Xsolla “Drops” adlı yeni bir özelliği kullanıma sundu

PAYLAŞ
Xsolla “Drops” adlı yeni bir özelliği kullanıma sundu
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Reyin geliştiricilerinin gelişmesi için YouAppi ile ortaklık başlattı

Lider küresel video reyin ticareti firmayı Xsolla, üç ayda bir hakikatleştirdiği yeni çözümlerini ve aktüellemelerini duyurdu. Drops isimli yeni bir vasıtayı kullanıma sunacağını açıklayan marka, işlerini geliştirmek isteyen küresel markalara müteveccih lider mobil pazarlama platformu YouAppi ile bir ortaklık başlattı. 

7.3 milyar mobil telefon kullanıcısından oluşan küresel hedef kitlesini genişleten Xsolla,   Ortaklar Ağı çözümünü geliştirmek için “Drops” isimli yeni bir özelliği piyasaya çıkardıklarını duyurdu. Xsolla Drops, sanal para üniteleri, dış görünümler, NFT ’ler, reyin anahtarları, premium üyelikler ile oyuncuların dijital varlıklarını tanıtarak daha çok kitleye erişmesine katkı sağlayacak.  Öte yandan kullanıcı tecrübesini özelleştirirken reyin geliştiricilerinin satışlarını artırmaları için takviyesini de sunmuş olacak.  Bu kapsamlı yeni pazarlama vasıtayı, markalı internet siteleri ve etkileyiciler, sanatçılar, profesyonel e-spor oyuncuları, şöhretliler ve tanınmış ajanslarla yakın iş birliği kurarak oyuncu edinme, etkileşim kurma ve elde yakalama maliyetlerinin çoğalması meselesini çözüyor. 

“Reyin geliştiriciler oyuna özel kampanyalar oluşturabilecek”

“Drops, reyin geliştiricilere ve yayıncılara reyin izleyicilerini basitçe oluşturma ve ödüllendirme ihtimali veriyor” diyen Xsolla İş Başkanı Alexander Menshikov,  “Yeni özelliğimizle, özel reyin içi öğeler ve eşsiz tecrübeler sunarak reyin geliştiricilerin hayranlarını ödüllendirmelerini, yeni kullanıcı edinme usullerini keşfetmelerini basitleştiriyoruz. Buna ek olarak bir oyunun mevcut oyuncu tabanıyla uzun vadeli etkileşimi kuvvetlendirmesine dayanakçı oluyoruz. Drops ile geliştiriciler, hedeflenen kitlelerle oyuna özel kampanyalar oluşturabilecek ve kod gerektirmeden özel bir açılış sayfasında şahsileştirilmiş bir tecrübe sunabilecek” dedi. 

“İnternet sitesi trafiğinde yüzde 300 çoğalış gördük”

Xsolla ile yapmış oldukları Drops kampanyasının neticelerini değerlendiren SprintGP ’nin Sahibi Scott Robinson, “İlk katılım süreci kolaydı ve sadece birkaç saat sürdü. Tek yapmamız gereken formu doldurmak, reyin tasarım varlıklarını yüklemek ve oyuncuların ödül almaları için kullanım yönergelerini sunmaktı. Xsolla, internet sayfasını geliştirme ve pazarlama montajı da dahil olmak üzere geri kalanı halletti. Kullanıcı tabanımızı 24 saatten daha kısa bir zamanda ikiye katladık ve internet sitesi trafiğinde yüzde 300 çoğalış gördük. Xsolla ’nın Drops özelliğini, kullanıcı edinmenin ve etkileşimi artırmanın yeni yollarını arayan tüm reyin geliştiricilerine şiddetle öneri ediyoruz”  biçiminde konuştu. 

Ortaklık ile pazarın lüzumlarının karşılanması hedefleniyor

İşlerini geliştirmek isteyen küresel markalara müteveccih lider mobil pazarlama platformu YouAppi ile bir ortaklık başlattığını açıklayan Xsolla, mobil reyin geliştiricileri ve yayıncıların bir internet mağazasına daha fazla oyuncu sürüklemelerine ve mevcut oyunculardan elde ettiği kazancı artırmalarına dayanakçı olmayı, bu sayede yine hedefleme kampanyaları sunarak reyin pazarının lüzumlarını karşılamayı hedefliyor.  Ortaklığa müteveccih konuşan Xsolla Başkanı Chris Hewish, “Xsolla ile sabrederek gelişmek isteyen markalara müteveccih lider mobil pazarlama platformu YouAppi arasında ezber bozan bir iş birliğini duyurmaktan iftihar dinliyoruz” dedi. YouAppi CEO ’su Moshe Vaknin ise mevzuyla alakalı şunları söyledi: “Xsolla ve YouAppi ortaklığı güçlü bir kombinasyon. Xsolla ’nın Web Shop aracılığıyla kullanıcıdan elde edilen kazancı artırma kavrayışı, YouAppi ’nin mobil uygulamayı yine hedefleme yoluyla kullanıcıyı elde yakalama yeteneğini eşsiz bir biçimde bitiriyor.”

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı