Yeni Razer Blade 14 – Taşınabilir en iyi oyun makinesi

PAYLAŞ
Yeni Razer Blade 14 – Taşınabilir en iyi oyun makinesi
  • 0
  • 0
  • 7 dakika da oku
  • +
  • -

Yeni AMD Ryzen™ 9 7940HS operasyoncu ve Ryzen AI, güçlü NVIDIA® GeForce® RTX™ 40-Acelesi grafik kartı ve genişletilebilir DDR5 hafızaya sahip Razer Blade 14, küçük ebatta büyük performans sunuyor. 

Oyuncular için önde gelen küresel yaşam stili markası Razer™, hiper-taşınabilir 14 inç oyuncu dizüstü bilgisayarının hem sıradan mat siyah hem de sansasyonel cıva beyazı renk gruplarıyla en son evrimi olan Razer Blade 14 ’ü duyurdu.

Tamamen yeni AMD Ryzen 9 7940HS harekâtçıya, en yeni NVIDIA GeForce RTX 40 Acelesi dizüstü grafik kartına ve daha süratli DDR5-5600MHz SO-DIMM hafızaya sahip olan Blade 14, zorlu reyin ve yaratıcı iş yüklerinin üstesinden basitçe gelebilir. Üstelik kullanıcılar bu eforu, büyüleyici renk derinliği ve kontrastı ile çekici 16:10 en boy oranlı QHD+ 240 Hz ekran aracılığıyla tecrübeleyecek. 

Razer Dizüstü Bilgisayar Kısmı Başkanı Travis Furst, “Razer Blade 14, kompakt ve son derece mobil bir kutuda en üst düzey performansı arayan oyuncular ve içerik oluşturucuları için harikulade bir makinedir” diyor. “Bu bültenle beraber 2023 dizüstü bilgisayar portföyümüz artık her kullanım gidişatı için harikulade biçimde uygun Blade ’ler sunar seviyeye geldi ve en üst düzeyde taşınabilirlikten, bir masaüstü muadiline kadar her biri olağanüstü performansa ve imzalı Razer Blade tarzına sahip.”

MİNİK EBAT

Yeni Blade 14 konutta, yolda veya ikisi arasındaki aradaki her yerde en üst düzey performansı sunmak için planlanmış Razer Blade premium reyin dizüstü bilgisayarları serisindeki en taşınabilir adaleyedir. Sadece 17,99 mm 0,71 inç ince profili ve 1,84 kilogram ağırlığıyla 4,05 lb, Blade 14 sizi harekete çeker. 

 

ARALIKSIZ İRTİBAT 

Kapsamlı bir irtibat noktası dizisi; Thunderbolt™ yuvaları da dahil olmak üzere yetersizsiz bir etraf üniteyi kutusunu destekleyen iki USB 4 Type-C ve iki USB 3.2 Gen 2 Type-A irtibat noktasıyla kullanıcıların bağlı kalmasını sağlar. Kullanıcıları şahsi olarak iletişimde yakalamak için çok rakamda irtibat noktasına ek olarak, 1080p web kamerası, Windows Hello tarafından faalleştirilen şifresiz seans açma ve daha fazla güvenlik ismine yeni bir mekanik saklılık kapağı ile kullanıcıların dış dünyaya bağlanmasına imkân tanır. 

 

TÜM GÜN REYİN

Daha büyük bir 68.1 Wh batarya ile donatılmış olan yeni Razer Blade 14, kullanıcılara tüm gün sürecek çalışma veya reyin seansları geçirmeleri için 10 saate kadar pil ömür sağlar. Makbuza takılı kalmayı seven kullanıcılar için ise Razer Synapse üzerinden, bataryanın şarj kapasitesini sınırlama ve seneler süresince sıhhatini daha iyi koruma imkânı sağlayan yeni bir Batarya Sıhhati Optimize Edici özelliği ilave edildi. Hareket halindeki çoğu mobil kullanıcı için ise bir prize bağlı biçimde daha az zaman tüketilmesini sağlamak için 1 saatte %80 şarja erişebilen USB-C ile süratli şarj da desteklenir. 

Mobil tasarımı, mobile öncelik veren özelliklerle birleştirmek Blade 14 ’ü, hareket halindeyken maksimum üretkenlik ve performansa lüzum dinleyen oyuncular, içerik üreticileri ve profesyoneller için harikulade bir tercih haline getiriyor. Oyuncular, beraber verilen bir aylık Xbox Game Pass Ultimate aracılığıyla suratlarca yüksek nitelikli oyuna ulaşarak hemen oynamaya başlayabilecekler. 

BÜYÜK PERFORMANS

Bu yeni dizüstü bilgisayarın kalbinde, 5.2 GHz ’e kadar süratlenen ve Windows x86 operasyoncu üzerinde dünyanın ilk özel suni zeka motoru olan AMD Ryzen AI özelliğine sahip, dünyanın en süratli ultra ince harekâtçısı yeni AMD Ryzen 9 7940HS bulunur. AMD Ryzen AI ekipmanı, AI iş yüklerini olabildiğince süratli ve yararlı bir biçimde işlemek için doğrudan harekâtçıya entegre edilmiştir. CPU ve GPU ’yu ananesel, AI olmayan görevler için hür vazgeçer. Ryzen AI, oyunculara ve içerik oluşturuculara suni zeka destekli teknolojiye ulaşım sağlayarak süratlendirilmiş çoklu görev, artırılmış üretkenlik, gelişmiş işbirliği ve iyileştirilmiş yararlılık sunar. Operasyoncuyla tümleşik güvenlik trendini sürdüren Blade 14, konutta, büroda veya makine kaybolduğunda veya çalındığında kullanıcıların bilgilerini daha iyi gözetmek için Microsoft Pluton™ özelliğine de sahiptir. 

Mobil olduğu kadar güçlü olan yeni Blade 14, inç küp başına değişik tüm 14 inç oyuncu dizüstü bilgisayarlarından daha fazla grafik eforu sağlamak için 140 W TGP ’ye kadar çıkabilen tamamen yeni GeForce RTX 4070 dizüstü bilgisayar GPU ’suna sahiptir. Çiğ eforun ötesinde, Blade 14 ’şan RTX 40 Acelesi Dizüstü Bilgisayar GPU ’su, performansı daha da artırmak için suni zeka destekli NVIDIA DLSS 3 çerçeve neslinden faydalanır.

Bir yenilik mirasını sürdüren Blade 14, genel kompakt form faktörüne gözetirken CPU soğutma performansını %5 ’e kadar artırmak için dünyanın en ince egzoz kanatçıklarına .05 mm sahip özel bir buğu odası soğutma çözümüne sahiptir. 

 

GENİŞLETİLEBİLİR DDR5 HAFIZA

Yeni Blade 14, 32 GB ’a kadar inanılmaz süratli DDR5-5600 MHz hafızayla beraber kazanç, ancak Blade 14 tecrübelerini bir üst düzeye taşımak isteyen kullanıcılar için yuvalı hafıza, 64 GB ’a kadar yükseltilebilir. Daha fazla depolama kapasitesi arayan kullanıcılar ayrıca 1 TB NVMe SSD ’yi 4 TB ’a yükseltebilir. Bu hem oyuncuların hem de içerik oluşturucuların sistemlerini kendi gereksinimlerine göre özelleştirebilecekleri ve yeni zirve noktalarına erişebilecekleri anlamına kazanç.

 

UÇTAN UCA BERRAKLIK

Eforu piksellerle birleştiren yeni Blade 14, muhteşem reyin tecrübeyi için inç başına daha fazla piksel kapsayan çağdaş bir 16:10 QHD+ ekrana sahiptir. 240 Hz ’lik süratli yenileme sürati, olağanüstü derecede düşük 3 ms ’lik düşük cevap süresi ve AMD FreeSync TM Premium ile net, yanılgısız bir reyin tecrübeyi garanti eder. İçerik oluşturucuları da zengin, detaylı görseller için 500 nit maksimum parlaklık ve %100 DCI-P3 renk alanı kapsamına erişen canlı, özel olarak kalibre edilmiş ekranı takdir edeceklerdir.  

HASSASİYETLE OLUŞTURULDU

Blade 14, inanılmaz performans ve taşınabilirliği Razer ’ın imzası kalitesindeki şık CNC kesim anodize alüminyum gövdesinde birleştirerek üstün sağlamlık ve dayanıklılık sağlar. İpeksi pürüzsüz sırça dokunmatik yüzey, kullanıcılara oynamak için daha fazla alan sağlamak üzere genişletilmiştir ve Windows alıngan sürücüleri ile her kaydırma, süratli ve doğru geri bildirim hissi vermektedir. Dizüstü bilgisayarın önden ses veren iki hoparlörü, çekici ses tecrübeyi ve şık bir estetik sağlamak için lazerle frezelenmiş düz ızgaraların arda yerleştirilmiştir. 3,5 mm ses çıkışı yoluyla irtibat sağlandığında, THX Spatial sayesinde zengin ve çekici konumsal ses sağlamak, etrafı daha da geliştirir. Windows 11 tarafından desteklenen kullanıcı tecrübeyi, üretkenlik görevlerinden zorlu oyunlara ve profesyonel yaratıcı çalışmalara kadar her şey için çağdaş ve sezgisel bir arabirim sunar.

 

MÜKÂFATLI DESTEK

Tüm Blade dizüstü bilgisayarlar, Razer ’ın mükâfatlı alıcı takviyesiyle desteklenen 1 senelik yapım garantisi ve 2 senelik batarya garantisiyle korunmaktadır. Daha fazla gönül rahatlığı için kullanıcılar, uzatılmış garanti kapsamı ve özel 7/24 alıcı dayanağı sunan isteğe bağlı bir koruma tasarıyı olan RazerCare ’e de kaydedebilirler.

Razer Blade 14, hareket halindeyken inanılmaz reyin tecrübeyi ve yaratıcı efor tecrübeyi yaşamak isteyen kullanıcılar için performans ve taşınabilirliğin son sentezidir.

 

 

RAZER BLADE 14

AMD Ryzen 9 7940HS Operasyoncu 8 Çekirdek/16 Thread/5.2 GHz NVIDIA GeForce RTX 4060/4070 Laptop GPU 140 W TGP 32 GB DDR5-5600 MHz RAM ’e kadar alternatif 64 GB ’a kadar yükseltilebilir 14” 16:10 QHD+ 240Hz Ekran 500 nit ’e kadar; 100% DCI-P3; <3 ms tepkime süresi 17.99 mm 0.71” incelik; 1.84 kilogram 4.05lbs ağırlık Matte Black Mat Siyah | Mercury White Cıva Beyaz

 

MALİYET & SATIŞA ÇIKIŞ

2,399.99 $/ 2.799,99 € ’den başlayan maliyetlerle 14 Haziran 2023, 18:00 TSİ ’den itibaren satışta. Razer.com ve RazerStore ’dan satın alan alıcılar, stoklarla hudutlu olmak üzere hudutlu rakamda Chroma Joyplot Razer Dış Görünümü 59,99$ kıymetinde alacak.

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı