen siber tehditlere karşı fertlerin ve müesseselerin güvenliklerini sağlamak için bir hayli ürün ve çözüm geliştiriyor. En emin ağ çözümlerini sunmak için bulut teknolojisini kullanan Zyxel Networks, ufak ve orta ölçekli firmaların büyüklüğüne uygun elastik çözümleriyle müesseselerin ve fertlerin önündeki tehditleri kaldırarak bütün potansiyellerini sarihe çıkarmalarına takviyeci oluyor. 

30 seneyi aşkın müddettir işyeri ve ev kullanıcılarını internete bağlayan Zyxel Networks, tehlikesiz ve bulut dayanaklı ağ çözümleriyle, kolaylaştırılmış ve tümleşik ağ tecrübeyi sunarak müesseselerin ve ev kullanıcılarının iletişimlerini tehlikesiz bir biçimde sağlamayı hedefliyor. Bulut tabanlı ağ yönetimi çözümü Nebula ile ufak ve orta ölçekli firmalarının güvenlik mevzusundaki tüm lüzumlarına cevap veren Zyxel Networks, tek noktadan ağlara iki etmenli doğrulama, iş birliğine dayalı ağ korunması, firmalara zero trust ağ güvenliği yaklaşımı sunuyor.

Ağ güvenliği bir kumar olmamalı

‘Ağ güvenliği bir kumar olmamalı ’ diyen Zyxel, devamlı büyüyen  bulut bilgi tabanıyla beraber kullanıcılarına IP hakimiyetini içeren DNS İçerik Filtresi özelliklerini ve Reputation filtreleme olanağı sunuyor. Zyxel ’in şirketler için planladığı ATP Firewall acelesi, kendi şubeleri arasında tehlikesiz bir biçimde ulaşım ve bilgi aktarımını muhtemel kılarken, siber hücumlara karşı da ekstra koruma sağlıyor. ZyWall ürün acelesi ile entegre çalışan bulut tabanlı uslu tahlil ve rapor servisi SecureReporter ise bilgi teknolojileri idareyicilerinin merkezi yapıda kolay bir biçimde bilgisayar ağlarını idaremelerine imkân tanıyor. Süratli, emin ve sağlam ağ çözümleri sunmak için suni zihin ve buluttan yararlanan Zyxel, yenilikçi ağ güvenliği çözümleri ile makûs emelli yazılımlardaki en son tehditlere karşı süratli ve duyarlı koruma sağlıyor.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı