Yapay Zeka Teknolojileriyle Veri Yönetişimi Stratejinizi Birleştirin

PAYLAŞ
Yapay Zeka Teknolojileriyle Veri Yönetişimi Stratejinizi Birleştirin
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Doğuş Teknoloji, IBM Türkiye ve Penta Teknoloji iş birliği ile bilgi analitiği ve suni zekâ teknolojilerinin firmalar için ehemmiyetine dikkat toplamak emeliyle “Data Storm: Bilgi ile Çağı Tutun” etkinliğine tertip etti. Değişik sektörlerden çok rakamda firma temsilcisinin alaka gösterdiği aktiflikte, günümüzün süratli ve bilgi odaklı dünyasında rekabette öne çıkmak için suni zekâ çözümlerini aktif bir biçimde kullanmanın zorunluluğuna vurgu yapıldı.

Günümüzün süratli ve bilgi odaklı iş dünyasında rekabet avantajı elde etmek, sezgisel kavrayışın ötesindeki maharetleri gerektiriyor. Sürdürülebilir zafer ve sektörde lider olabilmek için suni zekâ çözümlerinin kullanımıyla bilginin eforunu aktif bir biçimde değerlendirmek gerekiyor. İş dünyasında rekabette güçlü kabul edilen tüm müesseselerin bir bilgi yönetimi ve dijitalleşme taktiğine sahip oldukları öğreniliyor.

Doğuş Teknoloji ev sahipliğinde IBM Türkiye ve Penta Teknoloji iş birliği ile hakikatleştirilen “Data Storm: Bilgi ile Çağı Tutun” faalliğinde suni zekâ teknolojileriyle bilgi yönetişimi taktiklerini birleştirerek; bilgi niteliğini artırmak, eminlik sağlamak ve stratejik kararları desteklemenin ehemmiyetine değinildi. Ayrıca, firmaların rekabette öne çıkması, alıcılarıyla güçlü bağlar kurması ve işlerinin potansiyelini bütün anlamıyla ortaya çıkarması için suni zekâ teknolojilerinin kritik rolüne vurgu yapıldı. 

İş Amaçlarını Destekleyen Bir Bilgi Taktiği Tanımlanmalı

Aktiflik gündemi kapsamında değerlendirmelerde bulunan Doğuş Teknoloji Bilgiden Mesul Genel Müdür Dayanakçısı Özcan Çavuş, müesseselerin iş taktiklerine uygun, iş amaçlarını destekleyen bir bilgi taktiğine ve bilgiden değer elde edebilecek çalışmalara lüzum olduğunu vurguladı.  Şahsi bilgilerin güvenliği ve yaşam döngüsü içinde uçtan uca idare için yönetimsel ve teknik tertip etmelerin zorunluluğuna vurgu yapan Çavuş, alıcı ve çalışanların özelinde bilgi güvenliğini sağlamanın ve haysiyet kaybı yaşamamak ismine geçim süreçleri odağında aksiyon almanın ehemmiyetine de değindi. 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı