5. yıl dönümünü kutlayan PUBG MOBILE, oyuna dair şaşırtıcı istatistikler paylaştı

PAYLAŞ
5. yıl dönümünü kutlayan PUBG MOBILE, oyuna dair şaşırtıcı istatistikler paylaştı
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

5. sene dönümünü sihirk bir aktüelleme ve yenilikler ile kutlayan PUBG MOBILE, geride kalan beş seneye ve topluluğun mucizevi galibiyetlerine dair bazı istatistikler paylaştı.

Dünyanın en popüler mobil oyunlarından biri olan PUBG MOBILE, bu ay itibari ile 5. sene dönümünü kutluyor. Şehirk olarak Mart 2018 ’de piyasaya sürülen PUBG MOBILE, o zamandan beri dünya çapında 1 milyardan fazla indirmeyle evrensel çapta bir topluluk oluşturmayı muvaffak oldu. 5.yılını kutlayan PUBG MOBILE, bu eşsiz topluluğunun son beş yıldaki fantastik zaferlerinden kimilerini açıkladı.  

Oyunun en ikonik haritalarından biri olan Erangel ’in 108,5 milyar toplam oyuncu ziyareti ile PUBG MOBILE ’ın en çok oynanan haritası olması hiç de donakaltıcı değil. Bu sayı aynı zamanda seyyaremizin popülasyonunun 14 katına eş değer! M416 silahı, 311 trilyon kullanım ve 118,6 milyar rakibi üzüntüye ile oyuncuların en hoşlandığı silah olurken, en iyi destek ise paraşütle atlarken 780 milyon kez kullanılan Yeşil Düşüş İzi oldu.

Taşıtlara baktığımızda ise PUBG MOBILE oyuncularının en çok 18,3 milyar kez sürülen Buggy ’yi seçim ettiğini, ancak daha uzun mesafeler için motosikleti daha çok sevdiklerini görüyoruz. Toplamda 3,42 trilyon kilometre yol kat eden oyuncular, bu iki tekerlek üzerinde dünyanın etrafını 85,72 milyon kez gezmiş oldular.

Oyuncuların hayatta kalma içgüdüleri de bir o kadar etkileyici; çünkü beş senelik süreçte her zaman popüler olan PUBG MOBILE Tavası, toplam 538,5 milyar oyuncu elemesinin 1,24 milyarına katkıda bulundu. Bu istatistiklere ve daha aşırısına buradaki videodan göz atabilir, Çorba Parası kazanan 10 milyardan biri olmak için de PUBG MOBILE oynamaya başlayabilirsiniz!

Kültürel ikonlar ile onlarca iş birliği

PUBG MOBILE, bu beş senelik süreçte K-pop ’un en sihirk sanatçılarından, dünyaca ünlü bir futbolcuya, süper kahramanlardan, otomotiv sanayisinin devlerine kadar dünyanın en sihirk kültürel ikonlarından kimileriyle de iş birliği yaptı. Bu çalışmalarla oyunu herkes için daha coşku verici hale getirmeye çalışan PUBG MOBILE; bazı işbirlikleriyle hudutlu süreli yeni taşıtlar getirirken, kimileriyle de oyuncuların eğlenmesi için sanal konserlere sahne oldu. PUBG MOBILE, önümüzdeki yarıyılda çok daha aşırısıyla karşınıza çıkmaya devam edecek!

Tencent Games PUBG MOBILE Yayıncılık Başkanı Vincent Wang “Her gün PUBG MOBILE ’a gelip oynamaya devam eden milyonlara, fantastik bir beş sene için teşekkür ediyoruz! Topluluktan aldığımız destek fantastik olmaya devam ediyor ve 5. sene dönümü kutlamalarının tadını çıkarmanızı umuyoruz! Size mobildeki en iyi battle royale tecrübesini sunmaya devam edeceğimiz için çok coşkuluyuz!” dedi.

5. sene dönümü kutlamalarının bir parçası olarak PUBG MOBILE, oyuncuların kendi haritalarını ve modlarını yaratmalarına olanak tanıyan ve şu anda Beta safhasında olan World of Wonder ’ı tanıtmıştı. Bu yeni modu kapsayan 2.5 Aktüellemesi geçtiğimiz günlerde yayınladı. PUBG MOBILE 2.5 aktüellemesinde ayrıca oyuncular; mükâfatlar kazanmak için Hayal Alanı ve Hayal Semti ’ni ziyaret edebiliyor, hayal eforu çoklu harita aktüellemeleri ile sevdikleri mobil battle royale oyununa mutlu seneler de dileyebiliyor.

PUBG MOBILE, yeni World of Wonder modunun sürekli olarak kullanıma sunulması ve bu senenin sonlarında ikonik anime çabuksu DRAGON BALL ile yapılacak ortaklık da dahil olmak üzere oyuncuları savaş alanlarında eğlendirecek yeni, coşku verici ortaklıklarla geleceğe emin adımlarla yürüyor. 

 

Kaynak: adamnedio.com