PUBG Nations Cup 2023'ün Şampiyonu Güney Kore

PAYLAŞ
PUBG Nations Cup 2023'ün Şampiyonu Güney Kore
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

AMSTERDAM, HOLLANDA – 18 EYLÜL– KRAFTON, Inc. bugün yaptığı açıklamayla geçtiğimiz hafta sonu Güney Kore ’nin Seul kentinde yer alan Sangam afreeca Colosseum ’da reelleşen PUBG Nations Cup 2023 ’şöhret PNC 2023 şampiyonlarının, 15 ülkeyi yenerek kupayı kaldırmaya hak kazanan ev sahibi Güney Kore olduğunu duyurdu. Giyeol “seoul” Cho, Heejoo “Inonix” Na, Jungyoung “Loki” Park, Taesung “Heaven” Kim ve koç Myounggwan “ssonic” Shin ’den oluşan takım, karşılaşmayı sekiz kere ilk üçte tamamlayıp 3 Çorba Parası ve toplam 172 puanla dorukta bitirerek üç gün süresince kıran kırana süren PNC 2023 çabasının sonunda 100.000 doların sahibi oldu. Takım ayrıca Pick ’em Challenge bağışlarından da ekstra ödül almaya hak kazandı. Giyeol “seoul” Cho, toplamda 34 kill ve 7.208 zararla turnuvanın MVP ’si oldu.

 

PNC 2023 ’te toplamda 16 ülke ve 64 oyuncu yer aldı. Geçtiğimiz senenin şampiyonu Birleşik Kraliyet, ikinci sırada yer alırken, onları Vietnam ve Arjantin takip etti. Değişik EMEA ekipleri Danimarka müsabakayı 6 ’ncı, Almanya 8 ’inci ve Türkiye ’yse 9 ’uncu sırada tamamladılar. PNC 2023, kill puanları ile sıralama puanlarını birleştiren “puan kaideyi”na dayalı bir turnuvaydı. Faallik süresince günde altı maç yapıldı ve Erangel, Miramar, Taego ve ayrıca evrensel PUBG Esports aktifliklerinde ilk kere yer alan Vikendi haritasında oynanan toplam 18 maç asıllaştı.

Güney Kore takımı, 11. Maçın sonunda lider konuma yükseldi ve bu pozisyonu bitiş çizgisine kadar sürdürmeyi muvaffak olarak PNC 2023 ’şöhret şampiyonu kim olacak sualiyle alakalı hiçbir spekülasyona yer vazgeçmedi. Birleşik Kraliyet takımı ikinci günü 12. sırada bitirmesine karşın turnuvanın son gününde dikkat çekici bir geri dönüş performansı sergileyerek 10 gizeme yükseldi ve hatta Vietnam ’ı dahi geride vazgeçerek turnuva sonunda ikinci sırayı aldı.

Faalliğin son gününde KRAFTON, PUBG: BATTLEGROUNDS ’un 10. haritasının ön tanıtım fragmanını paylaştı. Fragman, oyunun ikonik kişiliği, Lone Survivor, yanında “ŞATAFAT ŞEHRİ” THE CITY OF GLORY ifadesiyle yer aldı. KRAFTON, yeni haritayla alakalı daha fazla ayrıntıyı ilerleyen günlerde paylaşmayı tasarlıyor.

 

PUBG Esports ile alakalı aktüel bilgiler için pubgesports.com/tr/ adresindeki resmî web sitesini ziyaret edebilir ya da YouTube, Twitter, Instagram, Twitch ve TikTok üzerinden takip edebilirsiniz. Daha fazla basın materyaline ve tüm duyurulara PUBG Esports resmi basın odası üzerini ulaşabilirsiniz.

 

PUBG: BATTLEGROUNDS ile alakalı daha fazla bilgiyi pubg.com/tr/ adresinde, ayrıca YouTube, Twitter, Instagram, Facebook, Twitch ve TikTok üzerindeki resmi sosyal medya kanallarında bulabilirsiniz. Daha fazla basın materyaline ve tüm duyurulara ise PUBG: BATTLEGROUNDS resmi basın odası üzerini ulaşabilirsiniz.

KRAFTON, Inc. Hakkında

Merkezi Güney Kore ’de bulunan KRAFTON, Inc., kendisini cümbüşlü ve özgün tecrübeler sunarak merak uyandıran oyunları keşfetmeye ve yayınlamaya adamıştır. 2007 senesinde kurulan KRAFTON, PUBG STUDIOS, Striking Distance Studios, Unknown Worlds, VECTOR NORTH, Neon Giant, KRAFTON Montréal Studio, Bluehole Studio, RisingWings, 5minlab, Dreamotion ve ReLU Games gibi dünyaca ünlü geliştiricilere ev sahipliği yapmaktadır. Her stüdyo, aralıksız yeni güçlüklerin üstesinden gelmeye ve yenilikçi teknolojilerden faydalanmaya çalışır. Niyetleri, KRAFTON ’un platformlarını ve hizmetlerini genişleterek daha fazla oyunsevere erişmektir.

 KRAFTON, PUBG: BATTLEGROUNDS, The Callisto Protocol, NEW STATE MOBILE, Moonbreaker, Defense Derby ve TERA başta olmak üzere önde gelen cümbüş mallarından mesuldür. Dokuz ülkeye dağılmış 3.000 karakter bir takımla KRAFTON, birinci sınıf kabiliyetlerden oluşan ve iş alanlarını oyunların ötesinde multimedya cümbüşüne ve derin bilmeye doğru genişletmeyi amaçlayan teknoloji odaklı bir işletmedir. Daha fazla bilgi için krafton.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı