Yandex Yeniden Türkiye Pazarında Büyüme Hedefliyor

PAYLAŞ
Yandex Yeniden Türkiye Pazarında Büyüme Hedefliyor
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Dijital mecralara yapılan reklam yatırımları giderek sabrederken, yeni reklam teknolojileri geliştiren Yandex, hedef kitlelere erişmek isteyen işletmelere ehemmiyetli fırsatlar sunuyor. Markalara dijital pazarlama taktiği sunan MooF Digital de Yandex ile Türkiye partnerliğini mevzusunda işbirliğine imza atarak performans odaklı hizmetlerini daha geniş bir kapsama taşıdı. Yandex pazarlama taşıtlarının tüm internet kullanıcılarına erişebildiğine dikkat toplayan MooF Digital Agency Kurucusu Yasin Kaplan, “E-ticaret siteleri de daha fazla satış sayılarına erişmek ismine Yandex ’in reklam stratejisine özümsüyor” dedi

Dünya üzerinde her geçen gün artan internet kullanımı, dijital reklamlara yapılan yatırımları artırıyor. Bu kapsamda reklamverenler, hem daha çok kullanıcıya, hem de doğrudan hedef kitlesine erişmek ismine internet kullanıcılarına müteveccih reklamlara ağırlık veriyor. Yalnızca kendi kullanıcılarına değil, tüm internet kullanıcılarına erişim sağlayan Yandex ise dijital reklam pazarında reklamverenlere büyük avantajlar sunuyor. Kurulduğu 2008 senesinden bu yana markalara dijital pazarlama alanında “performans” odaklı hizmetler veren performans pazarlama ajansı MooF Digital de Yandex ’in Türkiye partnerliği misyonunu üstlenerek işletmelere sunduğu geniş kapsamlı ödünler ile öne çıkıyor.  

“Yandex ’in görüntülü reklamcılık sistemi tüm kullanıcılara erişiyor”

Mevzuyla alakalı açıklamalarda bulunan MooF Digital Agency Kurucusu Yasin Kaplan, Yandex ’in Türkiye ’de ve dünyada yeni reklam teknolojilerini kullanmaya, geliştirmeye ve uygulamaya devam ettiğini söyledi. Yandex pazarlama vasıtasının yalnızca kendi kullanıcılarına değil, tüm internet kullanıcılarına erişebildiğine dikkat toplayan Yasin Kaplan, “Yandex reklamlarının arama ağı anlamında Türkiye ’de pazar hisseyi yüzde 12 seviyesinde olsa da özellikle Rusya pazarında oldukça yüksek bir yoğunluğa sahip. Bu da Rusya pazarını hedefleyen markaların dikkatine sürüklüyor. Ancak Yandex görüntülü reklamcılık sistemiyle yalnızca kendi kullanıcılarını değil, tüm internet kullanıcılarına erişebiliyor. Böylece Yandex reklamlarını kullanan bir reklamveren, kullanıcının Yandex kullanıp kullanmasına bakmaksızın internette dolaştığı web siteleri, haber siteleri, okuduğu forum siteleri, dolaştığı sosyal medya mecraları gibi alanlarda reklamlarını görüntüleyebiliyor ve böylece yeniden hedef kitle kırılım ağıyla kullanıcıların datasını hedefleyebiliyor. E-ticaret siteleri de daha fazla satış sayılarına erişmek ismine bu taktiği benimsiyor” dedi.  

“Yandex, Türkiye ’de yüksek bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor”

Aynı zamanda Türkiye ’de oldukça yüksek bir kullanım oranına sahip olan Yandex Navigasyon uygulamasına da reklam tasarlandığına vurgu yapan Yasin Kaplan, “Hem öğrenilirlik anlamında hem de geri dönüş anlamında Yandex Navigasyon da özellikle kullanılabilir mecralar arasında. Yandex Mail ve Yandex ’in Bulut uygulamaları da Türkiye ’de yeniden çok kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor. Bu uygulamaların içerisinde de reklam gösterilebiliyor olması, yeniden Türkiye ’de oldukça yüksek bir kullanıcıya hitap edebiliyor. Yandex ’in pazarlama vasıtalarıyla zafere erişmek isteyen şirketler, Dijital Pazarlama Mektebi veya MooF Digital ’den bu mevzuda süreç bilgisi alabiliyor” ifadelerini kullanıyor. 

MooF Digital olarak 14 seneden bu yana büyüyen reklam teknolojilerini takip ederek markalarını öğrenilirliklerini en üst seviyeye taşıdıklarını belirten Kaplan, asıllaştırdığı ehemmiyetli partnerlikler ile markaların dijital zaferlerine ortak olmaya devam ettiklerine dikkat çekti. 

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı