Universe Online Başvuru ve Süreç Yönetim Sistemi Uygulamaya Geçti…

PAYLAŞ
Universe Online Başvuru ve Süreç Yönetim Sistemi Uygulamaya Geçti…
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Milas Belediyesi tarafından yenilikçi ve transparan Belediyecilik kavrayışıyla yurttaşlarımıza 7/24 hizmet vermeyi kasteden Universe Online Müracaat ve Süreç İdare Sistemi yaşama geçti.

Teknik ekipman ve dijital sistemlerin kuvvetlendirilmesi ve geliştirilmesi anlamında misal ve ehemmiyetli bir adım olan Universe Online Müracaat ve Süreç İdare Sistemi ile yurttaşlarımıza zaman ve mekândan bağımsız bir biçimde 7/24 hizmet vermeye başlandı.

Yurttaşlarımız müracaatlarını anlık olarak takip edebilecek…

Yaşama geçen sistemle yurttaşlarımız müracaatlarını Belediyeye gelmeden bulundukları yerden online olarak yapabilecek. Ayrıca yurttaşlarımız uygulama ile müracaatlarının hangi evrede, hangi personelde olduğunu ve ne zaman sonuçlanabileceğini görebilecek, muhtelif bildirimlerle anlık olarak müracaatlarını takip edebilecekler.

Sistemle; dijital arşiv oluşturmak, kağıt tasarrufu yaparak ekonomik hasılat elde etmek, etrafa katkı sağlayıp ağaçlarımızı gözetmek ve yurttaşlarımızın ruhsat ödemek için ödemek zorunda kaldıkları yüksek baskı maliyetlerinden kurtulmaları hedefleniyor.

Sisteme Aza Olunması Zorunlu…

Kullanıma sarih olan sistemde müracaat yapmak isteyen yurttaşlarımız Milas Belediyesi Web sitesinden ilk olarak online müracaat butonuna tıklayacak, daha sonra ise siteme aza olunması gerekiyor. Mimari ön onay yapı ruhsatı, yapı kullanma izin evrakı, kot kesit evrakı gibi bir hayli müracaat sistemde bugün itibariyle hizmet vermeye başladı.

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı