Yeni nesil bulut video izleme çözümü ile kontrol sende

PAYLAŞ
Yeni nesil bulut video izleme çözümü ile kontrol sende
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Yeni nesil çözümle video kaydı buluta taşındı. Kayıt sistemi maliyeti düşerken, kameralarla beraber gelen video inceleme özellikleri ile olaya müesseseler anında müdahale edilebilir hale geldi. 

Güvenlik ve iş zihni lideri Securitas Technology ’nin bulut üzerinden idarenebilen, yeni nesil video izleme çözümü, daha düşük şirket maliyetleriyle daha fazla özellik sunuyor. Çözüm sayesinde yereldeki kamera görüntüsü, tehlikesiz bir biçimde internet üzerinden aktarılarak depolanıyor. Arşivlenmiş görüntülere istenen zamanda, istenen yerden ulaşma olanağı sağlanırken, firmanın içindeki kayıtlar zarar görse ya da kaybolsa dahi, bulut mimarisinin sunduğu bütün tehlikesiz yapı sebebiyle kayıtlara meselesiz bir biçimde erişebilmek olası oluyor.  Yeni nesil çözüm ile, Securitas Technology ’nin Türkiye pazarına sunduğu Avigilon Alta AVA marka kameraların yanı gizeme civardaki mevcut ancak değişik markalardaki kameralar da bulut yapısına dahil edilebiliyor.

Kurulumu dakikalar içinde yapılan kameralar, fiyatsız olan mobil uygulama üzerinden bulut yapısına dahil ediliyor. Son kullanıcı, 36 ay ve 60 ay aylık hizmet alternatiflerinden dilediğini seçim ederek mobil veya web uygulaması üzerinden aygıtlara ulaşabiliyor. Aylık hizmet alternatiflerinde standart 30 gün kayıt hizmeti olan çözümde, kayıt süresi istenirse 4 aya kadar uzatılabiliyor. 

Kayıtlar hem kamera üzerindeki hafıza kartına hem de bulut sistemine kaydediliyor. Böylece internet ulaşımında mesele olması gidişatında sistem üzerindeki hafıza kartına kayıt yapmaya devam ederek devamlı hizmet sunuyor.  

Video inceleme özelliği ile mobil uygulama üzerinden anlık alarm takibi…

Yeni nesil çözümün en ehemmiyetli faydalarından biri de birliktesi gelen video tahliller. Kullanıcının alarm oluşmasını istediği video inceleme senaryoları kurulup, mobil uygulama üzerinden uslu alarm bildirimi alınabiliyor. Olay anına ait geçmiş veya canlı görüntüler izlenebiliyor. Misalin; etraf güvenliği mevzusunda hudut ihlal tahlili ve başı boş gezme tahlilleri ile istenmeyen bir olay asıllaşmadan kuruluş güvenliğinin sağlanmasına imkân tanıyor. Kullanıcının lokasyona gitmesine gerek kalmadan mesele çözülebiliyor. 

Ayrıca otopark alanında boş vasıta park yeri tahlili yaptırarak çalışanların ve ziyaretçilerin otoparklardan daha fazla verim almasını sağlamış oluyor. Seçilen kamera modeli üzerinde bulunan ses idrak etme sensörü ile kuruluş içinde ani ses yükselmesini tespit edip istenmeyen bir olayı yasaklayabiliyor. Başka bir misal ise dış civar kamera kullanarak bir kuruluşa giren taşıtın plakasını algılayıp, entegre olarak çalışan yeniden bulut tabanlı geçiş hakimiyet sistemleri ile taşıtın kuruluş içine girişini takip altına alabiliyor. Üstelik tüm bu ihtar ve alarmlar, fiyatsız olarak mobil telefona yüklenecek program sayesinde, anında olayı görüntülemeyi ve bilgilendirmeyi sağlıyor. 

Perakende tahlilleri ile mağazalardaki operasyonel verimliliği artırıyor. Çözüm, kamera üzerinde ısı haritası, şahıs sayma, demografik tahlilleri yapıyor. Misalin; perakende mağazası içindeki alıcı yoğunluğunu inceleme edebiliyor, alıcıların mağaza içinde en çok hangi rafların önünde gezdiğini sıcaklık tahlili ile raporlayabiliyor. Sistem üzerinde yer alan detaylı arama özelliği sayesinde, geriye dönük kayıtlardan gün içerisinde mağaza içerisinde gezen şahısların detaylı cinsiyet, elbise renk gibi inceleme raporlarını alabiliyor. 

Bulut video izleme, video inceleme lüzumu olan dağınık yapılar için ideal çözümü sunuyor. Çözüm, perakende, lüks konut, yapım kuruluşları gibi pek çok projede kullanılıyor.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı