Son Dönemin En Popüler Co-Op Oyunları

PAYLAŞ
Son Dönemin En Popüler Co-Op Oyunları
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Co-op, başka bir deyişle dostlarınızla beraber oynayabileceğiniz oyunlar uzunca bir zamandır oyuncuların öncelikli seçimlerinden. Her türlü reyin alışverişi için oyuncuların öncelikli seçimi olan oyunfor, 2023 ’teki en popüler co-op oyunlarını sizler için bir araya getirdi.

It Takes Two

Birbirleriyle olan ihtilaflarından yılan kız çocukları tarafından iki oyuncak bebeğe dönüştürülen bir çiftin öyküsünü mevzu alan bu zaferli reyin, hem garip öyküsü, hem de oynanıştaki spektrumuyla yan yana oynanabilecek en iyi oyunlardan. 2021 senesinde Game Awards ’tan ödül de alan It Takes Two ’yu netlikle sınamalısınız.

Redfall

Dishonored ’ın imalcisi Arkane Studios ’un son oyunu eleştirmenler tarafından pek sevilmese de adından çokça söz ettirdi. Tek şahsiyet bir öykü kısmıyla beraber oyunu toplamda dört birey oynamanıza imkân tanıyan çok bireyli reyin takviyesiyle Redfall, kısa vakitliğine de olsa manşetlere taşındı. Cinsin beğenenleri Redfall ’a bir şans tanıyabilirler. 

The Quarry

Bir yarıyılın popüler “teen slasher” filmlerinden esinlenen The Quarry, bir yaz kampında kalan gençlerin başına gelen fobi dolu anları mevzu alıyor. Gece olduğunda işlerin karıştığı bu kampta yaşamda kalmak için ya tek başınıza gayret ediyor ya da dostlarınızla birlikte peşinizdeki risklerden kurtulmaya çalışıyorsunuz. Kalbiniz sağlamsa her anlamda çok zaferli olan bu oyunu kesinlikle oynamalısınız.

Fortnite

¨Dostlarla reyin partisi¨ denildiğinde Fortnite ’ı sıçramak olanaksız. Epic Games ’in zaferli oyunu Fortnite, özellikle ufak yaştaki oyuncuların gözdesi. Hipotez edebileceğiniz gibi oyunun tadı, ekip dostlarınızla birlikte oynadığınızda çıkıyor. Tamamıyla parasız olan Fortnite ’ı oynamak için Epic Games uygulamasını indirmeniz gerekiyor.

Back 4 Blood

Left 4 Dead ’in izinden giden Back 4 Blood, 2021 senesinde çıkmış olmasına karşın aldığı aktüellemeler ile hali hazırda tazeliğine gözetiyor. Bolca zombiye ve birbirinden ilginç mahlukata karşı bir ekip olarak gayret ettiğimiz reyin, karanlık yapısıyla fobi oyunu severleri kendine sürüklemeyi muvaffak oluyor.

Overcooked! All You Can Eat

Beraber yemek yapmak ne kadar zorlu bir süreç, merak ediyor musunuz? Sizi dostlarınızla birbirinize düşürecek kadar çabacı bir ¨yemek hazırlama¨ oyunu olan Overcooked! All You Can Eat, iki Overcooked oyununu bir araya getiren, cümbüşlü bir reyin. 2020 senesinde çıkmış olmasına karşın cümbüşünden hiçbir şey kaybetmeyen oyunu sınamanızı nasihat ederiz.

Rocket League

Bir başka zamanın aşındıramadığı reyin de Rocket League. Muhtelif vasıtalar kullanarak kocaman bir topu rakip ekibin kalesine göndermeye çalıştığımız bu çabacı reyin, bir defa sınadıktan sonra sizi ekran başına bağlayacak kadar zaferli. Tamamıyla parasız olarak oynanabilen bu oyunu tüm platformlarda bulabilirsiniz.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı