Yükseköğretimde kalite ve denklik konferansı

PAYLAŞ
Yükseköğretimde kalite ve denklik konferansı
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

7 Aralık Üniversitesinde , Yükseköğretim Kalite Heyeti ’nun katkıları ile z Rektörlük Konferans Salonu ’nda, YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar ’ın sunumlarıyla “Yükseköğretimde Kalite Teminatı ve Denklik” başlıklı konferans reelleştirildi.

Konferansa Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Rektör Destekçileri Prof. Dr. Halil Aldemir, Prof. Dr. M. Ruhat Yaşar, Prof. Dr. Mehmet Ali Yıldırım, öğretmenleri ve talebelerin katılım sağladı.
Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan konferansta Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun teşekkür konuşması asıllaştırdı.

Üniversitenin kurulduğu günden bu yana katettiği ilerlemelere değinen Rektör Karacoşkun, bundan sonraki süreçlerde nicelikten kaliteye yönelerek akademik anlamda daha iyi bir noktaya taşınma sürecine gelindiğini bu bağlamda kalite süreçlerinin son derece ehemmiyetli olduğunu aktardı.

Konuşmasına dinleyicileri selamlayarak başlayan YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar, öncelikle “kalite” kavramından bahsetti. Kalite teminatının artan ehemmiyeti, hissedarların kalite algısı, Yükseköğretimde kalite teminatı, kalite teminatının amaçları, kalite teminatı sistemleri, YÖKAK ve kalite teminatının çerçevesi ile kalite teminatı ve denklik uygulaması mevzu başlıklarından hareketle kalite teminatı ve denklik sürecini anlattı. Kar, YÖKAK tarafından sevk edilen anketlerin doldurulmasının son derece ehemmiyetli olduğunu özellikle vurguladı.

Konferans, Rektör Prof.Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun ’un YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar ’a hediye ibrazı ile sona erdi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ