Tecno Spark 10 Serisi Türkiye'de Satışa Sunuldu

PAYLAŞ
Tecno Spark 10 Serisi Türkiye'de Satışa Sunuldu
  • 0
  • 0
  • 6 dakika da oku
  • +
  • -

Yeni TECNO SPARK 10 Pro, 32MP ultra net ön kamerası, MediaTek Helio G88 reyin odaklı harekâtçısı, 6,8 inç FHD optimum ebatlı geniş ekranı ve Katma Değer Vergisi dahil 8499 TL ’lik uygun maliyeti ile gençlerin favorisi olacak. 

Yetmişin üzerinde pazarda faaliyet gösteren yenilikçi teknoloji markası TECNO, hoşlanılan TECNO SPARK Serisini Z kuşağı için yeniledi. 32MP süper net selfie kamerası ve 6,8 inç FHD optimum ebatlı büyük ekran ile donatılan TECNO SPARK 10 Pro kullanıcılara kendilerini ifade etmeleri için daha üstün bir tecrübe sunuyor.

Yeni ürün serisindeki TECNO SPARK 10 Pro modelinde mevcut olan 32MP ultra net ön kamera, ayarlanabilir çift yumuşak aydınlatma flaşına sahip. Böylece genç jenerasyonun en iyi görünümlerini resimlerine yansıtarak en hoş pozlarını kayıt altına almalarına imkân sağlıyor. Yüksek performanslı, reyin odaklı MediaTek Helio G88 harekâtçısından efor alan TECNO SPARK 10 Pro, sunduğu etkileyici performansı her açıdan desteklemek için devasa 16GB hafızayla 8GB + 8GB artırılabilir RAM ve 256GB ROM depolama alanıyla donatıldı. TECNO SPARK 10 Pro ayrıca etkileyici bir görünüme ve rahat bir tutuş hissi sağlayan dayanıklı yaldızlı sırça arka oturuma sahip. Tüm bu yenilikler, TECNO SPARK 10 Pro ’yu kendi maliyet segmentinde had safhada yüksek performans sunan selfie telefonu haline getiriyor.

Serinin tümü hem ön hem de arka kameralarda yumuşak aydınlatma sağlayan çift flaşla donatıldı. 10 lükslük dahili yumuşak ışığı parlama yapmadan doğru ölçüde aydınlatma sağlıyor ve ışık yoğunluğu farklı aydınlatma şartlarına geçim sağlamak üzere üç farklı seviyede ayarlanabiliyor. Kullanıcıların her zaman muhteşem selfieler sürüklemesini sağlamak için planlanan TECNO SPARK 10 Pro ise, yanılgıları saklayıp ve hoşluğu vurgulanırken, ön ve arka tasarı arasındaki parlaklık balansının sağlanması ismine fazla pozlama Süper Fener Algoritması tarafından anında düzenleniyor.  

 

32MP Işıldayan Selfie ile Kendini Yansıt

TECNO SPARK 10 Pro, 4 ’ü 1 arada HW Remosaic teknolojisiyle donatılmış 32MP Ultra Net Ön kamera özelliğine sahip. Muhteşem 32MP HD ön kamera, genç jenerasyonun kendilerini en yakından dahi muhteşem detaylarla, daha net ve fantastik dokulu özçekimlerle ifade etmelerine imkân sunuyor. Bu teknoloji 0,8um ’lik piksel ebadını 1,6um ’luk daha büyük piksel ebatlarına birleşimleyerek piksel alanının hassasiyetini %400 oranında artırıyor ve böylece kameranın detayları daha net bir biçimde tutmasını sağlıyor.

 

50 MP Yüksek Çözünürlüklü Resim Sistemi ile Daha Detaylı Çekimler Yapın

TECNO SPARK 10 Pro, ASD modu ve 3D LUT teknolojisi ile desteklenen gelişmiş 50MP AI kamerasıyla cilt tonlarına uygun görüntüleme sistemiyle muhteşem bir performans sergiliyor. “Uslu Hoşluk Modu” ile beraber SPARK 10 Serisi yanılgısız ve tek sözcükle sansasyonel portre resimleri sürüklemeye fırsat sunuyor. Ayrıca, uslu Süper Gece Filtreleri ve Süper Gece Algoritmasının yanı gizeme çift el feneri ile TECNO SPARK 10 Pro, gece resimciliğinde performansı artırarak her kareyi ve resmi daha net hale getiriyor.

Uslu Hoşluk Modu, AR çıkartmaları, HDR ve Bokeh efektinin yanı gizeme eşsiz sinematografi modu ile video çekimlerini eşsiz hale getiriyor. TECNO SPARK 10 Pro aynı zamanda uslu odaklama özelliğiyle de destekleniyor. Böylece kullanıcılar beklenmedik bir anda ortaya çıkan rastgele bir harika anı asla kaçırmıyor. 

 

Trendleri Tanımlayanlar için Daha Şık ve Genç Tasarım

Standartları yine tanımlayan tüm bu yenilikler, parlak, pürüzsüz, natürel bir tutuş hissi sağlayan, yaldızlı sırça arka oturuma sahip. Çift kamera ve uslu el feneri amiral gemisine yakışır bir üçlü ulusa oluştururken, telefonun kenarlarının düz oluşu birinci sınıf ve minimalist bir görünüm sergiliyor. 

Tüm bunlara ek olarak TECNO SPARK 10 Pro, 6,8 inç FHD optimum ebatlı büyük ekranla, kullanıcı tecrübesini zenginleştiriyor ve ultra yüksek çözünürlüklü ekran, DCI-P3 renk gamı eşliğinde telefonda çekici bir teatral görsel tecrübe ortaya koyuyor. TECNO SPARK 10 serisindeki modellerin çoğu 5000mAh batarya ve 18W süratli şarj özelliği ile desteklenerek, yoğun kullanımda dahi aygıtın eforunu gözeten uzun ömürlü bir batarya ömrü taahhüt ediyor.

TECNO SPARK 10 serisi kullanıcılarına dört farklı alternatif sunuyor: TECNO SPARK 10 Pro, TECNO SPARK 10, TECNO SPARK 10 C ve TECNO SPARK Go 2023. Kullanıcılarının taşırken sergilemekten onur dinleyecekleri bir alternatifine de sahip olan TECNO SPARK 10 Pro ’nun Yıldızlı Siyah ve İnci Beyazı, değişik modeller için ise: Meta Siyah, Meta Mavi, Meta Beyaz ve Meta Yeşil renk alternatifleri bulunuyor. 

MediaTek Helio G88 Reyin Odaklı Harekâtçısı Sürat Düşkünleri İçin Ultra Performans Sunuyor

MediaTek Helio G88 reyin odaklı harekâtçıyla donatılan yeni TECNO SPARK 10 Pro, etkileyici ve pürüzsüz bir performans sunmaya devam ediyor. TECNO SPARK 10 Pro, 2GHz ’e kadar çalışan iki Arm Cortex-A75 CPU ’ya sahip sekiz çekirdekli bir harekâtçı olan MediaTek Helio G88 ile performansını optimize ederek aygıtın her şartta süratli tepki vermesini sağlıyor. MediaTek HyperEngine 2.0 ile donatılan ve TECNO ’nun GameTurbo Algoritması ile kuvvetlendirilen TECNO SPARK 10 Pro, gecikmeleri hipotez ediyor ve çalışma akıcılığını usluca geliştirerek eşsiz bir reyin ve cümbüş tecrübeyi sunuyor.

Memory Fusion teknolojisi ile desteklenen modellerden TECNO SPARK 10 Pro, TECNO SPARK 10 ve TECNO SPARK 10C, 16GB RAM 8GB+8GB RAM ile geliyor. Serinin bir değişik azası TECNO SPARK GO 2023 ise 6GB RAM 3GB+3GB RAM donanımına sahip. Böylece seri, geniş hafıza kapasitesi ile daha fazla uygulamanın çok daha süratli bir biçimde çalışmasını sağlayarak SPARK tarihindeki en meselesiz kullanıcı tecrübesini sunuyor. TECNO, geçtiğimiz günlerde Dünyanın İlk Teleskobik Portre Lensli Telefonu olarak nitelendirdiği kamerası ve tasarım özellikleriyle dikkat toplayan yeni modeli TECNO PHANTOM X2 Pro ’yu da piyasaya sürmüştü.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı