Vodafone'un İkinci el Telefon Hizmeti Yenilendi

PAYLAŞ
Vodafone'un İkinci el Telefon Hizmeti Yenilendi
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Vodafone Yanımda “Faturaya Ek Aygıtlar” kısmı üzerinden sunulan yenilenmiş ikinci el telefon alımı ve satımı hizmeti yenilendi. Alıcılar artık nakde dönüştürmek istedikleri ikinci el telefonları için online etrafta 3 adımda maliyet öneriyi alıp makinelerini en yakın Vodafone mağazasına satabiliyorlar.

Türkiye ’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, alıcılarına en iyi uçtan uca dijital tecrübeyi sunmaya devam ediyor. Vodafone Yanımda “Faturaya Ek Aygıtlar” kısmı üzerinden sunulan yenilenmiş ikinci el telefon alımı ve satımı hizmeti yenilendi. Buna göre, Vodafone alıcıları artık nakde dönüştürmek istedikleri ikinci el telefonları için online etrafta 3 adımda maliyet öneriyi alıp makinelerini en yakın Vodafone mağazasına satabiliyorlar. Vodafone ise bir araya gelen ikinci el telefonları yeniletip Vodafone Yanımda üzerindeki “Faturaya Ek Aygıtlar” kısmında faturaya ek 12 aya varan ödeme kolaylığıyla satışa sunuyor. 

Vodafone Türkiye İcra Heyeti Başkan Yardımcısı Meltem Ebediler Şahin, şunları söyledi:

“İkinci el piyasasının büyümesi ülkemizin bilgi cemiyetine mutasyon yolculuğunda ehemmiyetli rol oynuyor. Bununla beraber, yenilenmiş ikinci el makine ekosisteminin 5 sene içinde ehemmiyetli oranda iş imkânı oluşturması ve ilave vergi katkısı sağlaması bekleniyor. İkinci el mahsuller, atık ölçüsünü eksilterek etrafsal sürdürülebilirliğe de katkıda bulunuyor. Araştırmalar, ikinci el telefon alırken en duyarlı olunan noktaların güven ve en uygun maliyetten satın alım olduğunu, telefon satarken ise en kolay, kısa müddette ve en iyi maliyete satış imkânının ön tasarıya çıktığını gösteriyor. Vodafone olarak üzerinden sunduğumuz yenilenmiş ikinci el telefon alımı ve satımı hizmetini yeniledik. Alıcılarımız artık nakde dönüştürmek istedikleri ikinci el telefonları için online etrafta 3 adımda maliyet öneriyi alıp makinelerini en yakın Vodafone mağazasına satabiliyor. Vodafone markasına telefonlarını sattıkları için güvenle paralarını alacağını öğreniyorlar. İkinci el telefonlarını satmak isteyen alıcılarımızı Vodafone ’a davet ediyoruz.”

Telefonun bedelini 3 adımda biliyorlar

Vodafone alıcıları, Vodafone Yanımda uygulamasından ya da bilgisayardan kolaylıkla ulaşabilecekleri, https://www.vodafone.com.tr/faturaya-ek/telefon-sat/ayrıntı sayfasından 3 kısa adımda kolayca maliyet öneriyi alabiliyorlar. Birinci adımda satmak istediği telefonun marka, model ve belleğini seçen alıcılar, ikinci adımda makinenin gidişatını tespit etmeye müteveccih 8 kısa Evet-Hayır sualini yanıtlıyorlar. Üçüncü ve son adımda ise açılan formda alakalı bilgileri doldurup telefona gelen onay kodunu girdikten sonra maliyet önerilerini alıyorlar. Bu harekâtların ardından en yakın Vodafone mağazasına gidip satış işlemine reelleştiriyorlar. Satış operasyonunun mağazada bitirilmesi sonrası alıcılara 24 saat içinde ödeme yapılıyor.

Bir sene garantili yenilenmiş ikinci el telefonlar

Vodafone FLEX ile, yenilenmiş ikinci el telefon alımlarında sunulan faturaya ek 12 aya varan ödeme opsiyonu, kredi kartı olmayan ya da telefon alırken peşin ödemeyi seçim etmeyen alıcılara ehemmiyetli kolaylık sağlıyor. Vodafone ayrıca, 1 sene garanti hizmetiyle, alıcılarının yenilenmiş ikinci el telefon alımı tecrübesini güvenle hakikatleştirmelerini sağlıyor.

Güvenilir maliyet, 24 saatte ödeme

IDC bilgilerine göre, tüm dünyada yenilenmiş ve ikinci el uslu telefon satışları 2022 ’de 282,6 milyona ulaştı. Türkiye ’de ikinci el ticaretinin büyük kısmı ananesel perakende noktalarında köşebaşı ve mahalle arası telefoncular, bir kısmı da alıcıdan alıcıya alım satım olarak online mecralarda hakikatleşiyor. Ayrıca, Ticaret Bakanlığı tarafından yetkilendirilen yenileme merkezleri aracılığıyla ikinci el telefonlar yenilenip alıcılara sunuluyor. Bir lisanslı yenileme merkeziyle çalışan Vodafone da ikinci el telefonlar için en doğru değerlendirmenin yapılmasını sağlıyor. Mahsuller Vodafone garantisiyle sunulurken, ödemeler de 24 saatte hakikatleşiyor.

Vodafone ’un yenilenmiş ikinci el telefon alımı ve satımı hizmetinden faydalanmak için Vodafone Yanımda uygulaması ya da vodafone.com.tr adresi ziyaret edilebilir. 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı