2023 Yılında Çıkacak Olan En İyi Bağımsız Oyunlar

PAYLAŞ
2023 Yılında Çıkacak Olan En İyi Bağımsız Oyunlar
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Büyük reyin şirketlerinin büyük takımlarla hazırladığı AAA kalitesindeki oyunların yanında, daha ufak stüdyoların ve hatta fertlerin geliştirdiği bağımsız indie oyunlar, 2023 ’te de oyuncuları heyecanlandırıyor. Oyunfor da bir alışveriş haritası oluşturmak ismine bu oyunları sizler için bir araya getirdi.

Bomb Rush Cyberfunk

18 Ağustos ’ta PC ve Nintendo Switch sahipleriyle buluşacak olan Bomb Rush Cyberfunk için Dreamcast ’in unutulmaz oyunlarından olan ve çoktandır PC ’de de tecrübeleyebildiğiniz Jet Set Radio ’nun ruhani takipçisi diyebiliriz. Cel-shade grafikleri, patenin yanında kaykay ve bisiklet gibi ekstrem sporları da sunan reyin, cümbüşlü müzikleriyle de kulağımızın pasını silecek gibi duruyor. Oyunun fragmanını izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Pacific Drive

Bir Hayli oyunda zombilerden, mahlukatlardan ve karanlık bir hayli düşmandan kaçmayı bildik. “Yaşamda kalma” cinsi olarak öğrenilen bu oyunlara enteresan bir eklenti geliyor: Pacific Drive. PC ve PS5 için geliştirilen ve bu sene içerisinde çıkması tasarlanan oyunda ıssız yerlerde araba sürerken peşimize takılan, hedefi hiç de iyi olmayan insanlardan kaçmaya çalışacağız. Adrenalinin tavan yapacağı oyunun coşku verici fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Cocoon

Limbo ’nun ve Inside ’ın baş oynanış tasarımcısı olan Jeppe Carlsen ’in yeni oyunu Cocoon, yaratıcılığın sınırlarınız zorlayan oynanış mekaniğiyle coşku yaratmayı muvaffak oluyor. PC ’nin yanında Xbox Series X|S ve Nintendo Switch için de geliştirilen oyunda bir çeşit kanatlı mahlukatı hakimiyet ediyor ve birbirinden fantastik bulmacaları çözerek ilerlemeye çalışıyoruz. Nasıl bir oyundan bahsedildiğini daha iyi kavramak için fragmanı kesinlikle izleyin.

Dordogne

Aksiyondan ve hareketten uzak, anlatımı güçlü, sakin ve sanat eseri gibi gözüken sulu boya manzaralarıyla bezeli bir reyin suratınıza bir gülümseme bırakıyorsa Dordogne ’u takip listenize almalısınız. Bu sene içerisinde PS4 ve Xbox One da dahil olmak üzere her türlü reyin sistemi için yayınlanacak olan reyin bir ailenin öyküsini mevzu alıyor ve 32 yaşındaki Mimi ile anneannesi arasındaki ilişkiye odaklanıyor. Bu adresten fragmanı izleyerek reyin hakkında daha çok fikir sahibi olabilirsiniz.

Planet of Lana

El çizimi grafikleri ve etkileyici oynanışı ile ön tasarıya çıkan Planet of Lana, sizi bir başka seyyarede, bir çeşit kurtarma misyonuna gönderecek. İsimsiz düşmanların işgal ettiği bu seyyarede bir yandan düşmanlarımızdan saklanmaya, öteki yandan bulmacaları çözerek önümüzdeki yolu aydınlatmaya çalışacağız. Oynanışa dair bir hayli bilgi kapsayan bu fragmanı izleyerek kendinizi oyuna ısındırabilirsiniz. Henüz oyunun çıkış tarihi belirli olmasa da bahar aylarında PC ve Xbox sistemleri için piyasada olacağı belirtiliyor.

A Highland Song

Evinden kaçıp İskoç millet müziği ezgileri eşliğinde sihirli bir yolculuğa çıkan Moira McKinnon ’ın öyküsini anlatan A Highland Song, ritim tabanlı bir platform oyunu. Oldukça sağlam bir öykü anlatımına sahip olacak reyin bizlere değişik yollar seçme ve öyküyü değiştirme şansı sunacak. Bu sene içerisinde PC ve Nintendo Switch için çıkması tasarlanan A Highland Song ’un fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

The Alters

Listenin en büyük oyunlarından biri olan The Alters, kopyalama teknolojisiyle kendi kopyalarını yaratan bir adamın öteki kopyalarıyla olan öyküsini mevzu alacak. Bir seyyarede kapana kısılan kahramanımızın bütün anlamıyla ne cins manilerle karşı karşıya kalacağını henüz öğrenmiyoruz ama fragmanını izledikten sonra bu oyunu listenize alacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu sene içerisinde çıkacak olan reyin sadece PC için geliştiriliyor.

Eternights

Listemizin son üyesi Japonya ’dan! Anime stili görselliği ve Devil May Cry ’ı anımsatan oynanışı ile dikkat toplayan Eternights ’ta, evvelden insan olan bir hayli mahlukata karşı çaba edeceğiz. Bir çeşit gün sistemi de olan oyunda hem Persona serisindeki gibi takım dostlarınızla ilişkilerinizi hakimiyet edecek, hem de onlarca değişik zindanda savaşacaksınız. PC, PS4 ve PS5 için geliştirilen oyunun yaz aylarında çıkması tasarlanıyor. Oyuna göz atmak için bu fragmanı izleyebilirsiniz.

Bu oyunlar için şimdiden para biriktirmeyi düşünürseniz, oyunfor üzerinden Steam Cüzdan Kodu satın alabileceğinizi de andırdıralım.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı