Acer, Oyunculara Yönelik Yüksek Performanslı Yeni Predator Triton 17 X ve Predator Helios Neo 16 Dizüstü Bilgisayarlarını Tanıttı

PAYLAŞ
Acer, Oyunculara Yönelik Yüksek Performanslı Yeni Predator Triton 17 X ve Predator Helios Neo 16 Dizüstü Bilgisayarlarını Tanıttı
  • 0
  • 0
  • 10 dakika da oku
  • +
  • -

Acer ayrıca 13. Nesil Intel Core harekâtçılara ve NVIDIA GeForce RTX 40 Serisi GPU ’lara sahip yeni Predator Triton 14 ve Predator Helios 3D 15 SpatialLabs Edition dizüstü bilgisayarlarını da duyurdu

Acer, dizüstü bilgisayarlarını yeni tasarımlar ve başta 13. Nesil Intel® Core™ harekâtçılar ve NVIDIA® GeForce RTX™ 40 Serisi GPU ’lar olmak üzere sektör lideri teknolojilerle yeniledi. Yeni Predator Triton 17 X ve Predator Helios Neo 16, üst düzey bileşenler ve üstün ekran seçenekleriyle hem oyuncular hem de içerik oluşturucular için özel olarak tasarlandı. İş ve reyin emelli olarak tasarlanan ince ve yüksek performanslı Predator Triton 14, şık ve sade tasarımıyla tüm civarlar için ideal bir seçenek olarak öne çıkıyor. Predator Helios 3D 15 SpatialLabs™ Edition, gözlüksüz, stereoskopik 3D ’yi reyin dünyasına getirerek 70 ’deri fazla çağdaş ve klasik oyuna yeni bir hayat veriyor ve sürekli olarak yeni oyunlar ilave ediliyor.

Predator Triton 17 X: Acer ’ın bugüne kadarki en güçlü dizüstü reyin bilgisayarı

Tertemiz şık ve yüksek performanslı Predator Triton 17 X PTX17-71, sofistike minimalist tasarımı oyuna hazır ekipmanla bir araya getiriyor. Gşan boyu kullanım için yeterli batarya ömrüne sahip olmasının yanı sıra üst düzey grafik performansı gerektiren AAA oyunların ve yoğun sistem kaynağı gerektiren iş uygulamalarının gereksinimlerini karşılayabilen ince bir mobil güç istasyonu arayışında olan oyunculara ve profesyonellere hitap ediyor. 2,5 cm ’nin altında kalınlığıyla, son derece itinayla üretilmiş taşınabilir bir ürün olan Triton 17 X ’in cilalanmış ve kumlanmış dokusuyla sağlam metal CNC yekpare kasası, hassas mikro işlemeli RGB Predator logosu, paslanmaz çelikten üretilmiş hoparlör kafesi, elmas kesim ayrıntılar ve stratejik olarak yerleştirilen havalandırma delikleri içeriyor. Sanatsal, ancak aynı zamanda minimalist tasarımıyla her cins civarda dikkatleri üzerine topluyor.

Şık metal kasasının içerisinde mevcut en güçlü bileşenlerin kimilerini barındıran Predator Triton 17 X, oyuncular ve içerik oluşturuculara müteveccih en süratli dizüstü bilgisayarlar arasında yer alıyor. Makine, 13. Nesil Intel® Core™ i9-13900HX harekâtçı[1] ve NVIDIA GeForce RTX™ 4090 GPU ’ya kadar yapılandırılabiliyor. Yeni yüksek performanslı hibrit mimariye sahip 13. Nesil Intel Core i9 harekâtçı, 5.4 GHz maksimum turbo frekansında 24 adete kadar çekirdeği bir araya getirerek benzersiz bir mobil reyin tecrübeyi sunuyor. NVIDIA GeForce RTX 4090 Dizüstü Bilgisayar GPU ’su, bütün ışın izleme ile gerçekçi sanal civarlar oluşturmaya imkân tanıyan suni akıl destekli DLSS 3 ile performansta büyük bir sıçrama gerçekleştiren ultra yararlı NVIDIA İsme Lovelace mimarisiyle üretilmiştir. Max-Q teknoloji koliyi, en yüksek yararlılık için sistem performansını, enerjiyi, batarya ömrünü ve akustiği optimize ediyor. Üst düzey performans arayışında olanlar için 64 GB ’a kadar DDR5 5600 Hz hafıza ve RAID 0 ’da 4 TB ’a kadar PCIe SSD ile yapılandırılabiliyor.

Piyasadaki en etkileyici görsel bileşenlerin kimilerini bir araya getiren Predator Triton 17 X, net ve parlak 17 inç 16:10 ekranını dikkat topluyor. Aralarında 250 Hz[1] yenileme süratine sahip, DisplayHDR™ gereksinimlerini[1] karşılamak üzere 1.000 nitin üzerinde tepe parlaklığına ve 1.000.000:1 yüksek kontrast oranına sahip bir WQXGA mini LED AmLED ekran[1] bulunan iki oturum yapılandırması bulunuyor. Ayrıca canlı, zengin renkler için DCI-P3 yüzde 100 geniş renk gamı sunan makine, Eyesafe® Sertifikasına sahip ve hasarlı mavi ışığı yüzde 80 oranında eksiltiyor. NVIDIA® Advanced Optimus ve NVIDIA® G-SYNC®[1], gözleri yormayan bir cümbüş tecrübeyi sunuyor.

İleri Düzey Soğutma ve Bağlanabilirlik 

Son derece ince reyin bilgisayarı Predator Triton 17 X, bileşenlerini en yoğun yükte bile serin yakalamak için Acer ’ın son teknoloji termal çözümlerini kapsıyor. Kompakt bir soğutma sistemini barındıran buğu odasına sahip olan termal tasarımı, şık yapısıyla en zorlu oyunların üstesinden gelmesini sağlıyor. Acer ’ın Vortex Flow teknolojisi, hava akışını yönlendiren yapıya sahip iki adet özel olarak tasarlanmış 5. Nesil AeroBlade™ 3D fan kapsayan evvelki nesil AeroBlade 3D fanlara kıyasla hava akışında yüzde 10 çoğalış sağlayan üçlü fan soğutma sistemiyle öne çıkıyor. Dizüstü bilgisayarda ayrıca harekâtçılara özel ısı boruları ve stratejik olarak yerleştirilmiş giriş ve çıkış menfezleri kullanılıyor. Ayrıca yararlı ısı transferi ve optimize edilmiş performans için CPU yüzeyine uygulanan sıvı metal termal gres ile destekleniyor.

Predator Triton X 17, her tuşta RGB özelliği bulunan klavye, parmak izi okuyucu ve sırça dokunmatik yüzey gibi diğer üstün özellikleriyle de öne çıkıyor. Ayrıca reyin, film ve müzik tecrübesini üst düzeye çıkarmak için sansasyonel ses mutasyonu sağlayan güçlü bir DTS:X Ultra surround destekli altı hoparlörden oluşan bir ses sistemine sahip. Intel® Killer™ E3100G+ Ethernet ve Intel® Killer™ Wi-Fi 6E AX1690i gecikmesiz irtibat imkânı sağlarken, çok sayıda irtibat noktası muhtelif çevre ünitelerinin ve aksesuarların bağlanmasını basitleştiriyor. Çift 4K ekranı veya tek bir 8K ekranı destekleyen, maksimum 40 Gb/s bilgi aktarım süratine ve dizüstü bilgisayarı 100 W ’a kadar şarj etme özelliğine sahip Thunderbolt™ 4 ile ışık süratinde irtibat olanağı sunuyor. 985 MB/sn ’ye varan süratlere erişen SD 7.0 kart okuyucu ile büyük ölçüde bilgi süratli bir biçimde aktarılabiliyor.

Predator Helios Neo 16: Orta Sınıf Maliyetle Üst Düzey Maharetler

Tamamen yeni Predator Helios Neo 16 PHN16-71, Helios serisinin güçlü bileşenlerini içermesine karşın daha uygun bir maliyet seçeneği sunuyor. Predator Helios Neo 16, en yeni üst düzey bileşenlere ek olarak, oyuncuları mesajın şifresini çözme mücadelesine davet eden simsiyah anodize kapağında lazerle kazınmış parolalı kodlar içeriyor ve kullanıcıları cümbüşe davet ediyor.

Predator Helios Neo 16, 140 W Maksimum Grafik Gücüne MGP sahip NVIDIA GeForce RTX 4070 Dizüstü Bilgisayar GPU ’su ile eşleştirilen yüksek performanslı 13. Nesil Intel® Core™ HX harekâtçılara[1] sahip modelleriyle öne çıkıyor. 32 GB ’a kadar çift kanallı DDR5-4800 MHz RAM[1] ve RAID 0 ’da 2 TB ’a kadar PCIe NVMe SSD desteğiyle en zorlu oyunlarda bile ışık süratinde yükleme süresi sunuyor. Helios Neo, tüm bu gücü serin yakalamak için Acer ’ın özel olarak tasarlanmış tamamen metal AeroBlade™ fan teknolojisine sahip gelişmiş soğutma sistemini ve performansı maksimum düzeye çıkarmak için CPU yüzeyine uygulanan sıvı metal termal gresi içeriyor.

Birinci sınıf performansın yanı sıra, Predator Helios Neo 16 ’nın esasında sansasyonel bir görsellik uyuyor. Seri, 165 Hz ve 3 ms tepki süresine[2] sahip WQXGA 2560×1600 IPS ekran[1] ve sRGB renk aralığının yüzde 100 ’şanı kapsayan 165 Hz yenileme süratine sahip WUXGA 1920×1200 ekran dahil olmak üzere birkaç değişik oturum seçeneği sunuyor. Her iki sansasyonel ekran seçeneği de NVIDIA Advanced Optimus ve G-SYNC içeriyor ve süratli ilerleyen reyin sahnelerinde dahi akıcı ve gerçekçi görseller sunuyor.

Predator Triton 14: Reyin ve İş Emelli İnce Dizüstü Bilgisayar

Acer Predator ’un minik ama yüksek performanslı Triton 14 modeli 13. Nesil Intel® Core™ i7-13700H Harekâtçı ve NVIDIA® GeForce RTXTM 4070 veya 4050 Dizüstü Bilgisayar GPU ’su içeriyor. Buna ek olarak hem oyuncular hem de içerik oluşturucuların beğenisini kazanacak yeni oturum seçeneği, canlı kontrast seviyeleri ve geniş bir renk yelpazesi sunuyor. Son derece yüksek 250 Hz[1] yenileme süratine sahip,  WQXGA[1] 2560 x 1600 Mini LED[1] ekrana kadar 14 inçlik 16:10 en boy oranı DisplayHDR™ 600 sertifikalı parlak ekran, DCI-P3 renk aralığının yüzde 100 ’şanı kapsıyor.

Ayrıca 32 GB ’a kadar 6000 MHz[1] LPDDR5[1] RAM ve yüksek süratli depolama için bir adet M.2 SSD yuvasına sahip olan makine kesintisiz sürat için en son ağ çözümü Intel Killer Wi-Fi 6E AX1675i ’yi içeriyor. Makine ayrıca resimlerin ve videoların süratle aktarılabilmesi için MicroSD™ kart okuyucu dahil olmak üzere eksiksiz bir irtibat noktası yelpazesi sunuyor. Gelişmiş soğutma sistemi, özel olarak tasarlanmış 5. Nesil AeroBlade™ 3D Fan Teknolojisi, Vortex Flow hava akışı optimizasyonu ve CPU üzerine uygulanan sıvı metal termal gres içeriyor. Sadece 18,9-19,9 mm[1] 0,74-0,78 inç inceliğiyle, hareket halindeyken iş yapmayı veya reyin oynamayı basitleştiriyor ve şık, taşınabilir tasarımı makineyi, ofis veya akademik kullanım için ideal hale getiriyor.

Predator Helios 3D 15 SpatialLabs™ Edition: Artık Her Zamankinden Daha Güçlü

Yeni nesil Predator Helios 3D 15 dizüstü reyin bilgisayarı artık yüksek performanslı 13. Nesil Intel® Core™ i9-13900HX Harekâtçıyı ve NVIDIA® GeForce® RTXTM 4080 Dizüstü GPU ’yu destekliyor. Ayrıca 32 GB ’a kadar daha süratli DDR5-5600[1] MHz hafıza içeriyor. PredatorSense 4.1 ile sunulan özel GPU seçeneği, oyuncuların performansı en üst düzeye çıkarmasını sağlıyor. Arka havalandırma delikleri de modernize edilen makine, yumuşak, etraf ışığı için arka kenar süresince ince RGB aydınlatma içeriyor.

Predator Helios 3D 15, SpatialLabs göz izleme çözümü, stereoskopik 3D ekran ve gerçek zamanlı sahne harekâta teknolojilerinin sentezinden faydalanarak 15,6 inçlik ekranında göz kamaştırıcı 3D sahnelere, nesnelere ve şahsiyetlere hayat veriyor. TrueGame uygulamasının en son sürümüne ulaşım, oyuncuların detayların ve reyin sahnelerinin en üst düzey 3D şeklinde sunulduğu üst düzey, gözlüksüz 3D reyin tecrübesini yaşamalarını sağlıyor. Ayrıca 70 ’in üzerinde reyin için 3D+ ve 3D Ultra ayarlarıyla değişik 3D reyin modları sunuyor ve sürekli olarak yenileri ilave ediliyor.

3D destekli reyin dizüstü bilgisayarı ayrıca Intel® Killer™ E2600 Ethernet Controller, Intel® Killer™ Wi-Fi 6E AX1675i ve Acer ’ın yeni nesil soğutma teknolojisi ile destekleniyor. Makine ayrıca, iki adet USB 3.2 Gen2 irtibat noktası biri çevrimdışı şarj özelliğini destekler, DisplayPort işlevselliğini ve Power Delivery[3] özelliğini destekleyen iki adet Thunderbolt 4 irtibat noktası ve bir mikro SD kart okuyucu dahil olmak üzere eksiksiz bir irtibat noktası yelpazesine sahiptir.

Maliyetlendirme ve Bulunabilirlik

Predator Triton 17 X PTX17-71 Haziran ayı itibariyle EMEA bölgesinde 4.499 Euro ’dan başlayan maliyetlerle satışa sunulacak. 

Predator Helios Neo 16 PHN16-71 EMEA bölgesinde Mayıs ayı itibariyle 2.199 Euro ’dan başlayan maliyetlerle satışa sunulacak.

Predator Triton 14 PT14-51 Mayıs ayı itibariyle EMEA bölgesinde 2.399 Euro ’dan başlayan maliyetlerle satışa sunulacak.

Predator Helios 3D 15 SpatialLabs™ Edition, EMEA bölgesinde Haziran ayı itibariyle 3.999 Euro ’dan başlayan maliyetlerle satışa sunulacak.

Özellikler, maliyetler ve bulunabilirlik bölgeye göre farklılık gösterebilir. Muhakkak pazarlarda bulunabilirlik, ürün özellikleri ve maliyetler hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen acer adresinden size en yakın Acer ofisi ile bağlantıya geçin.

Ürün görselleri ve teknik özellikleri için Acer ’ın basın kitine göz atabilir veya tüm bültenleri görmek için next@acer basın odasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı