'Yüzüklerin Efendisi: Gollum', DLSS 3 Desteği Alıyor

PAYLAŞ
'Yüzüklerin Efendisi: Gollum', DLSS 3 Desteği Alıyor
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Coşkuyla beklenen Yüzüklerin Efendisi: Gollum™, DLSS 3 ve öteki bir hayli NVIDIA teknolojisiyle 25 Mayıs ’ta piyasaya sürülüyor. Bu hafta Firmament ve Togges oyunları da DLSS 2 takviyeyi alıyor. 

Yanılgısız bir Yüzüklerin Efendisi: Gollum Tecrübeyi

J. R. R. Tolkien ’in kitaplarından uyarlanan, Deponia ve bir hayli saygın oyunun yaratıcısı olan Daedalic Entertainment ’ın hazırladığı, öykü odaklı bir serüven oyunu olan Yüzüklerin Efendisi: Gollum™ DLSS 3, NVIDIA DLAA, NVIDIA Reflex ve ışın izleme teknolojisiyle desteklenerek 25 Mayıs ’ta piyasaya sürülüyor. 

DLSS 3 ile Hudut Tanımayan Performans 

GeForce RTX 40 Çabuksu oyuncuları, The Lord of the Rings: Gollum™ ’da DLSS 3 ile performansı ehemmiyetli miktarda artırabiliyor. 4K ’da, GeForce RTX 4090 ’ın performansı 3,5 kat çoğalıyor, her ayar maksimuma çıkarıldığında ve tüm ışın izleme alternatifleri faalleştirildiğinde saniyede 169 kare süratine erişiliyor. GeForce RTX 4080 ile, 3,8 kat performans çoğalışıyla 123 FBS ’ye erişiliyor; GeForce RTX 4070 Ti, 100 FBS reyin tecrübeyi için 3,9 kat süratleniyor; GeForce RTX 4070, 79 FBS reyin tecrübesinde 3,8 kat performans çoğalışı sağlıyor. 

GeForce RTX 40 Çabuksu dizüstü bilgisayarlarda DLSS 3, maksimum ayarlar ve ışın izleme aktifleştirilmiş olarak performansı 2560×1440 ’ta vasati 2,5 kat artırıyor. 1080p ’de DLSS 3, tüm RTX 40 Çabuksu dizüstü bilgisayar ekran kartlarının 90 FBS üzerinde çalışmasına takviyeci oluyor. Serinin amiral gemisi GeForce RTX 4090 Laptop GPU ’sunda ise bu sayı 200 FBS ’yi aşıyor!

DLAA ile Görüntü Niteliğini Artırın

Bir Hayli ekran kartında yüksek kare süratlerine erişen GeForce RTX Oyuncuları, DLSS teknolojinde kullanılan suni zekâ tabanlı bir kenar yumuşatma modu AI-based anti-aliasing mode olan NVIDIA DLAA ile görüntü niteliğini artırmak isteyebiliyor. DLAA, görüntü niteliğini had safhaya çıkarmak için natürel çözünürlüklü bir görüntü kullanıyor ve Yüzüklerin Efendisi: Gollum™ DLAA, harika görüntü niteliği ve harikulade performans için DLSS Frame Generation ile birleştirilebiliyor.

NVIDIA Reflex ile Akıcı Bir Reyin Tecrübeyi

Oyunu daha da duyarlı hale getirmek için GeForce RTX veya GeForce GTX 900 Çabuksu veya daha yeni ekran kartlarına sahip oyuncular NVIDIA Reflex teknolojisini faalleştirebiliyor. Bu teknoloji, sistem gecikmesini eksiltiyor, böylece oyunlar daha akıcı ve cümbüşlü hale geliyor, çok oyunculu oyunlarda ise rekabet eforu büyük oranda çoğalıyor. Yüzüklerin Efendisi: Gollum™ ’da, NVIDIA Reflex faalleştirildiğinde, sistem gecikmesi %56 ’ya kadar eksiltilebiliyor.

DLSS Takviyeli Öteki Oyunlar

DLSS momentumu, alttakiler de dahil olmak üzere yeni DLSS oyunlarıyla gelişmeye devam ediyor:

Firmament DLSS 2 takviyeyi alıyor Togges DLSS 2 takviyeyi alıyor 

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı