7. Nesil P5 Yapay Zeka Destekli Görüntü Motoru Sayesinde 2023 Ambilight TV Daha Keskin, Daha Parlak, Daha Akıllı

PAYLAŞ
7. Nesil P5 Yapay Zeka Destekli Görüntü Motoru Sayesinde 2023 Ambilight TV Daha Keskin, Daha Parlak, Daha Akıllı
  • 0
  • 0
  • 6 dakika da oku
  • +
  • -

2023 model Philips OLED+ TV ’ler, yüzde 70 oranda daha yüksek parlaklık sunan 3. Nesil Meta panellerini; yeni 7. Nesil P5 Suni Akıl operasyoncunin geliştirilmiş Civar Aklı, keskin çözünürlük ve gelişmiş Dolby Vision performansıyla birleştiriyor.

2023 model Ambilight TV ’lerin amiral gemisi OLED+908, iç ışık yansımalarını eksiltmek için 42,4 milyar lensten oluşan bir mikro-dizi katmanına sahip 3. nesil Meta Panel Teknolojisi sunuyor.  Meta Teknolojisi sayesinde televizyondaki parlaklıkta yüzde 70 ’lik bir çoğalış sağlandı ve 2100Nit piksel parlaklığı bütün ekran peak beyaz çıkışıyla 250Nit performansa kadar ulaşabiliyor.  Televizyonun görüş açısı, herhangi bir görüntü kayması yaratılmadan yüzde 60 oranında daha genişletildi.  Vanta Black polarize filtre, civarda bulunan yansımaları yüzde 70 oranında eksiltiyor.  7. Nesil P5 Suni Akıl görüntü motoru, geliştirilmiş Ambient Intelligence V2 ’yi beraberinde getiriyor.  Modelde, Dolby Vision ve Dolby Vision Gaming için 4K 120Hz VRR geçimliliği bulunuyor.  Yeni Google TV işletim sistemi daha az ekran kaplıyor ve kullanıcı arkadaşı, sezgisel bir kullanıcı arayüzü sunuyor.  

Philips Ambilight TV 2023 acelesi, yeni ve daha güçlü 7. Nesil P5 operasyoncu sayesinde firmayın halihazırda pazarın önde gelen görüntü operasyona özelliğine bir dizi iyileştirme getirdiğini duyurdu. 

Yeni OLED+908; 2023 acelesinin amiral gemisi ürünü olarak Ekim ayı başında satışa sunulacak 

olan 7. Nesil P5 ’in suni zihinli versiyonunu, 3. Nesil META teknolojili OLED panel ve META parlaklık artırma algoritmasıyla birleştirerek yüzde 70 ’lik bir çoğalışla 2100 Nits ’lik potansiyel bir peak ışık çıkışı sunuyor.

META, geçen sene tanıtılan OLED_EX ekranlar tarafından belirlenen özellikleri takip ediyor ancak META panelleri; dahili ışık yansımalarından kaynaklanan kayıpları en aza indirmek, en yüksek ışık çıkışını artırmak ve alternatif olarak önceki en yüksek seviyelerde enerji yararlılığı çoğalışı sunmak için piksel başına 5117 gibi inanılmaz bir sayı olan 42,4 milyar mikrometre dışbükey mercekten oluşan bir Mikro Mercek Dizisi katmanı da ilave ediyor.

Yeni META panel ayrıca etraftaki yansımaları yüzde 70 oranında eksiltmek için yeni bir Vanta Black polarize katmanı içerirken, panel aynı zamanda enerji yararlılığı iyileştirmesi ve yüzde 60 oranında daha geniş bir görüntüleme açısı sunuyor. 

Ambient Intelligence V2 P5 görüntü motorunun ekran parlaklığı, gama ve renk tepkisi üzerinde hakikat zamanlı ayarlamalar yapmasını ve her bkocamannin civar aydınlatma koşullarına uygun olmasını sağlıyor. İzleyiciler, sistemi ‘Eye Care ’ veya ‘Detail Optimization ’ üzerinden optimize edebiliyor. 

Renk Sıcaklığı Optimizasyonu için Ambient Intelligence ’ın V2 versiyonu, yalnızca genel ışık seviyesini izlemek yerine görüntüleme odasındaki ışığın bütün renk sıcaklığını ölçebilen yeni bir RGB ışık sensörü de kullanıyor. Önceki suni zihinli versiyonda aydınlık odalar soğuk beyaz, karanlık odalar da sıcak beyaz noktasıyla eşleştiriliyordu Ambient Intelligence ’ın V2 versiyonunda RGB sensörü, ekran görüntüsünün ortaya çıkan renk sıcaklığının odada miktarlan renk sıcaklığını takip etmesini, ancak fazla abartılı sonuçlar üretmemesine destekçi oluyor. 

7. Nesil Suni Akıl donanımlı settler, hem geliştirilmiş Süper Çözünürlük özelliği hem de 

Yükseltilmiş Uslu Bit Geliştirme SBE performansı sunuyor. 

Süper Çözünürlük, 6. Nesil P5 ’in üstün kenar keskinliğini geliştirmek için ekran görüntüsünün duyarlı bir derinlik haritasını kullanır ve aynı zamanda gelişmiş ekran nesnesinin ana bölümünde zengin ayrıntılar oluşturur.

Smart Bit Enhancement ’ın yükseltilmiş versiyonu, yeni donanım  ve yazılımdan gelen ek harekât gücünü kullanarak makûs kaynaklardaki bantlanmayı görüntü ayrıntılarını eksiltmeden çözebiliyor. Sonuç olarak, sekiz bitlik videoyu bantlaşmanın meydana geldiği alanlarda 14 bit hassasiyetine getirerek görüntünün öteki kısımlarında ayrıntı kaybı olmadan daha yumuşak geçişler elde edilebiliyor.

Hem Dolby Vision hem de Dolby Vision Gaming performansı; üstün netlik, olağanüstü akıcı hareket ve daha süratli tepki vakitleriyle mümkün olan en iyi oyun deneyimini sağlamak için 4K 120fps VRR ’yi destekleyen daha güçlü 7. Nesil P5 suni zekâyla geliştirildi.

OLED+908 modeli, en yeni Google TV işletim sistemi ve daha kullanıcı arkadaşı menüye sahip yeni bir arayüzle geliyor. Bu arayüz sayesinde yapılan ayar ve farklılıkları sonuçları daha kolay görülebiliyor. Ekran görüntüsü üzerindeki menü kaplaması da önemli miktarda eksiltildi. Bu sayede menüler daha düzenli ve sıralı bir biçimde görüntülenebiliyor.

TP Vision Hakkında

TP Vision Europe B.V. ‘TP Vision ’ Amsterdam merkezli, tamamı TPV Technology Limited ‘TPV ’ Firmayı altında olan dünyanın önde gelen monitor ve TV üreticilerinden bkocamandır. 

2012 yılında heyeten ve bugün harcayıcı TV ve ses endüstrilerindeki en büyük global oyunculardan bkocaman olan firma, üstün ses ve görüntü deneyimi sunan harcayıcı elektroniği ürünleri ve teknolojileri üretir, geliştirir ve pazarlar.

Harcayıcıya ve harcayıcı memnuniyetine güçlü bir biçimde odaklanan TP Vision ’ın ürün portföyünde; harcayıcı ses ürünleri ve televizyonları, profesyonel ekranlar ve içerik işletim sistemleri bulunur. Bu ürünler ve çözümler, TP Vision ’ın kendi markası AOC ’nin yanı gizeme Koninklijke Philips N.V. lisansı altında kullanılan Philips markası aracılığıyla pazara sunulur.

Önde gelen elektronik markalara ve mükâfatlı ürünlere ev sahipliği yapan TP Vision; Avrupa, Amerika, Orta Doğu, Hindistan ve Asya-Pasifik ’teki belirli ülkelerdeki operasyonlarıyla dünya çapında 2.000 ’den fazla bireyi istihdam ediyor.

TP Vision; ürün geliştirme, tasarım, hatasız operasyon ve imal mesullüğü alanlarındaki uzmanlığıyla cemiyetin günlük yaşamına değer katmayı amaçlar. 

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı