YENİ Veeam Veri Platformu İşlerin Duraksamasını Engelliyor

PAYLAŞ
YENİ Veeam Veri Platformu İşlerin Duraksamasını Engelliyor
  • 0
  • 0
  • 7 dakika da oku
  • +
  • -

Çağdaş bilgi gözetmede lider Veeam® Yazılım ’ın Veeam Backup & Replication™ VBR kapsayan YENİ Veeam Bilgi Platformu tek bir platformda daha evvel hiç olmadığı kadar gelişmiş bilgi güvenliği, kurtarma ve hibrit bulut özellikleri sunuyor. Veeam Bilgi Platformu v12, sunduğu en iyi güvenli yedekleme ile süratli ve güvenilir kurtarma özelliği sayesinde işlerin duraksamasını yasaklıyor. Karışık ve genişleyen BT civarlarında Bulut, Sanal, Fiziksel, SaaS ve Kubernetes uygulamalarını gözetmek için üç müessesesel versiyonda sunulan ürün, Veeam ’in sunduğu en yeni özellikleri tek bir çözümde bir araya getiriyor. Böylece kesintilerden kusurlara ve fidye yazılımlarına kadar her kuruluş giderek artan zorluklarla daha kolay gayret edebiliyor.

“Müesseseler her zamankinden çok daha korunmasız. Geçtiğimiz on iki ay içinde müesseselerin %85 ’i en az bir kere hamleye uğradı; bu oran geçen sene %76 ’ydı” diyen Veeam CTO ’su ve Ürün Taktiklerinden Mesul Kıdemli Başkan Yardımcısı Danny Allan şunları söyledi: “BT liderlerinin yeterince korunamadıklarını düşündüklerini öğreniyoruz. BT etrafları daha kompleks ve zorlu hale gelmeye devam ettikçe Çağdaş Bilgi Gözetmenin genel siber hazırlık tasarısına entegre edilmesi gereği de daha görünür oldu. Veeam çözümlerinin en iyilerini bir araya getirerek aralıksız güvenlik, güvenilir bilgi kurtarma ve güvenilir bilgi özgürlüğü sağlayan tek bir platform sunan Veeam Bilgi Platformu, alıcılarımıza gereksinimlerine uygun ve iş süreçlerini devam ettirmelerini sağlayan en doğru çözümden faydalanmaları mevzusunda alternatif vermek için planlandı.”   

Veeam ’in kapsamlı izleme ve inceleme çözümü YENİ Veeam Bilgi Platformu, Advanced ve Premium Versiyonları ’yle usçu içgörüler sunarak ve meselelerin kolayca görülmesine ve meselelerin ortaya çıkmadan evvel tespit edilip çözülmesine destekçi olurken, kritik bilgileri en üst düzeyde gözetiyor. Özellik sayısını artıran son versiyon daha fazla Veeam yedekleme çözümünü Veeam Backup for Microsoft 365 dahil destekliyor. Ayrıca yeni izleme ve görünürlük özellikleri arasında değişmezlik raporlaması ve çoklu bulut için bilgi koruma gidişatları da yer alıyor. Böylece firmaların bilgi koruma taktiklerine her zamankinden daha fazla değer ve içgörü sağlanıyor.

Veeam Bilgi Platformu bir firmanın faaliyetlerini sürdürmesi için gereken üç temel ihtiyacı karşılıyor: bilgi güvenliği, bilgi kurtarma ve platform ya da buluta bağlı kalmadan istediğiniz yerde bilgi yedekleme ve bilgi kullanma özgürlüğü. Platformda üç müessesesel versiyon bulunuyor: Foundation, Advanced ve Premium. Tüm versiyonlar Veeam ’in mükâfatlı VBR ve Anında Kurtarma özelliklerini kapsıyor; Advanced ve Premium versiyonları ayrıca izleme, inceleme ve kurtarma gibi gelişmiş dayanıklılık özellikleri de sunuyor.

Veeam Backup & Replication v12  ile sektörün en yetersizsiz bilgi gözetmesini sunan Foundation Versiyonu  500 ’den fazla yeni özellik ve iyileştirme kapsıyor. Advanced Edition, Veeam Backup & Replication v12 ’yi Veeam ONE ONE ile birleştirerek alıcılara yedekleme veya kurtarma meselelerini başlamadan evvel tespit edip çözmek için detaylı, zekice takip ve izleme ihtimali sunuyor.  Premium Versiyonu, VBR, ONE ve Veeam Recovery Orchestrator VRO ile en üst düzey müessesesel Çağdaş Bilgi Koruma ve kurtarma yetkinliğine sahip. Öteki versiyonları temel alan Premium, sıfıra yakın RPO ’lar Recovery Point Objectives ile kompleks bilgi kurtarma süreçlerinin bütün otomasyonunu sağlarken test sürecini otomatikleştiriyor ve tek tıkla kurtarmanın verdiği güvenle yetersizsiz bir bilgi elastikliği kazandırıyor. Ayrıca Premium versiyon alıcıları bir fidye yazılımı ya da siber hamle gidişatında 5 milyon dolara kadar bilgi kurtarma maliyetini karşılayan yeni Veeam Fidye Yazılımı Garantisi ’nden de faydalanabiliyor. 

Veeam Bilgi Platformu ’nun tüm versiyonları, VBR v12 ’nin sanayi lideri son yedekleme ve kurtarma teknolojisini temel alıyor. Hibrit bulutta trajedi veya siber hamleler karşısında güven sağlayan müessesesel sınıf kurtarma hünerlerini geliştiren yeni işlevler arasında şunlar yer alıyor:

YENİ Doğrudan nesne ambarına yedekleme: Performanstan ödün vermeden firma içi ve bulut nesne depolamanın sınırsız ölçeklenebilirliğinden bütün olarak faydalanabilirsiniz. Yedeklerinizi, niyetlerinizi karşılamak için gereken performansla doğrudan Veeam ’in firma içi nesne depolama iş ortaklarından oluşan geniş ekosistemine yollayabilir veya uç konumlarınızı doğrudan bulut nesne depolama alanında yedekleyebilirsiniz. Her iş yükü için güvenilir değişmezlik: Firma içi nesne, blok ve dosya depolama, kuvvetlendirilmiş ambarlar ve bilgi tekilleştirme özellikli depolama aygıtları, bulut nesne depolama ve teyp dahil olmak üzere güvenilir satıcıların müessesesel düzeyde sunduğu kapsamlı değişmezlik alternatifleri sayesinde bir siber hamleden sonra yedeklerin her zaman geri yüklenebildiğinden emin olabilirsiniz. Siber elastiklik: Tüm iş yükleri için otomasyona ve faalliği ispatlanmış kurtarma tertip etmesine ek olarak sadece pak bilgileri tespit etme, bildirimde bulunma ve geri yükleme özellikleriyle fidye yazılımı hamlelerine en süratli cevabı verme imkânı sağlar. Çok etmenli kimlik doğrulama MFA, Windows için şifresiz hizmet hesapları gMSA ve Linux için tek kullanımlık kimlik bilgileri ile sıfır güven yolculuğunu kuvvetlendirirken, Kerberos ’a ve IPv6 ’ya özel sunulan civar takviyeyi ile siber ataklara karşı savunmayı kuvvetlendirir. Hibrit bulut optimizasyonu: Buluta özgü AWS ve Microsoft Azure iş yükleri için değişmez yedekleme sağlama, lift-and-shift iş yükleri için yeni bulutla entegre aracılar sunma, birleşik bulut izleme ve raporlama özellikleriyle hibrit bulutta daha da fazla yararlılık ve güvenlik elde etmenize destekçi olur. Ekosistem Harikuladeliği: Veeam Universal Storage API 2.0 ve YENİ Smart Object Storage API, müessesesel ölçeklenebilirlik ve firma dışı elastiklik mevzusunda daha da fazla geleceğe hazırlık sağlıyor. Veeam ’in ekosistem tedarikçileri olan Pure Storage, Scality ve Object First bu yeni API ’lerle entegre olan tanıtım iş ortakları arasında yer alıyor.

YENİ Veeam Bilgi Platformunun Premium Versiyonu, kurtarma müddetini kısaltarak iş elastikliği sağlayan en güçlü vasıtalardan biri olan kurtarma orkestrasyonu özelliğini de kapsıyor. Böylece şirketler bir trajediden kurtulmak için gereken tasarılama, test ve tertip etme adımlarını otomatikleştirerek harekâtları kolaylaştırabiliyor ve yedeklemenin uygunluğunu kanıtlayabiliyor. Veeam Bilgi Platformu artık Microsoft Azure ’a otomatik, tertip edilmiş kurtarma, sanal makineler VM ’ler olarak Veeam Agents yedeklerinin anında geri yüklenmesi ve pak, fidye yazılımsız bilgi kurtarmaları için otomatik kurtarma geri dönüşü gibi özellikler sunuyor.

Platform uzantıları Veeam Bilgi Platformu versiyonlarından rastgele birine ilave edilebilir ya da İsteyerek K10 by Veeam, Veeam Backup for Microsoft 365 ve Veeam Backup for Salesforce ile Kubernetes yedeklemesi için kullanılabilir.

Kaynak: adamnedio.com