Togg, Avrupa'nın en büyük teknoloji etkinliği VivaTech'te start-up'larla buluştu

PAYLAŞ
Togg, Avrupa'nın en büyük teknoloji etkinliği VivaTech'te start-up'larla buluştu
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Türkiye ’nin mobilite alanında hizmet veren küresel teknoloji markası Togg, Avrupa ’nın en büyük startup ve teknoloji aktifliği VivaTech ’te bir defa daha start-up ekosistemiyle toplandı. VivaTech ’te konuşan Togg CEO ’su M. Gürcan Karakaş, sürdürülebilir mobilite ekosisteminde start-up ’ların geliştirdiği inovatif teknolojilerin kritik rol oynadığını belirtti.

Ulaşılabilir ve kullanıcı odaklı bir mobilite ekosistemi oluşturmak gayesiyle yola çıkan küresel teknoloji markası Togg, geçen sene ilk defa katıldığı Avrupa ’nın en büyük startup ve teknoloji aktifliği VivaTech ’te bu sene de yerini aldı. Faallik kapsamında “Mobility and Innovation Park by Togg” ve “Discovery Stage by Togg” alanlarında katılımcılarla toplanan Togg, start-up ’ların mobiliteye dair inovatif ürün ve hizmetlerini öbür katılımcılarla paylaşmasına destek oldu.

 

“Yeni mobilite çözümleri geliştirmek için start-up ’larla iş birliklerimizi sürdüreceğiz”

Togg CEO ’su M. Gürcan Karakaş, VivaTech ’te tertip edilen “Mobilite Ehemmiyetlidir: Şehirler nasıl daha yeşil ve uslu hale getirilir?” başlıklı oturumda yaptığı konuşmada, “Dünyanın sürdürülebilirliğe gereksinimi var. Kullanıcılar da bunu bekliyor ama aynı zamanda şirketlerin rekabet eforu için de sürdürülebilirlik lüzumlu” dedi. Togg ’un “doğuştan sürdürülebilir” bir marka olduğunun altını çizen Karakaş, şunları söyledi: 

“Otomotiv sanayisi süratle dönüşüyor. Mobilite ekosisteminde sürekli bir kullanıcı tecrübeyi sağlamak için uslu mobilite aygıtlarının dijital çözümler ve pak enerji çözümleriyle entegre olduğu kapsamlı bir yaklaşıma gereksinim dinleniyor. Biz sürdürülebilirlik yolculuğumuzda yeni teknolojiler geliştirirken, start-up ’larla güçlü iş birlikleri yapıyor ve bu iş birliklerini çok önem veriyoruz zira mobilite ekosisteminde start-up ’ların geliştirdiği inovatif teknolojiler kritik rol oynuyor. Kullanıcılara konforlu bir mobilite tecrübeyi yaşatacak uslu enerji çözümleri, uslu şehirlerde uslu yaşam çözümleri ve yeni mobilite hizmetleri mevzusunda start-up ’larla iş birliklerimizi artırarak sürdürmeye kararlıyız.”

 

“Pak enerji” için lider adımlar

Karakaş, döngüsel ekonomiden ürünlerin geri dönüşümüne kadar pek çok mevzuda çalışma yürüttüklerini de belirterek, “Farasis Energy ortaklığında kurduğumuz Siro Silk Road Pak Enerji Depolama Teknolojileri, ‘Pak enerji depolama çözümlerini yaygınlaştırarak dünyayı yaşanabilir kılma ’ vizyonuyla hareket ediyor. Aynı zamanda yüzde suratına sahip olduğumuz Trugo markamızla yenilenebilir kaynaklardan elde edilen enerjiyi kullanarak şarj hizmeti sunuyoruz. 2030 senesinde karbon nötr olma gayemiz var” dedi. 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı