Vodafone'dan Uçtan Uca Dijital Müşteri Deneyimi

PAYLAŞ
Vodafone'dan Uçtan Uca Dijital Müşteri Deneyimi
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Vodafone, alıcılarına uçtan uca dijital tecrübe sunmaya devam ediyor. Vodafone ’lu olmak isteyenler e-Devlet üzerinden hat müracaatında bulunabildikleri gibi, şahsi dijital asistan TOBi ’den de destek alabiliyorlar. Ayrıca, “Tıkla Gel Al” teslimat alternatifiyle online ’dan müracaatlarını yapıp istedikleri Vodafone mağazasından SIM kartlarını beklemeden teslim alabiliyorlar.

Türkiye ’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, uçtan uca dijital tecrübeyle alıcılarının yaşamını basitleştirmeye devam ediyor. Vodafone ’lu olmak isteyenler e-Devlet üzerinden hat müracaatında bulunabildikleri gibi, şahsi dijital asistan TOBi ’den de destek alabiliyorlar. Ayrıca, “Tıkla Gel Al” teslimat alternatifiyle online ’dan müracaatlarını yapıp istedikleri Vodafone mağazasından SIM kartlarını beklemeden teslim alabiliyorlar.

Vodafone Türkiye İcra Heyeti Başkan Yardımcısı Meltem Ebediler Şahin, şunları söyledi:

“Vodafone olarak, her şeyin süratle dijitalleştiği dünyamızda alıcılarımızın dijital yol dostu olmayı kastediyoruz. Dijitalleşmenin sürat kazanmasıyla alıcı tavırları da değişti. Dijital teknolojilere ve online platformlara alaka arkasıydı. Numara taşıma ve hat müracaatı operasyonları için dijital kanallara arzın çoğaldığını gözlemliyoruz. Bu tespitten hareketle, uçtan uca dijital alıcı tecrübeyi niyetimiz yönünde alıcılarımıza hat müracaatı ya da numara taşıma operasyonları için e-Devlet ’deri müracaatta bulunma imkânı sunuyoruz. Alıcılarımız şahsi dijital asistanımız TOBi ’den de destek alabiliyorlar.”   

Her 3 alıcıdan 2 ’si e-Devlet ile onayladı 

Vodafone alıcıları evvel vodafone.com.tr üzerinden istedikleri tarifeyi seçiyor ve şahsi bilgilerine vazgeçiyor. Kimlik ve müracaat onay usulü olarak e-Devlet Kapısı ’nı seçiyor. İnternet bankacılığı parolasıyla e-Devlet Kapısı ’na giriş yaparak müracaatını onaylıyor. SIM kartını teslim aldıktan sonra Vodafone Yanımda uygulamasına giriş yaparak kontratlarını onaylayıp SIM kart aktivasyonunu hakikatleştiriyor. SIM kart aktivasyonu sonrasında ise yeni hat müracaatı yaptıysa hemen, numara taşıma müracaatı yaptıysa 2-3 gün içinde Vodafone ’lu oluyor. Nisan ayından bu yana “SIM kartım kapıma gelsin” alternatifini seçen her 3 alıcıdan 2 ’si e-Devlet ile onaylama alternatifini seçti. e-Devlet üzerinden müracaatlarını onaylayan alıcıların %96 ’sı Vodafone Yanımda uygulamasında aktivasyonlarını bitirdi.

TOBi en uygun tarifeyi öneriyor

Vodafone alıcıları, internet sitesinde tarife seçerken tereddüt kalırlarsa, şahsi dijital asistan TOBi ’den destek alabiliyorlar. TOBi hem kısa bir anketle alıcının temennisini aldıktan sonra Suni Zeka takviyesiyle onun için en uygun tarifeleri öneriyor, hem de alıcının suallerine yanıt veriyor. Alıcılar vodafone.com.tr ’yi ziyaret ederek ya da Vodafone mağazalarındaki QR kodunu okutarak TOBi ile konuşmaya başlayabiliyorlar.

Faturalı yeni alıcıların %32 ’si dijitalden

Vodafone alıcıları, “Tıkla Gel Al” teslimat alternatifiyle online ’dan müracaatlarını yapıp istedikleri Vodafone mağazasından SIM kartlarını beklemeden teslim alabiliyorlar. Alıcılar, dijital kanaldan hem faturalı hem de faturasız hat müracaatında bulunabiliyorlar. Faturasızda yalnızca “Mağazadan teslim al” alternatifi sunuluyor. 

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı