TEKNOFEST 2023 için Geri Sayım Başladı

PAYLAŞ
TEKNOFEST 2023 için Geri Sayım Başladı
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği için geri sayım başladı. Türkiye Teknoloji Ekibi Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yürütücülüğünde bu sene yine İstanbul Atatürk Havalimanında milyonlarca teknoloji tutkununu buluşturmaya hazırlanan TEKNOFEST 27 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında asıllaştırılacak. Geçtiğimiz sene Samsun merkezli olarak Karadeniz genelinde tertip edilen TEKNOFEST ’i toplamda 1 milyon 250 binden fazla birey ziyaret etmişti.

Cumhuriyetimizin 100. senesinde ulusal teknoloji saldırısı vizyonuyla geleceğe umutla bakan bir Türkiye için gençlerimizi #sengeleceksindiye sloganıyla teknoloji müsabakalarında da bir araya getiren TEKNOFEST ’te bu sene  41 ana müsabaka – 102 değişik kategoride tertip ediliyor. Müsabakalarda 13 milyon TL ’nin üzerinde ödül, 30 milyon TL ’nin üzerinde malzeme takviyeyi veriliyor. Geçtiğimiz sene müsabakalara 81 şehir, 107 ülkeden 150 binin üzerinde ekip, 600 binin üzerinde katılımcı müracaatta bulundu. TEKNOFEST teknoloji müsabakalarıyla 6. senesinde de hayallerini hakikate dönüştürmek ve en iyisi olmak için gayret eden gençlerin zaferli ve öz tehlikesiz projelerine sahne olacak. 

Millî teknoloji üretme ve geliştirme mevzusunda gençlerin alakasının artırılması amaçlanarak bu alanlarda çalışan binlerce gencin projesine destek olmak için tertip edilecek 5 günlük şenlikte teknoloji, bilim, havacılık-uçuş şovları, ödül merasimleri, sergiler, doruklar, atölye çalışmaları ve faalliklerle dolu programlar yer alacak. 

 

Kaynak: adamnedio.com