vivo orta segment telefonda çok iddialı

PAYLAŞ
vivo orta segment telefonda çok iddialı
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Uslu telefon sektörünün önde gelen markalarından vivo ’nun Türkiye ’de ürettiği Y35 uslu telefonu, Türkiye ’de markanın sattığı telefonlar arasında sarih ara lider olmayı muvaffak oldu.

Uslu telefon sektörünün lider markalarından vivo satışlarını günden güne artırmaya devam ediyor. vivo Türkiye, Gebze ’deki fabrikasında üretilen Y tezsi telefon ailesinde yer alan Y35 modelinin satışta olan tüm vivo telefon modellerine göre yüzde 38 daha çok sattığını açıkladı. Türkiye ’de üretilmeye başladığından bu yana şık ve zarif tasarımının yanı gizeme 256 GB geniş hafızasıyla da vivo kullanıcılarının favorisi olan Y35, toplam satışta vivo ’ya en fazla kazandıran model oldu.

Kullanıcıların uslu telefon alırken en çok dikkat ettikleri özellik “uzun ömürlü olması” ve “ne kadar müddet aktüelleme alıp almayacağı” oluyor. Bu iç görüden yola çıkarak kullanıcılarına en az 2 büyük Android Aktüelleme Garantisi ve 3 yıl Güvenlik  Aktüellemesi vaadini duyurduğu kampanya sonrası vivo Y35 satışları bir evvelki yarıyıla kıyasla %223 arkasıydı. 

GFK bilgilerine göre vivo, Türkiye genelinde 8-10K TL fiyat segmentinde Y35 ile ciddi bir zafer elde ederek bu segmentteki payını Nisan 2023 itibariyle %8.7 ’e çıkarttı.

50 MP ana kamerası ve sektörün lider görüntüleme özelliklerine sahip olan Y35, kullanıcılara gece karanlığında ya da düşük ışıklı civarlarda dahi canlı, detaylı ve profesyonel görünen yüksek çözünürlüklü resimler sürükleme imkânı veriyor. 16 MP HD ön kamerası ile de parlak ya da loş ışık fark etmeksizin net selfie ’ler çekilebiliyor. 6,58 inç boyutundaki FHD+ ekranı ile de telefon yanılgısız bir görüntü niteliği sunuyor.

Güçlü Snapdragon 680 SoC işlemcisiyle kullanıcılara yüksek performans sunan Y35, 8 GB RAM ’e ek genişletilebilir RAM özelliği ile Android tabanlı uslu telefonlarda zaman zaman kasvet yaratan hafıza meselesine çözüm imkânı sunuyor. Kullanıcılar 8GB RAM ’in yanı gizeme ilave + 8GB genişletilmiş RAM ile 8 GB ’a kadar boş olan ROM alanı genişletilmiş RAM olarak kullanarak uygulamalar arasında daha meselesiz geçiş yapabiliyor, beğendikleri uygulamaların hepsini kararsız etmeden indirip arka tasarıda bir hayli uygulamayı donma ysafhadan çalıştırabiliyorlar. 

5000 mAh uzun ömürlü bataryayı ve 18 W süratli sarj dayanağı sayesinde şarj meselesini de ortadan kaldıran vivo Y35, 2 gün boyunca sarih kalabiliyor. Telefon ile 7 saatin üzerinde kesintisiz oyun oynanabiliyor, 14 saatin üzerinde HD film izlenebiliyor. 

vivo, Y35 modelini 2 büyük Android aktüellemesi ve 3 yıl Android güvenlik aktüelleme garantisi ile satışa sunuyor. Harcayıcılar ayrıca telefonu myvivoshop.com üzerinden satın almaları halinde 2 yıllık standart garantiye ek olarak 1 yıl üretici garantisi ile toplam 3 yıl garanti hakkına da sahip oluyor.

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı